Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie Filtry prostokątne Benro

    Cześć,

    Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad kupnem filtrów prostokątnych.

    Moją uwagę zwróciła firma NISI oraz ostatnio przypadkiem natknąłem się na ciekawie wyglądający system filtrów Benro. I tu moje pytanie - czy ktoś z Was jest użytkownikiem tychże filtrów/systemu i mógłby wypowiedzieć się o nich ? Co zwróciło moją uwagę to również fakt, że są dwie półki cenowe tych filtrów - seria nazwijmy ją "zwykła" oraz Masters. Filtry z obu serii uzupełniają się (nie ma powtórzonych filtrów w obu seriach) stąd kolejne pytanie do osób korzystających z tego systemu, czy jest zauważalna różnica w jakości ? Bo przykładowo chcąc mieć filtr połówkowy miękki 0.9 można zakupić tylko "zwykłą" serię i tak samo z filtrami brandowanymi jako Masters - nie mają opdowiednika w tańszym wydaniu.

    Bazowałem na tym co jest dostępne na stronie: https://dcfoto.pl/system-benro-100mm-c324.html. Benro Polska nawet nie wspomina o prostokątych filtrach w swojej ofercie...
    Pozdrawiam, wasciu
    Więcej zdjęć na: Instagram, Facebook
    //-----Nikon D3300 || Nikkor AF-S DX 18-105mm / Nikkor AF-S 50mm-----//

  2. #2

  3. #3

    Domyślnie

    w Holandii ambasadorzy marki wypowiadaja sie pozytywnie... no ale to ambasadorzy sa za jezyk przepraszam, taki juz jest, ale obrazki da sie zrozumiec:

    https://www.basmeelker.nl/benro-univ...ebruikerstest/

    osobiscie uzywam Lee. mialem epizod ze slowackimi 84dot5, fajne filtry ale przy niskim swietle, zwlaszcza w zestawieniu dwoch filtrow, wchodzily zafarby. w Lee zafarb jest przy swietle dziennym (ochladzaja), natomiast fotki robione przy wschodzie/zachodzie wygladaja swietnie. plus fakt, ze maja trzy twardosci do wyboru (soft, medium, hard) ma dla mnie duze znaczenie.

    holder osobiscie mam Nisi, taki z polarem zakladanym na pierscien holdera. ogolnie to wolnosc uzywania polara do 16mm wlacznie jest super (zero winietowania) a cena calosci zdecydowanie fajna. z drugiej strony... w(y)krecanie polara w ten pierscien jest koszmarem, jak ktos foci duzo na mrozach, to przerabane

  4. #4

    Domyślnie

    Patrząc na ceny tego Benro, nie wiem czy warto ryzykować, co prawdopodobnie mało kto używał...
    Chyba o wiele będzie jak zainwestujesz w podobną cenowo Haida, NiSi, Lee czy Hitech. Przynajmniej masz więcej opinii na necie o tych filtrach, brak zafarbu jak w przypadku np. takiego Cokin.
    Patrząc po zdjęciach mam wrażenie, że holder tego Benro jakiś taki plastikiem zalatujący jest. Tak jak mam Haida, czy też testowałem NiSi, to te holdery chociaż są solidnie wykonane.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  5. #5

    Domyślnie

    Ja mam holder Benro do Tamrona 15-30 i absolutnie nic mu nie mogę zarzucić. Byłem nawet pozytywnie zaskoczony jakością wykonania. Ichnich filtrów niestety nie sprawdzałem, jadę na Lee.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2016
    Miasto
    nad morzem
    Posty
    34

    Domyślnie

    Jeremiasz Gądek testował filtry Benro https://jeremiaszgadek.pl/system-fil...0-mm-od-benro/

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Joga Zobacz posta
    Jeremiasz Gądek testował filtry Benro https://jeremiaszgadek.pl/system-fil...0-mm-od-benro/
    Dzięki za link. Właśnie przyuważyłem ten system filtrów u Jeremiasza ale nie natrafiłem na ten akurat test ...
    Różnica cenowa względem innych marek jednak jest, i w większości wyglądają one bardzo dobrze, stąd moje zainteresowanie nimi.

    W głównym pytaniu zastanawiałem się nad różnicą cenową dwóch "półek" cenowych tychże filtrów - odpowiedź okazała się banalna. Podstawowa "tańsza" seria są to filtry żywiczne. Seria Masters to filtry szklane.

    Liczyłem, że Black Friday może przyniesie jakieś promocje (czy to Benro czy to NiSi, które również ciągle rozważam) - ale póki co się przeliczyłem. Może kolejne jakieś "importowane marketingowe szaleństwa" jak Cyber Monday coś przyniosą. Jak nie, pewnie skuszę się na Benro i wtedy coś więcej będę mógł o nich tutaj napisać.
    Pozdrawiam, wasciu
    Więcej zdjęć na: Instagram, Facebook
    //-----Nikon D3300 || Nikkor AF-S DX 18-105mm / Nikkor AF-S 50mm-----//

Podobne wątki

  1. Jakie filtry pod timelapse/film - kołowe czy prostokątne.
    By vteq in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 02-08-2016, 21:35
  2. Benro Beyond B300N vs Benro QUICKEN 300
    By Lmoska in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 31-03-2015, 14:49
  3. Statyw Benro A-198 N6 + Benro HD-18
    By Amadipo in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 08-01-2013, 20:53
  4. Benro BH-1 czy B-1
    By rutra70 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-02-2011, 23:01
  5. Benro hd-38
    By gawar in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 15-01-2010, 22:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •