Close

Strona 41 z 45 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 401 do 410 z 442
  1. #401

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez LeonardZelig Zobacz posta
    Chyba w każdym z moich aparatów przy niskich temperaturach wskaźnik wariował. Kwestia przyzwyczajenia, wyczucia sprzętu i zapasowej baterii.
    Miałem do tej pory 3 lustrzanki Nikona - w żadnej wskaźnik baterii nie wariował. Targałem je godzinami podczas dużych mrozów jak i upałów.
    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Nie wiedzą, bo są inaczej skonstruowane, w kompaktowej obudowie jest cokolwiek cieplej.
    Ile cieplej i dlaczego miałoby być cieplej? Jak milimetrowa ścianka telefonu zapewnia wyższą temperaturę? Jaki to cudowny plastik, który przez kilka godzin zimna do wnętrza telefonu nie przepuści...? Może trzeba domy ocieplać takim plastikiem? Po co 25 cm styropianu jak można milimetr plastiku?

    Panowie błagam - nie piszcie takich bzdur. To się ni jak kupy nie trzyma...

  2. #402

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Panowie błagam - nie piszcie takich bzdur.
    No właśnie...
    że tak powtórzę za Panem Majstrem: "Fizyki Pan nie oszukasz i nie Bądź Pan gł..!"
    A telefon nosisz w kieszeni, przy ciele, więc go ogrzewasz.

  3. #403

    Domyślnie

    chowaj aparat za pazuchę, gdy go nie używasz na mrozie, to będzie się zachowywać podobnie. Poza tym, jakie zapotrzebowanie na prąd ma lustrzanka, a jakie Zetka? Ja - o dziwo! - podczas dwudniowego marszu "bez prądu" przy temperaturach od -10 do paru stopni na plusie jednak zauważałem drastyczny spadek wydajności baterii w D700. Więc jednak, o dziwo, i na lustrzankowe akumulatory działa fizyka. A przecież w normalnych warunkach ładowałem go raz na 2 tygodnie albo i rzadziej.

  4. #404

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    ...Jak milimetrowa ścianka telefonu zapewnia wyższą temperaturę? Jaki to cudowny plastik, który przez kilka godzin zimna do wnętrza telefonu nie przepuści...?
    Telefon grzeją bebechy a nie ścianka, całkiem mocno grzeją.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  5. #405

    Domyślnie

    Panowie, bronicie tego Z50 jakby o godność Waszych panien chodziło... Wasze samochody też pewnie się nie psują i palą mniej niż inne. Sektą mi tu zalatuje...

    Tymczasem prawda jest prosta i brutalna: mój Z50 błędnie wskazuje stan baterii. Inne urządzenia elektroniczne, oraz poprzednie aparaty Nikona używane w podobnych warunkach, stan baterii wskazywały prawidłowo. Nie rozumiem dlaczego nie możecie się z tym pogodzić?
    @jo44 nie noszę telefonu w kieszeni. Telefon podróżuje w kieszeni pokrywy plecaka. Każdy kto przeszedł zimą kilka, kilkanaście kilometrów w terenie wie, że pod kurtką jest wilgoć i to w dużych ilościach. Mam oczywiście suchą kieszeń w kurtce z membrany, ale rzadko w niej chodzę, dodatkowo kieszeń jest na wierzchu i niewiele to daje pod względem grzania. Więc panie majster...
    @odzio Ty tak na poważnie z ta pazuchą? Nie zrozumiałeś opisywanego problemu. Nie chodzi o wytrzymałość baterii w funkcji temperatury otoczenia. Chodzi o wskazania poziomu a jej faktyczny poziom. Czy Twoja lustrzanka robi 1000 zdjęć do czerwonej baterii a potem kolejne 1000? Pewnie nie. Moje też tak nie robiły.
    @Wind Mill przyjmijmy, że istotną różnicą w temperaturze telefonu będzie 10 stopni. Mógłbyś napisać, tak merytorycznie, jakie to procesy zachodzące w telefonie noszonym w plecaku, są w stanie utrzymać temperaturę telefonu o 10 stpC wyższą od temperatury otoczenia, i to przez 6 godzin. Ile potrzeba na to energii i skąd ją telefon bierze? Dodam, że wskazania baterii telefonu spadły przez te 6 godzin ze 100 na 87%. Tylko merytorycznie poproszę...

    Pozdrawiam

  6. #406

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Panowie, bronicie tego Z50 jakby o godność Waszych panien chodziło... Wasze samochody też pewnie się nie psują i palą mniej niż inne. Sektą mi tu zalatuje... ....
    Jakiś cytat, gdzie Z50 bronię?
    Żeby było śmieszniej, baterię (pojemność) uważam za chyba największą wadę Z50. Nie wiem na ile moja starcza, ale szybko mi doszło do "czerwonego" stanu, więc pierwszy zakup akcesorium do nowej zabawki to zapasowe aku.
    Być może to właśnie było tylko nieprawidłowe wskazanie (nie na mrozie), a nie koniec baterii - nie próbowałem ile jeszcze się da na czerwonym zrobić zdjęć, tylko zapodawałem ładowanie aku.
    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    ...Telefon podróżuje w kieszeni pokrywy plecaka..... Więc panie majster... ...
    ...Ty tak na poważnie z ta pazuchą? Nie zrozumiałeś opisywanego problemu. Nie chodzi o wytrzymałość baterii w funkcji temperatury otoczenia...
    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Wykonałem mały test wytrzymałości baterii w warunkach realnych.
    ...Warunki: 5 godzin wędrówki przy temperaturze ok 0 stp C....203 zdjęcia NEF 14bit oraz 8m16s wideo FHD...
    A ten Z50 w czasie wędrówki i robienia zdjęć też był w plecaku jak smartfon, bez wystawienia na działanie temperatury zewnętrznej?
    Sam wspomniałeś o owej temperaturze.
    Swoją drogą, ciekawe jakby ten test wypadł w przykładowo +10stC?

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    ....przyjmijmy, że istotną różnicą w temperaturze telefonu będzie 10 stopni. Mógłbyś napisać, tak merytorycznie, jakie to procesy zachodzące w telefonie noszonym w plecaku, są w stanie utrzymać temperaturę telefonu o 10 stpC wyższą od temperatury otoczenia, i to przez 6 godzin. Ile potrzeba na to energii i skąd ją telefon bierze? Dodam, że wskazania baterii telefonu spadły przez te 6 godzin ze 100 na 87%. Tylko merytorycznie poproszę...
    Porównaj sobie objętość smarkfona, najlepiej samego obwodu elektronicznego (większość z tej objętości to bateria), ilość mAh aku w smarkfonie i w Z50 (podpowiedź: ~ 4:1 dla smarkfona, ma około cztery razy więcej mAh).
    Kolejne porównanie - ilość i częstotliwość pracy elektroniki w smarkfonie a w Z50. Jedyna "przewaga" Z50 jeśli chodzi o produkcję ciepła to matryca, szczególnie przy kręceniu video.
    Jeśli nie miałeś nigdy w ręku GORĄCEGO smarkfona - to winszuję. I tak, wiem iż gorący będzie przy konkretnym (jakimś) obciążeniu, ale ubytek 23% z około 30Wh energii w aku smarkfona zamienia się właśnie.... w ciepło.
    I tą mikrą wydawało by się energią nie ogrzewasz całego plecaka, tylko 100cm3 smarkfona.
    A jeśli wydaje Ci się, że smarkfon w "spoczynku" rzeczywiście tylko spoczywa, to dream on, dream on.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  7. #407

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Panowie, bronicie tego Z50 jakby o godność Waszych panien chodziło... Wasze samochody też pewnie się nie psują i palą mniej niż inne. Sektą mi tu zalatuje...

    Tymczasem prawda jest prosta i brutalna: mój Z50 błędnie wskazuje stan baterii. Inne urządzenia elektroniczne, oraz poprzednie aparaty Nikona używane w podobnych warunkach, stan baterii wskazywały prawidłowo. Nie rozumiem dlaczego nie możecie się z tym pogodzić?

    @odzio Ty tak na poważnie z ta pazuchą? Nie zrozumiałeś opisywanego problemu. Nie chodzi o wytrzymałość baterii w funkcji temperatury otoczenia. Chodzi o wskazania poziomu a jej faktyczny poziom. Czy Twoja lustrzanka robi 1000 zdjęć do czerwonej baterii a potem kolejne 1000? Pewnie nie. Moje też tak nie robiły.
    Pozdrawiam
    Chłopie, ciśniesz po tej baterii jakby o poniżanie Putnia chodziło, Sony tu zalatuje... *

    Być może Twój Z50 wskazuje zły poziom, może jest uszkodzony, nikt z nas tego wiedzieć nie może, natomiast każdy z nas próbuje Ci wyjaśnić bardzo prawdopodobne przyczyny niepoprawnych odczytów, które ignorujesz. Jeśli jesteś pewien, że poprzednie aparaty nikona, któych używałeś, również były niewrażliwe na fizykę, to pozostaje Ci:
    a) napisanie pracy naukowej na ten temat, bo to fenomen,
    b) odesłanie Z50 do serwisu, jeśli sobie rzeczywiście radzi wyjątkowo źle i niepoprawnie.

    przechodząc do cytatu dotyczącego mojej wypowiedzi: wyglądało to mniej-więcej tak jak piszesz: początkowy spadek był dużo szybszy niż na ciepełku, natomiast praca na oparach nieproporcjonalnie długa. Ilości zdjęć nie podam, po prostu zawsze zimą nosiłem 2 akumulatory z czego jeden w kieszeni spodni albo za pazuchą. Z5 tylko raz miałem w górach zimą przez dłuższy czas, dramatu nie było, w sensie niespodziewanie słabej pracy, działał jak to elektronika na zimnie.

    Ogólnie na temat napisałem wszystko co i czego doświadczyłem w sprawie zachowania się baterii w niskich temperaturach, bronić nie mam czego, ani po co. Zdrówka.

    * jak bredzić, to bredzić

  8. #408
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Może ma wadliwe akku, kto wie? I tak potrzeba drugiego, to się przekona czy to kwestia akku czy body. Akku podaje wiadomości do body (chocby ilość zrobionych zdjęć), to nie jest cos tak prostego jak paluszek AA.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #409

    Domyślnie

    Mnie na D7200 raz się taka sytuacja zdarzyła. Łaziłem po mieście, coś tam popstrykałem, mruga czerwona ikonka akumulatora. Na następny dzień, po nocy w torbie 25% na wskaźniku.
    Tylko wtedy poniżej -15°C było, jeśli dobrze pamiętam, bo to już lata temu.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #410

    Domyślnie

    Jedno wyjaśnienie - jestem zadowolony z osiągów baterii. W porównaniu z danymi katalogowymi jest całkiem OK. No i mam też drugą baterię W moim poście nie prosiłem o rady. Chciałem tylko poinformować potencjalnych zainteresowanych o realnych osiągach aparatu w określonych warunkach

    Cytat Zamieszczone przez odzio Zobacz posta
    natomiast każdy z nas próbuje Ci wyjaśnić bardzo prawdopodobne przyczyny niepoprawnych odczytów, które ignorujesz.
    I tu się nie zgadzamy. Nikt z Was nic nie wyjaśnił, żadnej merytorycznego wyjaśnienia nie było. Sam piszesz o magicznej fizyce działającej na aparat i baterię, i oczywiście rację masz, że fizyka istnieje. Ja tylko zauważam, że z tą magiczną fizyką poradziło sobie dwóch producentów, których urządzenia używałem tego dnia: Xiomi i Garmin, a trzeci tj. Nikon jej trochę nie ogarnął. I tyle. Najlepiej wypada tu Garmin, niezależnie od warunków pracy.

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Porównaj sobie objętość smarkfona, najlepiej samego obwodu elektronicznego (większość z tej objętości to bateria), ilość mAh aku w smarkfonie i w Z50 (podpowiedź: ~ 4:1 dla smarkfona, ma około cztery razy więcej mAh).
    Kolejne porównanie - ilość i częstotliwość pracy elektroniki w smarkfonie a w Z50. Jedyna "przewaga" Z50 jeśli chodzi o produkcję ciepła to matryca, szczególnie przy kręceniu video.
    Jeśli nie miałeś nigdy w ręku GORĄCEGO smarkfona - to winszuję. I tak, wiem iż gorący będzie przy konkretnym (jakimś) obciążeniu, ale ubytek 23% z około 30Wh energii w aku smarkfona zamienia się właśnie.... w ciepło.
    I tą mikrą wydawało by się energią nie ogrzewasz całego plecaka, tylko 100cm3 smarkfona.
    A jeśli wydaje Ci się, że smarkfon w "spoczynku" rzeczywiście tylko spoczywa, to dream on, dream on.
    No to porównajmy - telefon waży jakieś 200g. Składa się głównie z ekranu, baterii i obudowy plus malutka elektronika. Bateria magazynuje jakieś 18 Wh energii. Zakładając optymistycznie, że można wykorzystać całe 18 Wh, a przez 5h telefon zużył 13%, to daje jakieś 2,34 Wh, czyli niecałe 0,5 W na godzinę. Uprzejmie proszę o wyjaśnienie jak 0,5 Wh może podgrzać telefon z 0 do 10 stp C i utrzymać tę różnicę temperatur przez godzinę. No i napisz proszę w końcu, jakie to straszne procesy w telefonie napędza te 0,5 Wh.

    Pozdrawiam

Strona 41 z 45 PierwszyPierwszy ... 313940414243 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •