Close

Strona 15 z 37 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 141 do 150 z 366
  1. #141

    Domyślnie

    Spodobały mi się pionowe kadry. Panowie poważne pytanie: czy jakość, kompozycja, kadry moich zdjęć poprawiły się od pierwszych stron tego wątku? Jak oglądam starsze zdjęcia to mnie na nich wszystko drażni...

    108.
    27WEb-003 mijający przystanek Dąbrowa Górnicza Pogoria

    109.
    Klasyczny "kibel" EN57 w tym samym miejscu.

    110.
    ...i w zwykłym ujęciu dzieło bydgoskiej PESY
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  2. #142

    Domyślnie

    Od początku robisz bardzo fajne zdjęcie. Te pierwsze, jeśli w ogóle odbiegają jakością od obecnych, to bardzo niewiele. Od siebie powiem Ci, że bardzo fajnie, że zacząłeś eksperymentować np. 99 lub 104, zawsze jakaś odmiana od czoła lokomotywy w środku kadru i wagonów znikających w perspektywie. Wracając do zdjęć kiedyś a teraz, to również od siebie powiem, że te kiedyś przyjemniej mi się ogląda. Pozdrawiam.

    Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka

  3. #143

    Domyślnie

    Dzięki za opinię. Staram się coraz częściej kombinować, szukać ciekawszych miejsc lub wybierać odpowiednią porę dnia. Czekam teraz na prawdziwą zimę
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  4. #144

    Domyślnie

    A bardzo ingerujesz z obróbką czy starasz się oddać jak najbardziej naturalnie?

    Pozdrawiam, Piotr

  5. #145

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrmichalek Zobacz posta
    A bardzo ingerujesz z obróbką czy starasz się oddać jak najbardziej naturalnie?
    Staram się jak najmniej. Mam LR 4.1 Głównie crop dla wykadrowania, suwaczkami clarity, ostrość, co nieco kolory wzmocnię. Najmocniejszą obróbkę stosuję na niebie gdzie gradientem staram się wyciągnąć ciekawszy efekt chmur. Jakieś sklejanki z kilku klatek czy dokładanie lub usuwanie elementów nie wchodzi w rachubę. Chociaż nie ...czasami jakiś papier czy puszkę z kadru usunę z pomocą Spot Removal.
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  6. #146

    Domyślnie

    To tak jak ja. Gdzieś wyciągnąć kawałek cienia, uratować przepalone niebo itp. I dla mnie też im surowsze tym lepsze. Pozdrawiam i czekam na kolejne udane strzały.

    Pozdrawiam, Piotr

  7. #147

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez piotrmichalek Zobacz posta
    A bardzo ingerujesz z obróbką czy starasz się oddać jak najbardziej naturalnie?

    Pozdrawiam, Piotr
    Chyba nie zawsze mała ingerencja = najbardziej naturalnie. Dużo zależy od parametrów naświetlenia.
    D610 | T70-200 2,8 VC USD | T24-70 2,8 VC USD | N85 1,8G
    Flickr

  8. #148

    Domyślnie

    Wizyta w Małopolce. Przystanek Dziadówki na kolejowej linii nr 8 z Krakowa do Warszawy. Intensywnie użytkowana wszelakiej maści lokomotywami i EZTami. Pięknie położone miejsce w Królestwie Kapusty.

    111.

    112. Bygostia czyli ED74 produkowany w zakładach PESA dla Przewozów Regionalnych. Sporo tych pociągów zalegało gdzies na bocznicach po incydencie jednego z nich gdzie doszło do rozprzęgnięcia się składu. W końcu wróciły na tory...

    113. Spontaniczny panning w niezbyt ciekawym miejscu (jedyna tak dziura w zaroślach) ale wyszło chyba nieźle.

    114. EP07-383

    115. ED250-009

    116. ...landszafcik okolicy. Można tam zrobić sporo dobrych zdjęć do wykorzystania na przykład w tłach zamakietowych.
    D3200/Nikkor 40mm/f2.8; Panasonic Lumix FZ1000
    Kolejowe Zagłębie

  9. #149

    Domyślnie

    Dobry przykład na to, jak powinna, czy też do czego prowadzić powinna obróbka - i to niezależnie od ilości zastosowanych kroków. Czasem czytam (niekoniecznie tutaj), że obróbka była mała, tylko trzy, może cztery i pół kroku, nic wielkiego... Ale przecież czasem i jednym krokiem da się zdjęcie przeistoczyć dość znacznie.

    Po drugie ktoś sugerował, że zdjęcia mniej obrabiane są bardziej naturalne - co jest częstym, choć błędnym założeniem...

    Adam - wybacz mi, ale zilustruję to Twoim zdjęćiem. Nie ruszam przy tym pociągów, które jak widzę lubisz i którym się oddałeś na niwie fotograficznej. Pokażę Twoje ostatnie zdjęcie, ten landszafcik. Nie wiem co mu robiłeś, czy bardzo czy w ogóle go nie obrabiałeś, ale to zdjęcie jest wyjątkowo nienaturalne. Wygląda, jakbyś je zrobił podczas zaćmienia słońca. Podczas, gdy wystarczy poprawienie krzywą (dosunąć histogram do prawj krawędzi) i zmiana WB na cieplejszą - i od razu pojawia się słońce bez zaćmienia.

    Nie zważaj na szumek (to gif, który ma 256 kolorów) ani na pewną landrynkowośc kolorów. Zwróć uwagę na to, że w ogóle pojawiło się jakieś dzienne światło, a nie jakaś słaba poświata. A to tylko dwa kroki obróbki: poprawić histogram i ocieplić WB.







    Reasumując - dla mnie nie to zdjęcie jest bardziej naturalne, które jest mniej obrobione, tylko to, które wygląda naturalniej, bez względu ile kroków obróbki się temu poświęciło. I powiem Wam w zaufaniu, że z doświadczenia mi wychodzi, iż poza nielicznymi wyjątkami zdjęcia bez obróbki wyglądają - niestety - bardzo mało naturalnie.





    PS
    Adam - jak masz coś przeciwko takiemu pokazywaniu czegokolwiek na Twoich zdjęćiach, daj znać moderatorowi przez kliknięcie wykrzykniczka u dołu posta i napisz żeby usunąć cały post - a z pewnością to zrobi.
    pozdrawiam bombelkowo

    Jak ktoś się rzuca, że nie wie jakie zdjęcia robię: proszę bardzo (flickr), choć stare.

  10. #150

    Domyślnie

    Ja mam w ogóle problem ze światłem...Twój przykład tylko to potwierdza. Przy obróbce staram się histogram złapać między dwie szare "strzałki". To chyba zły pomysł bo teraz widzę jak kiepskie to zdjęcie było... Słońce było ostre i południowe (13:00)

Strona 15 z 37 PierwszyPierwszy ... 5131415161725 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Katastrofa kolejowa.
    By wer in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 15-03-2012, 08:24
  2. [ Architektura ] Stacja Kolejowa [Przywitanie]
    By tomko in forum Architektura
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 08-04-2009, 13:39
  3. [ Reportaż ] bocznica kolejowa na Bródnie
    By kgrzes in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 14-01-2009, 11:18
  4. [ Reportaż ] Nastawnia kolejowa
    By harb in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 16-02-2008, 09:16

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •