Close

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 63
  1. #41

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    A co w tym zaskakującego? Dzisiaj to zasadzie nie ma aparatu z wymienną optyką, który nie nadawałby się do ogarnięcia kotleta tym bardziej wśród tych z matrycami pełno klatkowymi. To nie jest dziedzina wymagająca jakichś niesamowitych możliwości sprzętu.
    Aż się musiałem zalogować po paru latach jak to przeczytałem. Wymień proszę dziedziny, które są bardziej wymagające co do sprzętu.
    Szybkie repo - bez AFS nie podchodź. Jak i Adam działam na A7 z manualami, ale konia z rzędem temu kto z niewielkiego dystansu ogarnia szybkie repo na otwartym jasnym szkle.
    Zmienne i zazwyczaj trudne warunki oświetleniowe z definicji są wymagające co do sprzętu, a z racji że to reporterka szybkość działania sprzętu też odgrywa niebagatelną rolę.
    Ogarnąć może i się da, ale zrealizowanie ślubu w sposób kreatywny i kunsztowny to zgoła co innego.
    Fx|16|16-28|24|35|50|85|SB9x0

  2. #42

    Domyślnie

    Jakie są bardziej wymagające? Sport, dzika przyroda (zwierzęta, ptaki). Nie wiem, czy ślub to szybkie repo, ale ja nie jestem za bardzo doświadczony w temacie. :P

  3. #43

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Umbra Zobacz posta
    Jakie są bardziej wymagające? Sport, dzika przyroda (zwierzęta, ptaki). Nie wiem, czy ślub to szybkie repo, ale ja nie jestem za bardzo doświadczony w temacie. :P
    Każde warunki wymuszające pracę aparatu, obiektywu, czy lampy na granicach możliwości są wymagające. Nie ma tu znaczenia o czym dokładnie piszemy, czy jest to sport, przyroda, czy wesele. Jedynie w studiu można sobie coś planować i powtarzać do upadłego. W każdej innej dziedzinie warunki mogą być wymagające, czy to dla AFu, czy dla czułości, czy ostrości, stabilizacji, czasu ładowania błysku, itp.

  4. #44

    Domyślnie

    Pomyśl o d600 używka.
    Za jakiś czas jak stwierdzisz ze fx to jest to czego szukasz zmienisz body na d750 lub nowsze .
    Do tego komplet świetnych i przystępnych cenowo 28,50 i 85G
    Body ok 2,5kzl
    Szkiełka używki ok 3,6kzl lub nowe 5,5kzl
    Generalnie za 6kzl możesz mieć świetny zestaw fx o jakości obrazka , która do dzisiaj jest topowa.

    Miałem osobiście właśnie d600 i d750 z 28 i 50 G
    Mam mnóstwo świetnych zdjęć z tego zestawu.
    R | 35 | 50 | 135

  5. #45

    Domyślnie

    Dzięki za pomoc. Zamówiłem a7ii z 28/2 i 85/1.8 + dodatkową baterię i ładowarkę zewnętrzną.
    Użytkuję sprzętu kilka dni, a to moje pierwsze spostrzeżenia:
    - Bateria, dużo gorzej niż się spodziewałem, ale może dlatego że oprócz zdjęć dużo grzebię w menu i testuje ustawienia.
    - Menu... Podczas pierwszej godziny płakałem. Nic nie rozumiem, dobrze że @koesh w innym wątku udostępnił instrukcję.
    - Przyciski i ich rozkład, jakoś palce ich jeszcze szukają.
    - ISO w porównaniu z d7200 rozczarowujące, różnicy na 800-1600 nie widzę, a na to najbardziej liczyłem, chyba że to wina darktable.
    - Mała GO jest tak mała że muszę się przyzwyczaić.
    - Auto ISO z limitami bardzo mi się podoba, ustawiłem 100-3200 i zapomniałem o ISO.
    - AF w centrum OK, poza jakoś dziwnie "wibruje" na złapanym punkcie.
    - Nawet przyjemnie się trzyma aparat, chodź mały palec nie ma gdzie się zahaczyć.
    - EVF, bajer, na początku trochę dziwnie ale teraz bomba. Nie wiem czemu przekłamuje z WB, tzn w ekranie widzę w miarę zbliżone kolory do rzeczywistości a później zdjęcie wygląda inaczej.
    - Zakresy obiektywów dobrałem chyba idealnie jak na moje potrzeby. Może 50 w przyszłości i czekam na tamrona 70-200 f2.8

    Postaram się dopisać za jakiś czas coś jeszcze, dla potomnych.

  6. #46
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Bateryjka na początkowym etapie poznawania sprzętu ledwo starczała na 80-100 zdjęć, dziwi mnie to ISO bo według mnie jest podobnie do D600 czyli jest to 1EV lepiej od D7200, małe GO to raczej zaleta, a jak musisz przymykac to rekompensuje ci lepsze użyteczne ISO, af boczne to tylko kontrast ( włącz sobie ramkę pokazującą punkty fazowe ), EVF można włączyć na wyższą jakość, przekłamanie WB jest ponieważ to dwa różne ekrany i sony nie pofatygowało się żeby je skalibrować ale wizjer daje bardziej realny podgląd.

  7. #47

    Domyślnie

    Na moje oko (dpreviev) A7II wychodzi pomiędzy D7200 a D610. Niestety bliżej D7200...
    GFX 50S mk II, EOS RP
    Time is meaningless, and yet it is all that exists.

  8. #48

    Domyślnie

    W praktyce jednak nie. Wg przewaga a7ii nad d7200 jest jednak duża, nie licząc oczywiście ergonomii. Mam d7200, kolega z biurka a7ii, oba z 85mm 1.8 (ja G, On Fe) i jednak obrazek z Sony ładniejszy

  9. #49

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez beduin17 Zobacz posta
    W praktyce jednak nie. Wg przewaga a7ii nad d7200 jest jednak duża, nie licząc oczywiście ergonomii. Mam d7200, kolega z biurka a7ii, oba z 85mm 1.8 (ja G, On Fe) i jednak obrazek z Sony ładniejszy
    Dopisz moim zdaniem

  10. #50

    Domyślnie

    Moim zdaniem;]

Strona 5 z 7 PierwszyPierwszy ... 34567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Adapter Commlite Nikon - Sony a7ii -opinie?
    By ck_dezerter in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 07-08-2018, 08:22
  2. Canon 6D czy Sony A7II lub A7R.
    By meliszipak in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 16-07-2018, 19:35
  3. Wybór systemu Nikon D750, Canon 6d MarkII, Sony A7II
    By aldam in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 16-12-2017, 19:30
  4. Nikon 1J5 vs Sony A7II (amatorsko)
    By vid3 in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 20-09-2016, 15:44

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •