Close

Strona 21 z 96 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 201 do 210 z 958
  1. #201

    Domyślnie

    igsux3 odpowiem za autora. Licencja jest na rok od daty zakupu. Czyli jesli kupiłeś program i update do wersji 2 będzie w tym czasie to będziesz ją miał
    FUJI X-T3/18-55/35 1.4

  2. #202

    Domyślnie

    Może nie jest za późno - poproszę o jakże użyteczną funkcję Wyzeruj położenie palet w Machinery Explorerze, bo za cholerę nie mogę dojść do ładu po zabawach mojego kumpla.

  3. #203

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    Może nie jest za późno - poproszę o jakże użyteczną funkcję Wyzeruj położenie palet w Machinery Explorerze, bo za cholerę nie mogę dojść do ładu po zabawach mojego kumpla.

    hmmm nie wiem czy o to chodzi ale: Ustawienia - domyślne i wszystko wraca do ustawień domyślnych.

  4. #204

    Domyślnie

    No chyba jednak w machinery explorer tego nie ma, albo ja ślepy jestem. Chodzi mi o przeglądarkę, nie o właściwy program

  5. #205

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fIlek Zobacz posta
    No chyba jednak w machinery explorer tego nie ma, albo ja ślepy jestem. Chodzi mi o przeglądarkę, nie o właściwy program
    Nie ma w tej chwili takiej opcji, dopiszę do listy.

  6. #206

    Domyślnie

    No więc jest

    Celowo nie zdradzałem szczegółów aby konkurencja nie zdążyła w tym czasie wymyślić niczego ciekawego. Postanowiłem podzielić program na dwa, każdy do innej specjalizacji.
    Wersja którą znacie (1.5.5 w tej chwili gdy to piszę) ma od dziś nazwę MACHINERY HDR Effects. Zupełnie nowy program, który mam przyjemność właśnie wam zaprezentować to MACHINERY Natural HDR i jest przeznaczony do naturalnego łączenia obrazów.

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?p=2353218

    Uprzedzając pytania o aktualizacje.
    MACHINERY HDR Effects i MACHINERY Natural HDR to zupełnie dwa różne byty i klucze od tych programów są zupełnie inne. Każdy kto zakupił do tej pory MACHINERY HDR Effects ma aktualizację tylko do tego programu.

    MACHINERY 2.0 HDR Effects pojawi się w niedługim czasie i będzie bardzo podobna do wersji Natural, jednak z różnicami wynikającymi z innego zastosowania tego programu. HDR Effects będzie posiadał warstwy przeznaczone do uzyskania efektów jakie daje obecna wersja 1.5.5

  7. #207

    Domyślnie

    To już w HDR Effects nie będzie można uzyskiwać 'naturalnych' HDR? Przyznam, że nie rozumiem tego podziału. Jakie będą/są różnice między tymi programami?
    Czy obecni użytkownicy Machinery nie dostaną po aktualizacji jakiejś okrojonej wersji, obciętej z niektórych funkcji, obecnego programu skoro 'Natural' jest teraz 'głównym' programem?
    D200 plus graty...

  8. #208

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    To już w HDR Effects nie będzie można uzyskiwać 'naturalnych' HDR? Przyznam, że nie rozumiem tego podziału. Jakie będą/są różnice między tymi programami?
    Czy obecni użytkownicy Machinery nie dostaną po aktualizacji jakiejś okrojonej wersji, obciętej z niektórych funkcji, obecnego programu skoro 'Natural' jest teraz 'głównym' programem?
    Nie ma czegoś takiego jak "główny" program. Od dzisiaj są dwa różne programy:

    - MACHINERY HDR Effects 1.5.5 (niedługo update do 2.0)
    - MACHINERY Natural HDR 2.0

    Oba różnią się przeznaczeniem. Natural HDR 2.0 nie jest przeznaczony do robienia efektów i będzie posiadał jeszcze kilka funkcji ukierunkowanych na naturalnie wyglądające obrazki. W tej chwili nie mogę zdradzać przed konkurencją co to będzie, ale będą to funkcje, których wersja HDR Effects 2.0 nie będzie posiadać.

    HDR Effects 2.0 będzie miał większość funkcji Natural HDR 2.0 a oprócz tego sporo nowych rzeczy w wersji Natural niedostępnych a ukierunkowanych na "efekt" czyli podciąganie kontrastów i różne zabawy światłem.

  9. #209

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MareckiMarek Zobacz posta
    Oba różnią się przeznaczeniem. Natural HDR 2.0 nie jest przeznaczony do robienia efektów i będzie posiadał jeszcze kilka funkcji ukierunkowanych na naturalnie wyglądające obrazki.
    Niestety -- jak dla mnie, to one nie wygladaja naturalnie. Na praktycznie wszystkich przykladach brakuje po prostu czerni -- wyglada jakby z czarnego usunac polowe wartosci.
    IMHO to raczej chybiony pomysl z tym rozdzieleniem funkcji i stworzeniem dwoch programow. Dla uzytkownikow zdecydowanie sensowniejszy jest program, w ktorym po prostu zmienia sie tylko algorytm, ale nadal pracuje sie w jednym. Vide Photomatix -- mozna osiagnac calkiem "naturalny" efekt, a mozna popaprac tak zeby 12-latki sikaly w gacie na widok tych popieprzonych kolorow. Wszystko jest tylko kwestia wartosci na konkretnych suwakach.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  10. #210

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Niestety -- jak dla mnie, to one nie wygladaja naturalnie. Na praktycznie wszystkich przykladach brakuje po prostu czerni -- wyglada jakby z czarnego usunac polowe wartosci.
    Jesli ci brakuje czerni to od tego masz cały szereg narzędzi w programie aby to zmienić i można tego dokonać w banalny sposób.

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    IMHO to raczej chybiony pomysl z tym rozdzieleniem funkcji i stworzeniem dwoch programow. Dla uzytkownikow zdecydowanie sensowniejszy jest program, w ktorym po prostu zmienia sie tylko algorytm, ale nadal pracuje sie w jednym. Vide Photomatix -- mozna osiagnac calkiem "naturalny" efekt, a mozna popaprac tak zeby 12-latki sikaly w gacie na widok tych popieprzonych kolorow. Wszystko jest tylko kwestia wartosci na konkretnych suwakach.
    zupełnie się nie zgadzam. Przez to że Photomatix pozwala na uzyskiwanie ekstremalnych efektów to została mu przyklejona łatka programu do masakrowania zdjęć. Ja daję użytkownikom wybór - jeśli chcą tylko naturalnych obrazków to niech używają wersji Natural HDR ze specjalizowanymi narzędziami do takiej obróbki. Jeśli chcą efektów niech używają wersji HDR Effects ze znacznie rozbudowanymi możliwościami, większą ilością warstw i suwaków.

Strona 21 z 96 PierwszyPierwszy ... 1119202122233171 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •