Close

Strona 1 z 51 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 502

Wątek: Radiowy CLS

  1. #1
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie Radiowy CLS

    Proszę mi wybaczyć jeśli to co napiszę poniżej to tylko jakieś mrzonki ale jako osoba nie mająca pojęcia o elektronice mogę błądzić
    Zachęcony wynikami zwiększenia zasięgu radiowego wyzwalacza Phottix pt-04 http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=136907&page=3
    Postanowiłem podjąć próbę zwiększenia zasięgu nikonowskiego systemu CLS poprzez przesłanie sygnału radiowo za pośrednictwem Phottix pt-04 II, oraz układu http://www.sklep.avt.com.pl/p/pl/485...o+montazu.html
    KIT AVT już zmontowany i działa

    Teraz kilka słów na temat samej idei przesłania sygnału CLS

    Odbiornik AVT wraz z nadajnikiem Phottix pt-04 II umieszczamy w sankach body, przy czym odbiornik IR TSOP1736 umieszczamy w bezpośredniej bliskości lamy wbudowanej ( całość musi być osłonięta przed dostępem światła z zewnątrz ).
    Elementem wykonawczym dla odbiornika AVT jest nadajnik Phottix pt-04 II ( normalnie działa na podstawie impulsu z sanek aparatu).
    Reasumując: przedbłyski sterujące systemu CLS są rejestrowane przez IR TSOP1736 i przekazywane w postaci sygnałów elektrycznych (zwarcia styków) do nadajnika Phottix pt-04 II.
    Z kolei nadajnik Phottix pt-04 II w postaci sygnału radiowego przesyła sygnał do swojego odbiornika ( po modyfikacji 100m w otwartej przestrzeni ), gdzie z kolei odbiornik Phottix pt-04 II zamiast zwierać styki lampy błyskowej steruje diodą świecącą IR zamieniając sygnał elektryczny na sygnał w paśmie podczerwieni. Oczywiście dioda IR znajduje się w pobliżu czujnika światła do zdalnej automatyki błysku (lampa Nikon SB 800 instrukcja str. 10 element na rysunku oznaczony cyfrą 4.).
    Czyli: sygnał IR przetwarzamy na sygnał radiowy i wysyłamy w eter, następnie odebrany sygnał radiowy przetwarzamy na IR i dajemy do przeczytania lampie
    Pewnie da się to zrobić prościej, a układy będą bardziej zminiaturyzowane...
    Pomoże ktoś w realizacji projektu ? Zapraszam

  2. #2

    Domyślnie

    Na elektronice się nie znam ale idea bąbelkowa

  3. #3
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Czy ktoś z kolegów zajmujących się elektroniką może zmierzyć zakres częstotliwości błysków sterujących w systemie CLS?

  4. #4

    Domyślnie

    pomysł rewelacja, ciekawe czy phottix będzie w stanie takie sygnały przenosić...

  5. #5
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Zrezygnowałem z Phottix pt-04 i w ogóle z samodzielnego grzebania w temacie, nie jestem elektronikiem...
    Sprawą zajmuje się w tej chwili inżynier od projektowania układów elektronicznych. Po wstępnej rozmowie jestem zadowolony.
    Jeśli sprawdzą się prototypy ruszy produkcja
    Założenia są takie:
    1. Przenoszenie na odległóść ok. 100m wszystkich funkcji udostępnianych przez CLS
    2. Współpraca ze wszystkimi modelami puszek i lamp Nikona ( oczywiście tymi, które obsługują CLS ), oraz ze sterownikiem SU-800
    3. Cena na poziomie chińskich wyzwalaczy radiowych ( to będzie najtrudniejsze, zwłaszcza z powodu obudowy ).

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    2. Współpraca ze wszystkimi modelami puszek i lamp Nikona ( oczywiście tymi, które obsługują CLS ), oraz ze sterownikiem SU-800.
    Nie bardzo kumam istote rzeczy, ale czy moglbys prosto jak ostatniemu matolowi, wytlumaczyc -- jak to bedzie wspolpracowac z SU-800? W zestawie CLS -- SU-800 jest sterownikiem, ktory wysyla odpowiednia informacje do lamp. A jesli w swoim projekcie jako nadajnik chcesz wykorzystac Phittixa, to jak to ma dzialac? Sorry, ale kompletnie nie kumam...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #7

    Domyślnie

    Z tego co ja skumałem on chce przetworzyć sygnał podczerwieni z SU800 na radiowy, i potem przy lampie znowu na podczerwień. Czyli ten phottix jest gdzieś blisko SU tylko po to żeby przetworzyć sygnał na inny. Ciekawe jakie jest tego opóźnienie w działaniu. Bo musi się jakoś zwiększać...
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Z tego co ja skumałem on chce przetworzyć sygnał podczerwieni z SU800 na radiowy, i potem przy lampie znowu na podczerwień. Czyli ten phottix jest gdzieś blisko SU tylko po to żeby przetworzyć sygnał na inny.
    Czyli kupa sprzetu ze soba. Lampy, odbirniki, SU, nadajnik... No nic... Moze przy okazji Nikona D5 doczekamy sie wbudowanego nadajnika radiowego i odpowiednich lamp do kompletu...
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  9. #9
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    Z tego co ja skumałem on chce przetworzyć sygnał podczerwieni z SU800 na radiowy, i potem przy lampie znowu na podczerwień. [..].
    Właśnie dokładnie tak. Z tym, że jak napisałem wyżej zrezygnowałem z Phottix'a na rzecz indywidualnej konstrukcji obu torów ( radiowego i podczerwieni).
    Co do opóżnień, to nie jestem w stanie na to pytanie odpowiedzieć bez testów prototypu. Myślę jednak że w grę wchodzą wyłącznie opóżnienia sprzętowe i będzie można mówić o działaniu w czasie rzeczywistym.

  10. #10
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Czyli kupa sprzetu ze soba. Lampy, odbirniki, SU, nadajnik... [...].
    No niekoniecznie...
    1. lampy
    2. body
    3. nadajnik i odbiorniki

    SU-800 to alternatywa dla Nikona D3, który nie posiada wbudowanej lampy umożliwiającej sterowanie CLS. W przypadku pozostałych puszek sterowaniem zajmie się wbudowana lampa.

Strona 1 z 51 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •