Close

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 73
  1. #51

    Domyślnie

    Raczej chodziło mi czy ci się podoba ich kultura odnośnie tego jak wyglądają wesela które widziałeś.

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Raczej chodziło mi czy ci się podoba ich kultura odnośnie tego jak wyglądają wesela które widziałeś.
    Wizualnie to jak napisałeś Bollywood. Kwestia gustu ale robi wrażenie. To na pewno niezapomniane chwile dla młodych.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Masakra TVN kręci wesela albo bida w TV albo naprawdę dobry biznes...
    Ja zrozumiałem, że ludzie z TVN kręcą a nie TVN. Chyba jest różnica? Odniosłem wrażenie, że problem polega na tym, że na chałturę ściągają sprzęt pro i zachowują się jak na planie filmowym.

  4. #54

    Domyślnie

    Koleżanka robiła zdjęcia w UK ze ślubów głównie Hindusom. Zaczęła tak, raz zrobiła jednej znajomej parze, to potem już sobie ją polecali w tej grupie. Ale jakie to zdjęcia były - wszyscy dwa razy upiększani i wygładzani w postprocesie, kolory żywe itd. Bo pamiątka ma być miła.
    Swój autoportret miała też dla hecy w tym stylu, no trudno było ja poznać, grunt że zdjęcie przedstawiało bardzo smaczna laseczkę.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Masakra TVN kręci wesela albo bida w TV albo naprawdę dobry biznes. Czekać tylko jak Bollywood wkroczy na białym koniu ze swoimi efektami specjalnymi.
    W UK natomiast wiele jest dokładnie odwrotnych wesel, zwłaszcza angielskich. Cywilny, fota w ogrodzie i do knajpy na swój koszt Ale np muzułmańskie to już baśnie tysiąca jednej nocy przez kilka dni nawet Ale trzeba przyznać że piękne bo dla nas orientalnie.

    Za to większość rodaków szuka po kosztach, byle jak byle było bo koszta w UK i ściągania rodziny robią swoje.
    Oczywiście we wszystkich punktach są wyjątki od reguły.
    Angielskie wesela to marzenie. Mam znajomego fotografa ślubnego w UK, ale nie robi dla Polaków, bo Polacy tam nie robią, tylko tutaj i chcą płacić w złotówkach. Ale to normalne. Znajomy robi śluby dla Anglików i kilka razy jak był w PL to brałem go „towarzysko” na ślub , PM dostawała ekstra zdjęcia. I zawsze twierdził ze tu ciężko jest. Bo jak wiadomo tu od rana do późnej nocy. A on tam większość zleceń na kilka godzin zgarnia funty i do domciu

    Ja powiem tak, to już mój kolejny sezon ślubny, miałem pierwszy rok z dzieckiem, żona wróciła do pracy po macierzyńskim. I generalnie praca w domu to ciężka sprawa. Jeśli komuś brakuje mobilizacji to nie polecam. Dodatkowo w sezonie łącznie potrafię wyliczyć sobie ponad 300h pracy na miesiąc (spotkania, maile, telefony, śluby , obróbka, dojazdy, noclegi) mając teraz dziecko, i będąc głowa rodziny zaczyna to powoli męczyć, nie żebym nie miał sił fizycznie. Ale często jest to przykre, kiedy dziecko cały tydzień w żłobku, żona cały tydzień w robocie. Przychodzi dla nich wolny weekend, gdzie wszyscy wokół znajomi się spotykają , albo gdzieś wyjeżdżają na majówki, czy likendy a tu baaam trzeba jechać na ślub. I tak się mijamy z rodzina, ze znajomymi. Baaardzo brakuje tych weekendów. Oj bardzo. Dlatego ja tez powoli zastanawiam się nad czymś innym. Choć ciężko rzucić co się tak lubi.

    Dlaczego fotografowania uroczystości ślubu nie można nazwać reportażem ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 06-01-2020 o 13:05

  6. #56

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Ja zrozumiałem, że ludzie z TVN kręcą a nie TVN. Chyba jest różnica? Odniosłem wrażenie, że problem polega na tym, że na chałturę ściągają sprzęt pro i zachowują się jak na planie filmowym.
    Masz rację, ale jak ktoś bierze ekipę z TVN to chyba na to właśnie liczy i za to właśnie płaci. A nie że będą puszczani w faktach po faktach lub że będą biegać z telefonami zamiast pro sprzętu.

    Chałtura jest słowem używanym przez branże a dla nich to najważniejsze wydarzenie życia.
    Problem więc bardziej leży nie w tym kto za co płaci, tylko jak odbieramy temat z własnej perspektywy.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @kurczeblade Dużo też zależy od położenia i tego jak wygląda rynek lokalny.
    U mnie z tego co widziałem to już za 300 funtów robią całe wesele. Przelicz to jak 300pln w Polsce.
    Dziecięca to już kwoty nawet 30 funtów. czyli 30zlotych
    Czyli takie dwa wesela miesięcznie aby było na sam rent
    Ostatnio edytowane przez 90s ; 06-01-2020 o 13:25

  7. #57

    Domyślnie

    Ja bym nie był aż taki przekonany do tego ze ekipa z TVNu zrobi dobry materiał. Dobry materiał raczej zależny od doświadczenia w branży, umiejętności. Wyspecjalizowania się wydanym kierunku. Bo to ze ktoś przez 5 lat był operatorem kamery w TVN i przez większość czasu jego doświadczenie opierało się na staniu z kamera w 1 miejscu i nagrywaniu pogodynki, wcale nie oznacza ze takie umiejętności przełożą się na zrobienie dobrego materiału ślubnego, lub dobrego materiału z pleneru ślubnego. Czy jakiegos lookbooka dla modelki... to tak nie działa ! Dla mnie to są zupełnie inne branże.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Masz rację, ale jak ktoś bierze ekipie z TVN to chyba na to właśnie liczy i za to właśnie płaci. A nie że będą puszczani w faktach po faktach lub że będą biegać z telefonami zamiast pro sprzętu.

    Chałtura jest słowem używanym przez branże a dla nich to najważniejsze wydarzenie życia.
    Problem więc bardziej leży nie w tym kto za co płaci, tylko jak odbieramy temat z własnej perspektywy.

    - - - - kolejny post - - - - - -
    @kurczeblade Dużo też zależy od położenia i tego jak wygląda rynek lokalny.
    U mnie z tego co widziałem to już za 300 funtów robią całe wesele. Przelicz to jak 300pln w Polsce.
    Dziecięca to już kwoty nawet 30 funtów. czyli 30zlotych
    Czyli takie dwa wesela miesięcznie aby było na sam rent

    No ale u nas znajdziesz tez ziutow ktorzy zrobią za rosół. I przyjadą z dronem, nakręca film, dadzą zdjęcia, i następnego dnia na poprawinach oddadzą materiał na płycie CD )))))

  8. #58

    Domyślnie

    Masz racje ale klienci nie siedzą w branży więc działają intuicyjnie.. Słyszą TV to myślą że to top.
    Jako fotografa i kamerzysta nawet najlepszy nic nie zrobisz jak towarzystwo jest niemrawe.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta

    No ale u nas znajdziesz tez ziutow ktorzy zrobią za rosół. I przyjadą z dronem, nakręca film, dadzą zdjęcia, i następnego dnia na poprawinach oddadzą materiał na płycie CD )))))
    I to jest serwis a tak serio to FB itp sprawiają że dla wielu standard foto jest dużo niższy niż za czasów analogu. Oglądasz setki pstryków z telefonu więc taki materiał pewnie jest dla nich w pełni satysfakcjonujący.
    A konkurencja na coraz bardziej niedorzeczne ceny, jedyną strategią biznesową. W takim kopaniem się z koniem zawsze przegrasz. Chyba że podejmiesz rękawicę i będziesz oferował pieniądze za możliwość zrobienia repo.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Masz racje ale klienci nie siedzą w branży więc działają intuicyjnie.. Słyszą TV to myślą że to top.
    Jako fotografa i kamerzysta nawet najlepszy nic nie zrobisz jak towarzystwo jest niemrawe.
    Klienci są coraz bardziej świadomi. Jest coraz więcej ludzi którzy odróżniają ładne techniczne zdjęcia, i wiedza żeby dostać trwały elegancki album, z solidny,m pendrivie, to musza pewna kwotę zapłacić. Dobry duży album u producenta to koszt minimum 300zl plus pendrive 100zl. Wiec fotograf który robi na dobrych materiałach nie zrobi ślubu za 1000zl bo wliczając dojazd i materiały będzie musiał dopłacić. A nawet mniej świadome pary chodzą na spotkania przed podpisaniem umowy i widza co biorą. Każdy fotograf ślubny powinien mieć przy sobie paletę produktów które oddaje, jakieś albumy pokazowe, wzornik skór itp.

    Wiec można się umówić na niezobowiązujące spotkanie z takim fotografem który bierze 1000zl za ślub i zobaczyć portfolio, i przykładowo album który oddaje (z pewnością tandetny) i umówić się do fotografa który jest dużo powyżej tysiąca i ocenić jego zdjęcia i produkty. No ale z pewnością ten co robi za tysiąc nie będzie miał takiej jakości jak za 3,000 zł


    Swoją droga. Rozmawiam często z parami, i lecą rozmowy o wydatkach. Wspólna jazda samochodem na plener, czy spędzanie czasu podczas pleneru, lecą różne tematy. Często związane z ich ślubem. I wiecie co, fotografowie ślubni, to jedyna grupa w tej branży która się wykończy wzajemnie zaniżaniem cen, i walka o klienta za minimalne kwoty. Wszyscy podnoszą ceny, dosłownie wszyscy, zaczynajac od wynajmu barmanów, przez gości od dymu poprzez kwiaty i sale. A fotografowie ślubni to coraz tańszy produkt.

    Idziesz teraz na slub, przychodzi gość z fotobudka, rozkłada się ze sprzętem. Generalnie wszystko w aparacie ustawione na automacie i nie ma niczego wspólnego z fotografia. Siedzi 4h i pytasz się się jak taka usługę, On 1500zl. za 4 h stania przy budzie, uśmiechania się do ludzi i zbierania z podłogi gadżetów do pozowania. Gość kasuje 1500zl. A fotografowie z jakimiś umiejętnościami idą robić slub od 10;00 rano od przygotowań, do późnej nocy. Do tego plener w osobnym dniu i jeszcze jakiś tani album. Parodia. I kasują tyle co gość stosujący 4h przy fotobudce podnoszący z podłogi kapelusze. I jeśli ktoś ma głowę do biznesu, i będzie chciał się związać z branża ślubna, to lepiej wyjdzie mu zrobienie, kupno 3 foto budek, jakiejś maszyny do ciężkiego dymu i rozstawianie po ślubach. Ja już zainwestowałem w jedna fotobudke.

    Przykładowo są już ludzie od ciężkiego dymu., wpadają na sale z maszyna, kilka razy puszcza dym i 500 zł

    Pary wydają po 50k pln na slub, na głupie bzdury potrafią wydać tysiące złotych! a później na grupach ślubnych licytacje kto mniej wydał na fotografa. I tematy ze jest tylu tanich fotografów, albo szukam tanio fotografa i na jeden termin rzuca się setki linków z portfolio

    Dlatego ja już mam inny plan, w tym roku będę go realizował i rozwijał. Tez związany z branża ślubna.
    Uważam jest taki ogrom fotografów ślubnych ze niedługo będą przetargi z parami dlatego zaczynajac teraz, warto mieć alternatywę.
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 06-01-2020 o 13:47

  10. #60

    Domyślnie

    Zgadzam się z Tobą we wszystkim poza jednym punktem. Problem dotyczy każdej dziedziny fotografii nie tylko weselnej.
    Jest to klęska urodzaju, bo fotografia to wspaniałe hobby które przyciąga bardzo wielu ludzi. Nigdy wcześniej nie było też tak łatwo robić i obrabiać zdjęcia.
    Tak samo obecne poradniki wyrobią nawet największych laików. A że później widzisz że wielu leci na jedno kopyto to już inna sprawa.
    Nie bez powodu też wielu bardzo dobrych fotografów sprzedaje kursy i robi darmowy kontent na YT. Nawet mógłbym zaryzykować tezę że dziś najbardziej opłacalnym i najwartościowszym klientem fotografa są inni fotografowie.


    Z punktu biznesowego natomiast ceny sprzętu są coraz wyższe. Zwłaszcza właśnie FF i bezlusterkowce. A zarabiasz coraz mniej z powodu przesycanie rynku i coraz większej ilości fanów fotografii.

    Sam też już dawno odpuściłem kopanie się cenami i przebudowuje cały biznes. Z kompletnymi zmianami priorytetów.

Strona 6 z 8 PierwszyPierwszy ... 45678 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Lady In Red - Czyli mój pierwszy raz w studio.
    By downunder in forum Plenery i warsztaty rok 2011 (Zakopane, Bieszczady)
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 13-03-2011, 22:40
  2. [ Portret ] Pierwszy portret - Ania
    By overaid in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 03-06-2010, 21:21
  3. [ Portret ] Ania w Manufakturze, czyli druga sesja z żoną :)
    By aandrzej in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 15-09-2009, 20:27
  4. Asia&Piotr ślubnie - ich pierwszy raz. Mój jeden z pierwszych.
    By KuLeR in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 21-08-2009, 18:16
  5. [ Portret ] Zona Ania pierwszy raz
    By Matteo in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-09-2008, 16:18

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •