Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65
  1. #51

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Często widzę jak trawa wypycha płyty chodnikowe przebijając się przesz szpary i powodując ich pękanie. Nam się wydaje że coś zmieniamy. Jak nas zabraknie to śladu nawet po naszej działaności nie będzie.. Fotografia walczyła o to by uznać ją za sztukę. Dziś wiele z jej rodzajów uznaje się za art. Są też takie czysto techniczne i dokumentalne. Robiąc zdjęcia zawsze oszukujesz i używasz sztuczek. Nie da się tematu fotografii zamknąć w jednym zdaniu. A słowo „to zależy” można by używać jak przecinka.

    Pozdrawiam i już głowy nie zawracam.
    Ależ zawracaj. Zawracaj, potrzeba każdego wiosła. Machaj szparko piórem!

    Rozmawiamy. Co do tego, że "coś" po antropocenie będzie to nie mam wątpliwości. Mnie szkoda tego bogactwa co odchodzi. Być może ten świat człowiekowi nie jest potrzebny. Wirtualna, kolorowa rzeczywistość zastąpi realną pustynię...

    Uwagi o fotografii są 100% celne - tutaj zastanawiam się jakich środków należy użyć. Czy są odpowiednie - nie wiem. Być może nie. Ale też zauważam, że ten zespół "sztuczek" odbiera realizm fotografii. Z utratą realizmu traci swoją najważniejszą cechę - autentyzm. Przechodząc do sztuki, w zbiorach muzeów jest bardzo dużo bardzo mało wizualnej fotografii. Tak jakby obrazkowość przeszkadzała w dostaniu się do galerii. Nie mówię o galeriach spod znaku FIAP.

    Pozdro
    Wiesiek

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    (...........)

    krajobraz - srajobraz

    Pozdro
    Wiesiek
    Wiesz dyskutujac z toba i wymieniajac sie przy okazji uwagami o sztuce czy malarstwie mialem cie za czlowieka na poziomie...

    Ale po takim wpisie.
    Zal, zenada i poziom rynsztoka to twoje pogrubione sformulowanie przedstawia.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Wiesz dyskutujac z toba i wymieniajac sie przy okazji uwagami o sztuce czy malarstwie mialem cie za czlowieka na poziomie...

    Ale po takim wpisie.
    Zal, zenada i poziom rynsztoka to twoje pogrubione sformulowanie przedstawia.
    No to mi strasznie przykro, mój wizerunek w takiej ruinie!

    To wszystko przez mackarona...

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 03-11-2018 o 19:18

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    No to mi strasznie przykro, mój wizerunek w takiej ruinie!

    To wszystko przez mackarona...

    Pozdro
    Wiesiek
    Milego prowokowania i eksperymentow psychologicznych z dzialem krajobraz zycze.

    P.s Pisalem o poziomie twojej wypowiedzi ale skoro stwierdziles, ze dotyczy to ciebie...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Wiesz dyskutujac z toba i wymieniajac sie przy okazji uwagami o sztuce czy malarstwie mialem cie za czlowieka na poziomie...

    Ale po takim wpisie.
    Nie to żebym się przejął ale użyty czas przeszły sugeruje, że już nie masz. Czyli argument ad personam. Ale być może wytłumaczysz mi, że tak nie jest.

    Określenia srajobraz użyłem w bardzo konkretnym kontekście dotyczącym mojego zdjęcia. To tak na wypadek błędów w rozumieniu. Ty uprawiasz Krajobrazy a moje srajobrazy tego nie dotyczą. Więc o co Ci chodzi nie do końca rozumiem. Ale ja tępy jestem.

    Pozdro
    Wiesiek

  6. #56

    Domyślnie

    Ale oprocz czasu przeszlego jak zauwazyles, uzylem jeszcze odniesienia do wpisu, zeby to nie bylo ad personam. Tylko ocena wypowiedzi/sformulowania.
    Na interpretacje to juz wplywu nie mam.

    Myslalem, ze to wlasnie fotografujac krajobrazy jest sie tepakiem. Troche sie to przebija w twoich wypowiedziach. Krajobraz to wtorne, slitasne i tepe obrazki. To jak nazwac go uprawiajacych?
    Tepe strzaly jak lemingi wala caly czas w te same miejsca, jeszcze o roznych porach roku czasami (a to juz zboczenie prawie) i te powtarzalne kolorowe pocztowki jak z odpustu robia.
    Zamiast zajac sie prawdziwa sztuka, jaka ja wykonuje. Ale to plebs co artysty nie zrozumie.
    Czyz nie tak ci naprawde w duszy gra drogi kolego?

    O co mi chodzi...a moze o co tobie chodzi. O prowokacje, badania psychologiczne, czy inne gierki?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #57

    Domyślnie

    Panowie Wiesław i Krzysztof - stańcie, proszę, z boku choć na chwilę i zobaczcie, co nawypisaliście, po czym zastanówcie się, czy o to Wam chodziło.
    Snoblesse oblige:
    | buskonostalgicznie.pl | wpkx.pl | psioniczni.pl |

  8. #58
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Trzeba podzielić dział na krajobraz ładny i krajobraz emocjonalny. Pierwszy każdy zrozumie. Drugi będzie dla tych, którzy po słodyczach mają nudności.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wpkx Zobacz posta
    Panowie Wiesław i Krzysztof - stańcie, proszę, z boku choć na chwilę i zobaczcie, co nawypisaliście, po czym zastanówcie się, czy o to Wam chodziło.
    Błąd swój już pojąłem. Ale dzięki.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez klasyk Zobacz posta
    Trzeba podzielić dział na krajobraz ładny i krajobraz emocjonalny. Pierwszy każdy zrozumie. Drugi będzie dla tych, którzy po słodyczach mają nudności.
    Fajna koncepcja
    Ty też je czujesz?

    pozdro
    Wiesiek

  10. #60
    kl
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Wujot Zobacz posta
    Ty też je czujesz?
    Wiesiek
    Tak, ale nie jestem ortodoksem.
    Wiele lat temu też jeździłem na Gliczarów czy Łapszankę. Dzisiaj myślę tak, że jeśli ktoś woli na coś patrzeć z daleka, czekać na światło, robić po 5 ekspozycji, to dla mnie lepiej. Sam wolę eksplorować i czerpać z terenu to, czego żadna moja fotografia krajobrazowa nie oddała. W górach to jest pokonywanie różnych trudności i własnych ograniczeń. Zdarza mi się pobłądzić i jakoś nie myślę wtedy o fotografowaniu. Emocje, które są wtedy ze mną, wylewam w zupełnie innych działach. Na nizinach nie noszę sprzętu. Nie chce mi się go nosić na dość długich dystansach. Nie pamiętam kiedy używałem w terenie statywu.
    Upraszczając, najbardziej interesuje mnie to, co jest w fotografowanym miejscu a nie jak ono wygląda. Lubię zlodowacenia, erozję i piętra roślinności. Lubię pierwszych zdobywców, wilki i niedźwiedzie. Nie lubię, jak ludzie tym manipulują.
    Jak ktoś lubi widoki, to niech sobie podziwia i fotografuje. Byle nie zabierał psów na plażę, bo foki wpadają w panikę.

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Druga zasada dynamiki Newtona
    By MARO56 in forum Technika - motoryzacja, lotnictwo itp
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 27-08-2011, 09:22
  2. Perfekcja a zasada pareto
    By UBoot in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-10-2010, 21:00
  3. Zasada fotografii makro
    By Karbulot in forum Foto - technika
    Odpowiedzi: 62
    Ostatni post / autor: 23-06-2009, 12:05
  4. SU-4 i zasada zoom/LP
    By Robson in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2005, 23:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •