Close

Strona 27 z 37 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 261 do 270 z 364
  1. #261

    Domyślnie

    Kiedys taki youtuber pokazywal filmik jak Sony z krotkimi czasami zabija bokeh. Bek był, że szkła 1.4 przy czasie 1/1000 robia bokeh jak na f2 czy 2.8. Nie pamietam dokładnie dawno go oglądałem.

    https://youtu.be/LQTarMu_y6Y

    To chyba byl ten filmik.

  2. #262

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Ty też może uzupełnij wiedzę o podstawach elektroniki. CCD i CMOS to zupełnie inne technologie rejestracji obrazu - dlatego są różnice.


    Żeby podejmować jakąkolwiek sensowną dyskusję trzeba jednak coś wiedzieć na temat, o którym się dyskutuje. Znać choćby podstawy, bo inaczej tylko robicie z siebie ........ . Ręce opadają.
    Ok ok już
    To sposób odczytu matrycy jest inny

  3. #263
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    No i JK się posypała teoria bo precyzja 1/32000 psuje obraz
    JK jeśli wystarczy tolerancja 5% (załóżmy) to prezycja 1/32000 jest totalnie zbędna. Rozumiesz?
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #264

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zdebik Zobacz posta
    Kiedys taki youtuber pokazywal filmik jak Sony z krotkimi czasami zabija bokeh. Bek był, że szkła 1.4 przy czasie 1/1000 robia bokeh jak na f2 czy 2.8. Nie pamietam dokładnie dawno go oglądałem.

    https://youtu.be/LQTarMu_y6Y

    To chyba byl ten filmik.
    Wrzucałem to kilka(naście) postów wyżej i akurat w tym przypadku dotyczy to tylko opcji z elektroniczną pierwszą kurtynką (ten jutuber się pomylił i mówił o pełnej elektronicznej, ale na klipie widać coś innego). W Z9 z oczywistych względów nie ma takiego ustawienia, ale trop z elektroniczną migawką w jakimś stopniu może być właściwym.

  5. #265

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    No i JK się posypała teoria bo precyzja 1/32000 psuje obraz
    JK jeśli wystarczy tolerancja 5% (załóżmy) to prezycja 1/32000 jest totalnie zbędna. Rozumiesz?
    Coś brałeś?
    Jacek

  6. #266

    Domyślnie

    Tak sobie myślę, że ten nieszczęsny dla jednych, albo szczęsny dla innych, Nikon Z9 stanowi wyraźny przełom - taki swoisty kamień milowy. Skończyła się era mechaniki w aparatach fotograficznych. Nie ma już lustra, nie ma lustra pomocniczego, nie ma dodatkowych czujników AF i nawet nie ma migawki. Skończyło się kręcenie imbusami, skończyły się pryzmaty, matówki (także te z rastrem, czy klinem), skończyły się lamelki. KONIEC. Z mechaniki pozostał sam korpus (ale on się nie rusza ), zostały przyciski i pokrętła, klapki osłaniające karty, zatyczki złącz, osłona matrycy przed zabrudzeniem i ten "gibany" LCD. No i te odłażące gumy. Reszta jest już czystą elektroniką i informatyką (programowaniem mikrokontrolerów). Trzeba będzie się niestety przestawić i trochę pouczyć tej elektronicznej czarnej magii, żeby coś zrozumieć i głupot nie pisać, nawet jeśli jest się zasłużonym forumowym moderatorem. Wiem, że to są stwierdzenia brutalne i niepopularne, ale niestety ciężkie czasy nastały dla wielu forumowych dyskutantów.
    Jacek

  7. #267
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Dodałbym też kwestie że zaciera się powoli granica między video i foto, w video zwiększa się ilość fps przy sensownej rozdzielczości, a w foto można osiągnąć już płynność video przy szybkiej serii.
    Ciekawe czy to canonowe kierowanie punktu AF wzrokiem będzie czymś rozwojowym czy będą się z tego w przyszłości śmiać.

  8. #268

    Domyślnie

    Przecież to już było, więc żadna nowość, no i jakoś nikt się z tego nie śmiał. Teraz może być tylko ulepszone.

  9. #269

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Skończyła się era mechaniki w aparatach fotograficznych. Nie ma już lustra, nie ma lustra pomocniczego, nie ma dodatkowych czujników AF i nawet nie ma migawki. Skończyło się kręcenie imbusami, skończyły się pryzmaty, matówki (także te z rastrem, czy klinem), skończyły się lamelki. KONIEC. Z mechaniki pozostał sam korpus (ale on się nie rusza ), zostały przyciski i pokrętła, klapki osłaniające karty, zatyczki złącz, osłona matrycy przed zabrudzeniem i ten "gibany" LCD.
    Nie zapominaj o stabilizacji która jeszcze przez jakiś czas będzie mechaniczna. I sądzę że ten czas będzie dość długi, gdyż wprawdzie stabilizacja elektroniczna jest już znana od dość dawna ale ona działa tylko jako przesunięcie w dwóch osiach. Pozostaje jeszcze przesunięcie w trzeciej osi oraz pochylenia kątowe. Tego elektroniką nie załatwisz.
    Ostatnio edytowane przez Zbyszek ; 15-01-2022 o 10:01

  10. #270

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    A co ma piernik do wiatraka? Czym innym jest zarejestrowanie obrazu na matrycy, a czym innym odczyt danych z tej matrycy. To czy obraz rejestrowany jest globalnie, czy fragmentami ma znaczenie jedynie dla ewentualnych przesunięć (zniekształceń) podczas rejestracji szybkiego ruchu. Może też poczytaj trochę o tej tajemnej elektronice.
    Może źle ciebie zrozumiałem. Chodzi mi o to że rozmowa o migawce elektronicznej (jak dla mnie) rozbija się aktualnie o ten problem przesunięcia. W efekcie cała precyzja idzie w pi..... bo obrazek i tak jest nie do wzięcia

Strona 27 z 37 PierwszyPierwszy ... 172526272829 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlustro na co dzień .. Z6 vs X-T4
    By marcin255 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 163
    Ostatni post / autor: 26-10-2021, 19:40
  2. Bezlustro
    By koberek in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 50
    Ostatni post / autor: 10-09-2016, 16:18
  3. Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 26-05-2014, 17:24
  4. skaner płaski
    By bogdi64 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 07-04-2012, 23:37
  5. [ Przyroda ] Płaski nos
    By andre84 in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 14-05-2010, 22:38

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •