Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38
  1. #21

    Domyślnie

    Ale nie masz dostępu do mocowania nóg do kolumny? Kwestia czasu jak ci nogi zaczną latać. Ja rozkręciła ten statyw, aluminium się szybko ściera i nie da się nic z tym zrobić. Kupiłem dwa po pierwszy miałem rok i podobały mi się możliwości jakie daje środkowa kolumna. Więc drugi kupiła moja połówka. Ten statyw to porażka, mogę podesłać fotki abyś sam ocenił ja to wyglada. Ogólnie też nie był jakoś katowany ale dwa lata i śmietnik. Kupując pamiętam że była dożywotnia gwarancja. Później już jakoś ten zapis zniknął.

  2. #22

    Domyślnie

    Napisz, jaki to konkretnie model. Jestem ciekaw, bo swój mam jakieś 3 lata i nic nie widzę z tego, co opisujesz. Ciekawe.

  3. #23

    Domyślnie

    Vanguard Alta Pro 263AT Aluminum Alloy Tripod Legs with Multi-Angle Central Column System. Pierwszy 2012 drugi 2013

    A ty jaki dokładnie model masz?

  4. #24

    Domyślnie

    Alta CA 233 AP

  5. #25

    Domyślnie

    A to inna konstrukcja. Jak dobrze widzę na zdjęciu to masz odkręcane nogi a zaciski są całkiem zabudowane. Czyli poprawili to co było tragedią w tych co ja mam.

  6. #26

    Domyślnie

    Nie uważam go za 8 cud świata. Kupowałem pod kątem podróży, ale w praktyce jednak jest spory, do auta ok ale nosić to za bardzo mi się nie chciało (rzecz jasna parę razy w terenie miałem). Dlatego nabyłem Sirui T-005, to jest dopiero małe ale i całkiem stabilne, choć ilość elementów jest dość upierdliwa. W każdym razie kulturze pracy Alty nic nie mogę zarzucić, wszystko chodzi bardzo przyjemnie, zatrzaski, głowica, płytka, itd. Pewnie są lepsze statywy, ja mam akurat ten. Jak pisałem w polskich sklepach kosztują jakieś dziwne pieniądze, ale jak się trafi porządna promocja (zwłaszcza na Amazon) to moim zdaniem warto.

  7. #27

    Domyślnie

    Takiego też przerabiałem a raczej moja połówka, kropka w kropkę ale czarny i firma triopo. Też się rozsypał a głowica to porażka totalna, teraz robi za podpórkę do głowy i jest zamontowany do góry nogami.

    Też szukałem jakiś tanich na początku, w końcu to tylko statyw, więc nie ma co się szarpać na jakieś drogie. Takie błędne myślenie. Jednak jakbym od razu kupił porządny to bym sporo pieniędzy zaoszczędził, nerwów i kilku nieciekawych incydentów.
    Myślę że jednak warto kupić najlepszy statyw i głowicę na jaką możemy sobie pozwolić jak fotografujemy latami i mamy zamiar to nadal robić. Bo to sprzęt który nie zmienia się jak elektronika, poza tym trzyma aparat i obiektyw za który zapłaciliśmy spore pieniądze. Więc lepiej mieć coś wartego zaufania, zwłaszcza kosztem wygody.

  8. #28

    Domyślnie

    Co do zacisków, to przychylę się do wypowiedzi @poste. Też preferuję zaciski. Z skrętką mam ten problem, że zawsze wydaje mi się, że zbyt słabo są skręcone, po czym dokręcam i słyszę trzask...

    Niestety do 500 PLN jest słaby wybór z dobrymi zaciskami. Jest Manfrotto MKBFR1A4D-BH i Benro IT25. I tyle... Jest jeszcze Triopo ME-3232X8C, ale już bez głowicy...
    Nikon Z6 II + Nikkor 24-120 mm f/4.0 + Nikon SB-700 + Manfrotto Befree Advanced Twist

  9. #29

    Domyślnie

    Z zaciskami jest ten problem że jak się zluzuje to po zaciśnięciu noga ci się wsunie i statyw przewróci. Jak nie masz czym dokręcić, to już nie powalczysz nim. Do tego jak pisałem wcześniej, wilgoć, woda, piach i zaciski mają metalowe elementy które korodują.
    Skrętka ma prostą konstrukcje ale jak zakręcasz jak słoik na zimę to trudno się dziwić że plastik pęka. Dokręcasz z wyczuciem, jak nie wiesz czy nie za słabo to próbujesz wepchnąć nogę do środka. Ale osobiście nigdy bym tak nie dokręcił statywu.

    Z mojego doświadczenia mogę powiedzieć tylko tyle że odkładałbym dalej na statyw i kupił osobno głowicę. 500zl moim zdaniem wywalone w błoto. Nawet nie chce liczyć ile ja tak kasy zmarnowałem.

  10. #30

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc tylko w jednym przypadku doświadczyłem wycierania się alu w połączeniu rurek w innym sprzęcie, choć w zasadzie najpierw przekręciłem w tym zacisk śrubowy. Z tym, że intensywność używania tego sprzętu była nieporównywalna ze statywem, tzn nie wyobrażam sobie za bardzo wychodzenia w plener na parę godzin przez jakieś 100 dni w roku i tak jeszcze przez mniej więcej 3 lata
    Nie wiem, miałeś dużego pecha albo faktycznie potrzebujesz zdecydowanie statywu pro przy takiej intensywności używania.

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •