Close

Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 121 do 130 z 162
  1. #121

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    No tak 15 rdzeniów i 100W ale to musiałby być jakiś świetnie dopracowany proces poniżej 7nm, a ten dopiero raczkuje, a nawet 10nm jest na kiepskim poziomie, póki co mamy czterech wielkich na rynku czyli: Intel, GlobalFoundries, TSMC i Samsung, z czego tylko dwa ostatnie coś tam dłubią w 7nm, GloFo wycofało się nawet z 10nm bo uzysk niezadowalający, Intel jak dopieści 10nm to będzie miał na jakieś 6 lat z czego początkowo przegoni zapewne konkurencje w wydajności.
    Ja bym takiej potegi jak Intel nie ignorował, a to że się cenią to inna sprawa.

    Ja nadal siedzę na i5-4870 i te marne 3.2GHz daje mi nadal pełny komfort do wszystkiego, w grach i tak gpu jest ważniejsze, 16GB ram wystarcza do wszystkiego, parę razy w Ps miałem zamulenie ale to też kwestia nieumiejętności w tworzeniu projektu, jakbym grzebał coś przy renderingu itp to pewnie już dawno siedziałby u mnie jakiś Ryzen.

    Pamiętajcie że wszystkie Ryzeny można kręcić na każdej płycie, nawet na najtańszym modelu, jak zaczynamy walczyć o jakieś ekstremalne kręcenie to inna sprawa.
    Ja poszedłem w najtańszy alternatywny wariant. Zmieniłem 4590 na Ryzena5 2600 plus radeon rx 570 8 GB.
    Różnica jest kolosalna.... procek nie wchodzi w taktowanie tubo , gdzie intel co chwila, a wentylator wył jak wściekły. Mogę mieć otwarte jednocześnie dwa trzy programy do obróbkii wszystko idzie gładko. Do pamięci GPU ładuje się do okolo 6GB danych. procesor średnio 30 do 40 % obciążenia na wszystkich rdzeniach. Nic bez powodu nie crashuje, jeśli ustawie radeona nie na gry tylko na obliczenia. GPU obciąża zależnie od aplikacji.... od 0% do 100%. Jest fajnie ,miło i cicho. Nie słyszę wentylatorów mimo rozkręconej obudowy.
    Najwięcej obciążają system jest Affynity i On 1 raw. Stary PS 4 spoko , ale nie wiem jak najnowsze bo nie mam. Bez Radeona i z nie najgorszą MB dałem 1500PLN. Toż to tylko ttrochę więcej niż Intel

  2. #122

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Jeśli nie bierzemy pod uwagę gier to AMD jest bardzo opłacalne, inna sprawa czy nawet jeśli bierzemy pod uwagę gry to przecież tam gpu robi najwięcej fps, a to czy cpu od intela da nam wzrost fps z 120 na 130 to już podniecanie się wykresami tylko.
    Są też teorie spiskowe jakoby producenci gier specjalnie nie optymalizują pod AMD, druga sprawa to jak są robione testy, pamiętam jak purepc po pół roku od testów przyznali się że źle wykonano testy porównawcze i AMD w nich wypadło o średnio o 15-20% bo nie zrobili aktualizacji bios i aktualizacji gier plus ustawanie gier były zrobione pod intela, no co z tego że się przyznali jak testów nowych nie zrobili, a internety powielały te błędne testy.
    Z tą ilością rdzeni to też lekka przesada, obecnie optymalne w AMD jest sześć rdzeni, kwestia poboru mocy, wydajności i wysokości zegara, w serii 3xxx chyba będzie to osiem rdzeni, u Intela nie wiem bo tam dokładają rdzenie raczej bezmyślnie bo klient chce więcej rdzeniów

    Nie chce 16 rdzeniów, które będą mi nakręcały rachunek za prąd, komp chodzi średnio 18h na dobę.
    Nowe Ryzen 3xxx będą maj/czerwiec.
    Gry a CPU:
    różnica 10-15 klatek nie robi różnicy do okazjonalnego grania ... nie robi różnicy jeśli masz 90 zamiast 110. Robi różnicę jeśli masz 50 a 35 Ale wiadomo, w grach najważniejsza jest grafika.

    Pobór mocy?

    Mój zestaw (sam PC bez monitora) w spoczynku pobiera 60-70 W. W Wiedźminie (FullHD, wszystko na UBER, hairworks max) pobór około 260-290 W zasilacz 550W w końcu zaczął pracować (po 4 latach od zakupy) własnie teraz, gdy kupiłem kartę graficzną. W grach czy renderingu filmów pobór mocy jest większy wiadomo ale to i tak nie dobija do 60% mocy zasilacza
    PC + monitor w spoczynku 85W.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #123

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Gry a CPU:
    różnica 10-15 klatek nie robi różnicy do okazjonalnego grania ... nie robi różnicy jeśli masz 90 zamiast 110. Robi różnicę jeśli masz 50 a 35 Ale wiadomo, w grach najważniejsza jest grafika.

    Pobór mocy?

    Mój zestaw (sam PC bez monitora) w spoczynku pobiera 60-70 W. W Wiedźminie (FullHD, wszystko na UBER, hairworks max) pobór około 260-290 W zasilacz 550W w końcu zaczął pracować (po 4 latach od zakupy) własnie teraz, gdy kupiłem kartę graficzną. W grach czy renderingu filmów pobór mocy jest większy wiadomo ale to i tak nie dobija do 60% mocy zasilacza
    PC + monitor w spoczynku 85W.
    Trochę żle to rozpatrujesz....
    a to za sprawą mamienia nas legendarną mocą zasilacza. Co ten parametr oznacza tak na prawdę?
    Ile watów jest w stanie dostarczyć do systemu? Na pewno całe 550 watów ? Jesteś pewien ? A jak kondensatory powysychają po x godzinach pracy to też?
    Następne pytanie, przez jaki czas będzie dostarczał tą moc. godzinę, minutę a może tylko sekundę. Kolejne pytanie, jakie będą spadki napięć w poszczególnych napięciach wyjściowych przy dynamicznym obciążaniu. Itd itd
    Najlepiej weź sobie do testów stary zasilacz i bez kombinowania nawet dynamicznym obciążeniem zobacz co się z nim dzieje pod obciążeniem.
    Komputer nie pracuje liniowo tylko impulsowo, a ta wartość mocy podawana przez mądre programy to wartość średnia dla określonej jednostki czasu. W chwili gdy włącza się boost na maksa procek w impulsie weźmie więcej, dużo więcej niż deklarowane TDP. A gdzie reszta systemu? RAM chipsety .... Chwilowy pobór wielokrotnie i i o wiele przekracza tą moc podawaną na obudowie zasilacza. PYTANIE JEST JEDNO. jak długo to wytrzyma?

    Mój system podaje, że pobiera około 200W . A testy wykazały że dopiero z zasilaczem 600 W, napięcia wyjściowe są relatywnie stabilne mimo dynamicznego obciążenia.

    Więc nie spałbym tak spokojnie na Twoim miejscu

  4. #124

    Domyślnie

    W tym tygodniu (chyba) była premiera RTX 2060... oglądam/czytam/porównuje... Najbardziej mnie ciekawi ilość rdzeni CUDA wykorzystywanych do obróbki VIDEO.


    GTX 1060 ma 1280 rdzeni CUDA.
    RTX 2060 ma 1920 rdzeni CUDA czyli tyle ile ma GTX 1070.

    Na szczęście "staruszek" i odgrzewany kotlet 1070 Ti ma rdzenióófff 2432 także nadal daje radę jeśli chodzi o CUDA i nie poddaje się młodszym braciom tak łatwo

    O dziwo RTX 2070 ma mniej rdzeni CUDA niż moja 1070Ti, bo ma ich 2 304

    GTX 1080 - 2560 CUDA
    RTX 2080 - 2944 CUDA

    Także jeśli ktoś szuka karty do obróbki VIDEO, opłaca/ło się kupić starego Pascala 1070/1070 Ti, ponieważ te karty mają odpowiednio 640 i 1152 rdzeni CUDA więcej od popularnego GTX 1060 Kolejnym skokiem w ilości rdzeni CUDA jest model RTX 2080, który ma ich więcej od GTX'ów 1060, 1070/1070Ti/1080 odpowiednio 1660,1024, 384 więcej.

    Oczywiście rdzenie CUDA nie są najważniejsze, najważniejszy jest ray tracing Jednak przy obecnych cenach RTX wydaję się opłacalny zakup jeszcze "starych" GTX'ów. Tym bardziej, że np. zakup RTX 2070 to koszt około 2400-2600 zł. Średnio około 500 zł więcej od 1070Ti jeszcze zależy od sklepu i cen.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #125
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Zerknij jeszcze na model 1160, który ma być czymś pośrednim i cenowo bardziej akceptowalnym póki nie zejdą z cenami za 2060.
    Do obróbki szuka się ilość CUDA + szerokość szyny pamięci + MHz pamięci, można wybrać coś jeszcze starsze niż modele 1xxx.

    Wyliczanie poboru zestawu to raczej nie programowo tylko miernikiem wyliczając z Amper ( tylko nie jakimś chińskim złomem bo szkoda życia ) albo takim licznikiem co wpinamy do gniazdka.
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 11-01-2019 o 19:57

  6. #126

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Zerknij jeszcze na model 1160, który ma być czymś pośrednim i cenowo bardziej akceptowalnym póki nie zejdą z cenami za 2060.
    Do obróbki szuka się ilość CUDA + szerokość szyny pamięci + MHz pamięci, można wybrać coś jeszcze starsze niż modele 1xxx.

    Wyliczanie poboru zestawu to raczej nie programowo tylko miernikiem wyliczając z Amper ( tylko nie jakimś chińskim złomem bo szkoda życia ) albo takim licznikiem co wpinamy do gniazdka.
    1160? Serio? Jest/będzie coś takiego?

    Tu jest jeszcze fajne porównanie kart i recenzja 2060


    Mam miernik z OBI czy CASTORAMY wpinanym do gniazdka, wyświetla aktualne zużycie... Orno OR-WAT-419 - o taki
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #127

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    1160? Serio? Jest/będzie coś takiego?
    Z tego co ploty mówią- tak. Najogólniej RTX2060 tylko bez ray-tracing'u czy jak to tam się zwie.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    1160? Serio? Jest/będzie coś takiego?

    Tu jest jeszcze fajne porównanie kart i recenzja 2060
    https://www.youtube.com/watch?v=V50jOtsWSZY

    Mam miernik z OBI czy CASTORAMY wpinanym do gniazdka, wyświetla aktualne zużycie... Orno OR-WAT-419 - o taki
    Fajny miernik , tylko nie kupuj innego i nie porównuj wyników bo będzie kłopot

    A najlepiej zmierzysz licznikiem od elektrowni ))))
    Ostatnio edytowane przez paparapa ; 11-01-2019 o 20:35

  9. #129
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Fajny miernik , tylko nie kupuj innego i nie porównuj wyników bo będzie kłopot
    Dokładnie, ale lepszy taki niż zabawa z pomiarem amper tanim chińskim miernikiem, chyba że chodzi o to żeby obserwator porównywał jak bardzo się wychylasz podczas pomiaru

  10. #130

    Domyślnie

    śmiejcie się śmiejcie testowałem lampę na biurku z żarówką 60W
    zgadnijcie ile miernik wskazywał?

    właśnie równe 60W
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 13 z 17 PierwszyPierwszy ... 31112131415 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. modernizacja kompa który procesor?
    By Bartek in forum Komputery
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 03-10-2017, 10:33
  2. modernizacja kompa do obrobki
    By pierwszak85 in forum Komputery
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 02-10-2012, 16:23
  3. Modernizacja komputera
    By Jacek S. in forum Komputery
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 29-09-2012, 19:35
  4. Modernizacja kompa
    By Slon in forum Komputery
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 08-04-2011, 13:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •