Close

Strona 40 z 45 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 443
  1. #391

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Nadal nie wiem, jak ustawić, żeby nie przesyłał na smartfona wszystkich nieudanych klatek.
    To akurat jest proste - rób tylko udane klatki

  2. #392

    Domyślnie

    A ja zdjęcia zgrywam w domu. Jak miałem starszego laptopa to wrzucałem kartę do czytnika. Nowy laptop tej funkcji dla kart SD nie ma więc pozostaje kabelek....
    Z50 + Z DX 18-140 + Z DX 50-250 + V13 + T150-500 | D80 + N70-300 VR AF-S + T90

  3. #393

    Domyślnie

    Widziałem w internecie, że są nawet czytniki USB.
    Nadal nie udaje mi się przesłać tylko wybrane zdjęcia z Z30 do smartfona przez Nikon SnapBridge.
    Jak już uda się połączyć, to przesyła wszystkie.

  4. #394

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pugilares Zobacz posta
    Widziałem w internecie, że są nawet czytniki USB.
    Nadal nie udaje mi się przesłać tylko wybrane zdjęcia z Z30 do smartfona przez Nikon SnapBridge.
    Jak już uda się połączyć, to przesyła wszystkie.
    Cześć, może to Ci pomoże: https://download.nikonimglib.com/arc...0_DL(Pl)01.pdf (podpunkt na stronie 9)
    Z grubsza bazując na tej instrukcji należy wyłączyć automatyczne pobieranie zdjęć (wtedy pobiera wszystkie) i po tym zabiegu jest opcja wybierania konkretnych zdjęć jakie chcesz pobrać z poziomu aplikacji na telefonie czy tablecie.

  5. #395

    Domyślnie

    Wykonałem mały test wytrzymałości baterii w warunkach realnych.
    Pacjent: Z50 + kit 16-50, bateria oryginalna. Praca z AF i stabilizacją.
    Warunki: 5 godzin wędrówki przy temperaturze ok 0 stp C.
    Osiągnięcia: 203 zdjęcia NEF 14bit oraz 8m16s wideo FHD 50fps w około 30 klipach.

    Niestety Nikon nie popisał się ze wskazaniem stanu baterii - czerwona ikonka pojawiła się przy ok. 55% urobku... Pozostałe 45% zrobione przy migającej, czerwonej, irytującej ikonce baterii...

  6. #396

    Domyślnie

    teoretyzując: "procent" naładowania akumulatora jest chyba mierzony na podstawie jego napięcia, a to z kolei spada w zimnie, więc pomimo "tej samej ilości prądu" w baterii aparat widzi szybko spadające napięcie i wciąga kreski. Może stąd pojawia się efekt szybkiego spadku naładowania i długa jazda "na rezerwie". To są tylko moje domysły oparte na znajomości działania prądu wyniesionym z podstawówki, ale u mnie w Z5 jednak pierwsze dwie kreski są wyświetlane przez 2/3 czasu pracy na baterii. Jak zniknie druga kreska to po dupie zaczynają mi ściekać stróżki potu, jeśli nie mam drugiej baterii spakowanej

  7. #397

    Domyślnie

    Przy pracy w tak niskich temperaturach bateria może wariować. Normalna rzecz. W manualu EN-EL25 ma zapisane że warunki pracy to 0°C-40°C. Poniżej/powyżej tych wartości, ale pewnie również w okolicach min/max może dziać się coś odbiegającego od normy.
    Z50 + Z DX 18-140 + Z DX 50-250 + V13 + T150-500 | D80 + N70-300 VR AF-S + T90

  8. #398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Behaviour Zobacz posta
    Przy pracy w tak niskich temperaturach bateria może wariować. Normalna rzecz. W manualu EN-EL25 ma zapisane że warunki pracy to 0°C-40°C. Poniżej/powyżej tych wartości, ale pewnie również w okolicach min/max może dziać się coś odbiegającego od normy.
    Gadanie... Dobrze, że mój telefon i gps o tym nie wiedzą i pracują (wskazują poziom baterii) prawidłowo. Były na tej samej wycieczce razem z aparatem....

  9. #399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Gadanie... Dobrze, że mój telefon i gps o tym nie wiedzą i pracują (wskazują poziom baterii) prawidłowo. Były na tej samej wycieczce razem z aparatem....
    Chyba w każdym z moich aparatów przy niskich temperaturach wskaźnik wariował. Kwestia przyzwyczajenia, wyczucia sprzętu i zapasowej baterii.

  10. #400

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gniady Zobacz posta
    Gadanie... Dobrze, że mój telefon i gps o tym nie wiedzą i pracują (wskazują poziom baterii) prawidłowo. Były na tej samej wycieczce razem z aparatem....
    Nie wiedzą, bo są inaczej skonstruowane, w kompaktowej obudowie jest cokolwiek cieplej.
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

Strona 40 z 45 PierwszyPierwszy ... 303839404142 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Z6 i Z7 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 4925
    Ostatni post / autor: 07-07-2020, 07:23
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05
  5. Nikon V2 - oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 61
    Ostatni post / autor: 07-01-2013, 23:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •