Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: Axalp '17

  1. #1

    Domyślnie Axalp '17

    Zapraszam na alpejskie klimaty czyli po prostu Axalp

    1. Opening czyli zwyczajowe powitanie Szerszeni

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7. Z cyklu fizyka w praktyce. Opisz na dowolnym przykładzie zjawisko rozchodzenia się fal dźwiękowych

    8. Oderwania czy iryzacja a może opcja "full wypas"

    9.

    10.

    11. Solo Hornet dał wedle mnie najlepszy pokaz na całej imprezie

    12.

    13.

    14. Tego zawodnika "ustrzeliłem" z balkonu naszej hacjendy w Meiringen

    15. Lista obecności na Wildgarst była odhaczania przez dedykowanego Horneta. Były słuchy, że co poniektórzy chowają się za kamieniami

  2. #2

    Domyślnie

    świetne zdjęcia. Chciałem wybrać i wskazać jedno, ale właściwie większość z nich mogłaby być tym jedynym. 15 przyprawia o dreszcze (w bonusie)
    Czy z 70-200/4 jest sens myśleć o ewentualnej eskapadzie na ten pokaz?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez NickOnMe Zobacz posta
    świetne zdjęcia. Chciałem wybrać i wskazać jedno, ale właściwie większość z nich mogłaby być tym jedynym. 15 przyprawia o dreszcze (w bonusie)
    Czy z 70-200/4 jest sens myśleć o ewentualnej eskapadzie na ten pokaz?
    Dzięki Do Axalp warto się wybrać nawet bez aparatu ale oczywiście do focenia 70-200 (na DXie) też da się złapać fajne kadry w stylu 2 i 9 + formacje, które do tego setu się nie załapały. Mógłbyś ewentualnie pożyczyć coś z wypożyczalni na czas wyjazdu. Pozdrawiam.

  4. #4

    Domyślnie

    Nawet nie będę próbował typować faworyta bo podoba się po całości. Może poza 14-tką bo ja generalnie nie lubię samolotów jeżdżących pod górkę lub z górki

    Patrzę na exify i widzę, że jak na focenie lotnicze jest tam dosyć ekstremalnie. Np. 5-ka na ISO 4000, co przy palących się flarach daje do myślenia. Zdradzisz metodologię focenia palników na Axalp? Widzę, że przysłonę i czas masz chyba ustawiane na sztywno a żonglujesz ISO? Czy też robisz tradycyjnie na preselekcji przysłony, a powtarzalność czasów to przypadek? Nie fociłem jeszcze w tych warunkach, a planuję w końcu za rok też się tam wybrać (po raz pierwszy).

    Druga rzecz - ogniskowe. Znajomy, który tam był już kilka razy, odradza mi targanie 600mm bo będę miał większość fot z poucinanymi dziobami i ogonami. Dlatego myślałem o zabraniu 200-400. Ale u Ciebie widzę, że większość fot w okolicach 550-600mm... Będę miał zagwozdkę. Myślałem o wzięciu czegoś krótszego typu 70-200 oraz jednego tele. No i teraz nie wiem. 600 czy 200-400... Sigmę raczej zostawię bo z tego co widzę, jasne szkła mają tam większą rację bytu. A wszystkiego tym razem nie da się wziąć ze sobą
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Ja już foty skomentowałem na innym forum więc nie będę się powtarzał. Dodam tylko, że na 8 (mój faworyt) zdjąłbym nieco kontrastu z gór, a dodał nasycenia na oderwaniu.
    Yanis - nie wiem jak robił Krunz ale wg. mnie najlepszą opcją jest jednak preselekcja przysłony. Owszem, ma pewne wady ale jednak wydaje mi się, że kręcenie suwakiem iso może się nie sprawdzić, zwłaszcza w dynamicznych akcjach, kiedy w przeciągu dosłownie sekund albo ułamków sekund sytuacja oświetleniowa zmienia się diametralnie. Co do ogniskowych, to jeżeli będziesz chciał wejść na Wildgarst to uważam, że 600mm powinieneś zabrać, a wtedy na KP też zrobisz dobre ujęcia, może nawet dużo ciekawsze niż takie, gdzie widać całą sylwetkę samolotu, a biorąc pod uwagę fakt, że one nawet w większej odległości nieraz są na tle gór to uważam, że 600mm by się sprawdziło, ale decyzja należy do Ciebie Jednocześnie oczywistym jest, że część akcji Ci ucieknie - np. motyw ze stożkiem na Hornecie kiedy jest dosłownie naprzeciwko Ciebie i na tle gór, bo tu już potrzebowałem ogniskowej poniżej 400mm użyć.
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Nawet nie będę próbował typować faworyta bo podoba się po całości. Może poza 14-tką bo ja generalnie nie lubię samolotów jeżdżących pod górkę lub z górki

    Patrzę na exify i widzę, że jak na focenie lotnicze jest tam dosyć ekstremalnie. Np. 5-ka na ISO 4000, co przy palących się flarach daje do myślenia. Zdradzisz metodologię focenia palników na Axalp? Widzę, że przysłonę i czas masz chyba ustawiane na sztywno a żonglujesz ISO? Czy też robisz tradycyjnie na preselekcji przysłony, a powtarzalność czasów to przypadek? Nie fociłem jeszcze w tych warunkach, a planuję w końcu za rok też się tam wybrać (po raz pierwszy).

    Druga rzecz - ogniskowe. Znajomy, który tam był już kilka razy, odradza mi targanie 600mm bo będę miał większość fot z poucinanymi dziobami i ogonami. Dlatego myślałem o zabraniu 200-400. Ale u Ciebie widzę, że większość fot w okolicach 550-600mm... Będę miał zagwozdkę. Myślałem o wzięciu czegoś krótszego typu 70-200 oraz jednego tele. No i teraz nie wiem. 600 czy 200-400... Sigmę raczej zostawię bo z tego co widzę, jasne szkła mają tam większą rację bytu. A wszystkiego tym razem nie da się wziąć ze sobą
    Fajnie, że zdjęcia się podobają
    Co do technikaliów. Axalp szczególnie rano ma dość wymagające warunki oświetleniowe. Z KP i okolic foci się samoloty na tle przeważnie ciemnych gór. Mając jak ja dość ciemne szkło trzeba podjąć decyzję czy bardziej zależy ci na jakości obrazka czy na nieruszonej focie. Ja wychodzę z założenia, że wolę ostrą fotę na dużym ISO niż na odwrót Ustawiam więc zazwyczaj przysłonę na sztywno w granicach f8 (co dla mojego Tamrona 150-600 G2 jest delikatnym przymknięciem) i auto ISO z minimalnym czasem rzędu 1/1250 lub 1/1600. Tym sposobem mam większa pewność, że zdjęcie nie będzie ruszone a D810 ISO 4000 nie straszne jak widać chociażby na wspomnianym przez Ciebie zdjęciu.
    Co do wyboru obiektywu to hmm. Bierz Sigmę Na KP i okolicach z 600mm będzie na pewno trudno utrafić pełną sylwetkę w najbliższym punkcie. Ustrzelisz oczywiście coś na podejściu. Powiem tak z 200-400 na pewno byś miał więcej trafień i kadrów do wyboru. Z 600 zdecydowanie mniej ale być może byłoby tam to jedno wymarzone. Wiem, że nie za wiele pomogłem ale jak masz możliwość bierz wszystko i sam sprawdź jak lepiej. Na Wildgarście nie byłem podpytaj Przemka.
    Jest jeszcze jedna sprawa - Axalp to straszna loteria. Do końca nie wiadomo czy pokazy będą i ile dni. Gdyby się okazało, że masz tylko jeden pewny dzień to na 100% wziąłbym coś uniwersalnego a dopiero na następny dzień 600-tkę.

    Cytat Zamieszczone przez bic44 Zobacz posta
    Proszę o więcej!
    Coś tam jeszcze mam

    Cytat Zamieszczone przez Przemekkk666 Zobacz posta
    Ja już foty skomentowałem na innym forum więc nie będę się powtarzał. Dodam tylko, że na 8 (mój faworyt) zdjąłbym nieco kontrastu z gór, a dodał nasycenia na oderwaniu.
    Yanis - nie wiem jak robił Krunz ale wg. mnie najlepszą opcją jest jednak preselekcja przysłony. Owszem, ma pewne wady ale jednak wydaje mi się, że kręcenie suwakiem iso może się nie sprawdzić, zwłaszcza w dynamicznych akcjach, kiedy w przeciągu dosłownie sekund albo ułamków sekund sytuacja oświetleniowa zmienia się diametralnie. Co do ogniskowych, to jeżeli będziesz chciał wejść na Wildgarst to uważam, że 600mm powinieneś zabrać, a wtedy na KP też zrobisz dobre ujęcia, może nawet dużo ciekawsze niż takie, gdzie widać całą sylwetkę samolotu, a biorąc pod uwagę fakt, że one nawet w większej odległości nieraz są na tle gór to uważam, że 600mm by się sprawdziło, ale decyzja należy do Ciebie Jednocześnie oczywistym jest, że część akcji Ci ucieknie - np. motyw ze stożkiem na Hornecie kiedy jest dosłownie naprzeciwko Ciebie i na tle gór, bo tu już potrzebowałem ogniskowej poniżej 400mm użyć.
    W 8-ce pokombinuję. Zapodaj Przemek swoje fotki ciekawy jestem

  8. #8

    Domyślnie

    No będą foty ale w swoim czasie, jeszcze mam Ciaf i Ostrave do pokazania przedtem
    D810 + nikkor 500 f/4 vr
    instagram: frogifly

  9. #9

    Domyślnie

    Echhh... pięknie jest. Muszę się w końcu tam kiedyś wybrać

    A lekcja fizyki najfajniejsza
    Zagrypiony D7200, Sigma 150-600 Sport, S 18-35 1.8, S 10-20 3.5, N35 1.8 i wskrzeszony Jupiter, pare(set) fotek

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Przemekkk666 Zobacz posta
    No będą foty ale w swoim czasie, jeszcze mam Ciaf i Ostrave do pokazania przedtem
    Będzie co oglądać

    Cytat Zamieszczone przez mori Zobacz posta
    Echhh... pięknie jest. Muszę się w końcu tam kiedyś wybrać

    A lekcja fizyki najfajniejsza
    Sam z doświadczenia wiem, że jak już jest decyzja to potem już idzie.
    Jak to mówią "Będzie pan zadowolony" z Axalp

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. axalp
    By eskimos in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 27-01-2013, 20:34
  2. Axalp
    By eskimos in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 09-11-2010, 02:29
  3. Chcecie wiecej Axalp?? No to prosze bardzo... Axalp 2009
    By deoc in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 26-10-2009, 09:04
  4. Axalp Qna III
    By Qna in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-11-2007, 02:48
  5. Axalp by Qna
    By Qna in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 19-10-2007, 00:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •