Close

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 96
  1. #51

    Domyślnie

    Ci co mają jakiś tam autorytet, doświadczenie i wiedzę, wolą ją sprzedawać na swoich warsztatach niż za darmo na forum.
    Ja w ostatnim roku zauważyłem straszny wysyp warsztatów wszelakiej maści - nawet nikon robi warsztaty z obsługi d40.
    Ostatnio edytowane przez wywar ; 02-10-2010 o 07:37

  2. #52

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    No właśnie, to jeden ze skutków ubocznych przerostu biomasy na forum.
    Albo zamiast próbować rozwiązać jakiś problem techniczny to ktoś powie: "Idź na kurs tego i tego, tam się nauczysz..."
    PS.
    Po co było zamykać poprzedni wątek?
    Odpowiedzi należy szukać w tym co napisał Władca Pixeli.

    "Problemem sporej części forumowiczów jest

    1. pycha
    2. chciwość
    3. brak kultury
    4. zazdrość
    5. nieumiarkowanie w kupowaniu sprzętu
    6. gniew
    7. lenistwo lub znużenie sprzętowe "


    Przyznaję się do: 5;6;7.

  3. #53

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Problemem sporej części forumowiczów jest

    1. pycha
    2. chciwość
    3. brak kultury
    4. zazdrość
    5. nieumiarkowanie w kupowaniu sprzętu
    6. gniew
    7. lenistwo lub znużenie sprzętowe
    Widzę, że otworzyłeś Siedem Grzechów Głównych
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  4. #54
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Problemem sporej części forumowiczów jest

    1. pycha
    2. chciwość
    3. brak kultury
    4. zazdrość
    5. nieumiarkowanie w kupowaniu sprzętu
    6. gniew
    7. lenistwo lub znużenie sprzętowe
    8. brak talentu ( )
    9. brak elementarnej wiedzy
    10. nuda w telewizji
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez swider Zobacz posta
    Oj... w nieskończoność. Tylko rzeczowo, na poziomie i dopuszczając do swojej świadomości fakt, że inni mogą mieć inne zdanie
    Niezwykle cenna uwaga z jednym małym ale... Dotyczy KAŻDEJ dyskusji, na KAŻDY temat.Niestety wielu o tym w ferworze dyskusji ( a czasami i władzy lub chciejstwa) zapomina.
    Yoora


    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  6. #56

    Domyślnie

    Witam!

    Co komentowania zdjęć, odkąd jakość przeszła w ilość, to komentowanie zdjęć staje się powoli bezcelowe. Przejaskrawionym tego przykładem jest dział "Krajobraz". Tam zdjęcie rzadko się "utrzymuje" na pierwszej stronie dłużej niż jeden dzień. Ludzie wstawiają tam niemal wszystko, oprócz może portretów i makro. Komentarze rzadko są dłuższe niż kilka słów. To nawet nie są zdania, a równoważniki zdań, a często pojedyncze słowa. Raz nawet próbowałem podjąć polemikę z takimi komentarzami, ale ich autorzy zainteresowani widać są tylko żeby komentarz wystawić, że jest "fajnie" i tyle. Jedynie autor zdjęcia próbował go bronić, ale też na zasadzie, że moja racja jest inna i nie było nawet pół słowa próby dyskusji.
    Podejrzewam, że autorzy komentarzy o długości jednego słowa doskonale wiedzą, że polemiki z takimi komentarzami prowadzić nie sposób i po odbębnieniu "pańszczyzny" zapominają o tym, że w ogóle wystawili taki komentarz.

    Co do tegorocznego kalendarza, to niestety ale zdjęcia są najzwyczajniej w świecie słabe. Żadne zdjęcie nie zrobiło na mnie takiego wrażenia, żebym się przy nim dłużej zatrzymał. Skoro była przeprowadzona tak ostra selekcja o jakiej pisał Marcin, to nie chcę wiedzieć nawet jaki poziom prezentowały zdjęcia odrzucone. Nie piszę, że wszystkie dwanaście zdjęć ma robić wielkie WOW, ale przynajmniej kilka powinno. Pamiętam kalendarz sprzed dwóch albo trzech lat, ten ze skrzypaczką na okładce. Właśnie to zdjęcie z okładki oraz zdjęcie samolotu autorstwa Sławka robiło takie wielkie WOW, a reszta zdjęć też się podobała. Obecnie poziom prac na forum ma odzwierciedlenie w poziomie kalendarza. Taki dział "Fotografie" w pigułce.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  7. #57

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wywar Zobacz posta
    Ci co mają jakiś tam autorytet, doświadczenie i wiedzę, wolą ją sprzedawać na swoich warsztatach niż za darmo na forum.
    Ja w ostatnim roku zauważyłem straszny wysyp warsztatów wszelakiej maści - nawet nikon robi warsztaty z obsługi d40.
    To nie tak.
    Większość tych, którzy odeszli dzieliło się swoją wiedzą. Jest jednak zasadnicza różnica. jeśli kompletny laik pyta - jak się robi takie zdjęcie? (pokazując przykład profesjonalnie sfotografowanej biżuterii) to oczywiste, że nie może dostać sensownej odpowiedzi, bo trzeba by mu napisać książkę i piętnaście tutoriali - po czym wiesza psy na innych, że nie dostał kompletnej wiedzy. Jednak jeśli ktoś pytał o konkretne elementy ustawień, o coś, na co można było sensownie odpowiedzieć (jaki modyfikator użyłeś, jak uzyskałeś taki a taki konkretny cel), to zawsze, nawet od znienawidzonego Sailora dostawali konkretną odpowiedź, lub wskazówkę kierunku działań.
    Co do warsztatów, to właśnie wiele osób na forum oczekuje w jednym poście wiedzy przekazywanej przez dwa-trzy dni podczas praktycznych warsztatów i wiesza psy na innych, że jej nie otrzymuje. Ile to razy już przerabialiśmy przypadki, kiedy ktoś pytał o absolutnie elementarne podstawy i wściekał się, ze nie dostaje uniwersalnego kompedium w 5 sekund, bo przecież on już ma zlecenie i musi je w sobotę zrobić... Zresztą zwróćcie uwagę choćby na Jacka_Z - prowadzi komercyjne warsztaty a jednocześnie przekazuje na forum ogromne ilości wiedzy.

  8. #58

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    (..)ktoś pytał o absolutnie elementarne podstawy i wściekał się, ze nie dostaje uniwersalnego kompedium w 5 sekund, bo przecież on już ma zlecenie i musi je w sobotę zrobić... (..)
    Dobrze tutaj napisałeś.

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez clostermann Zobacz posta
    Działów sprzętowych nie przeglądam. Dobrze wiem jaki sprzęt mi potrzebny i nie potrzebuję 50 testów porównawczych takiej czy innej Sigmy z takim czy innym Samyangiem, opinii o odklejającej się gumie w aparatach Sony, Canon i Nikon (wygląda na to że dla niektórych taka informacja jest podstawą do wyboru nie tylko takiego czy innego sprzętu, ale i systemu )
    No widzisz. Ty dobrze wiesz co Ci jest potrzebne i nie chcesz przyjąć do wiadomości, że wielu ludzi, rejestrujących się na forum, którzy wydają kasę na sprzęt, szczególnie amatorzy, nie chce wydać tej kasy na sprzęt, w którym odkleja się guma albo ma inne defekty; vide "wadliwa seria D5000". Przykładów można by mnożyć.
    Oni chcą uzyskać szybką i rzetelną informację (bo od bezpośredniego użytkownika), nie obarczoną pokrętnym usprawiedliwieniem producenta, nt jakości sprzętu.

    Oczywistym jest, że TO jest podstawą (nie wiem co w tym zabawnego) wyboru systemu, bo wybór systemu decyduje o wydatkach na parę najbliższych lat.
    Znam ludzi, którzy na podstawie lektury forum zdecydowali się na taki czy inny system lub na taki a nie inny model aparatu (oczywiście model na miarę możliwości finansowych).
    Bynajmniej nie po lekturze Cafe. Proszę nie zrozumieć przez to, że atakuję cafe, bo często też się udzielam na nim i uważam, że jest potrzebny. Próbuję Ci tylko wytłumaczyć, że oprócz profi, na forum są też amatorzy i przyszli użytkownicy systemu dla, których informacje sprzętowe są priorytetowe.

    Ja bawię się w fotografię kilkadziesiąt lat ale tylko i wyłącznie amatorsko, dla własnej przyjemności i lubię czytać nt. sprzętu, oprogramowania czy też technik.
    Lubię czytać to co piszą młodsi wiekiem ale bogatsi doświadczeniem koledzy, zajmujący się fotografią na co dzień, profesjonalnie.

    Cytat Zamieszczone przez clostermann Zobacz posta
    Dla mnie to są właśnie głupie dyskusje i bezsensowne trzepanie postów. Wątków o jednym obiektywie są setki, a zaraz będą nowe...
    Myślę, że po przeczytaniu powyższej wypowiedzi zmienisz zdanie. Bo pisać o wszystkim, to można np na ONETcie tam na forum, oczywiście trochę w innej konwencji niż to, też jest stałe grono bywalców którzy pod każdym artykułem "trzepią posty" wypełniając sobie tym wolny czas.
    Ostatnio edytowane przez jurekb ; 02-10-2010 o 10:52

  10. #60
    c-man
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez jurekb
    Ty dobrze wiesz co Ci jest potrzebne i nie chcesz przyjąć do wiadomości, że wielu ludzi, rejestrujących się na forum, którzy wydają kasę na sprzęt, szczególnie amatorzy, nie chce wydać tej kasy na sprzęt, w którym odkleja się guma albo ma inne defekty; vide "wadliwa seria D5000". Przykładów można by mnożyć.
    Oni chcą uzyskać szybką i rzetelną informację (bo od bezpośredniego użytkownika), nie obarczoną pokrętnym usprawiedliwieniem producenta, nt jakości sprzętu.
    Nie musisz mi po raz kolejny tłumaczyć, że są na forum nowicjusze i amatorzy którzy szukają informacji o D5000, D40 i ich odklejających się gumach... Ja to wiem. Nie przeglądam ich ulubionych działów, i nie mam takiego obowiązku. Nie mam też obowiązku im odpowiadać i ich uczyć. Inni zrobią to lepiej, bo ja np. nigdy czegoś pokroju D40 w ręce nie miałem...
    Ale wygląda na to, że chcesz mnie, oburzony, zmusić do tego żebym przeglądał te działy i się w nich na siłę wypowiadał... O to Ci chodzi?
    Czy ja komuś zabraniam rozmawiać o obiektywach?
    Nie krzyczę wszędzie że "dział sprzętowy jest niepotrzebny - wywalmy go"... Sam się na tym forum wielu rzeczy nauczyłem, i rozumiem początkujących. Bóg z nimi - niech czytają w pokoju...
    Ale oczekuję podobnego zrozumienia i kultury z drugiej strony - nie czepiania się Cafe, gdzie spotykają się ludzie na poziomie i mogą swobodnie pogadać, często na tematy fotograficzne, ale te "bardziej natchnione", wykraczające poza instrukcje obsługi i kartony z wytłoczkami...
    Jeśli nie widzisz różnicy między dyskusją z ekonetem czy Czornyjem a forum ONET-u - no to chyba nie zrozumiesz o co mi chodzi...

    Cytat Zamieszczone przez jurekb
    Proszę nie zrozumieć przez to, że atakuję cafe, bo często też się udzielam na nim i uważam, że jest potrzebny.
    Ale to właśnie wynikało z Twojego pierwszego postu... Pozwolę sobie zacytować:

    Cytat Zamieszczone przez jurekb
    ...Obecnie wątki nt:
    "zegarek - czyli co masz dziś na ręku..." ponad 1000 postów
    "czego teraz słuchasz?" ponad 2000 postów
    Po co takie głupie pytania? Równie dobrze można zadać pytanie:
    "jaki masz samochód?"
    "Co pijesz?"
    "czy zdradzasz żonę"
    I inne tego rodzaju bzdety...
    Jak widzisz Cafe jest jednak potrzebne. No bo gdzie mógłbyś narzekać?
    Pisałeś o wypowiedziach nie na temat w wątkach o obiektywie. Wkurzające, prawda?
    Jakbyś narzekał w takim wątku - sam robiłbyś krecią robotę. A tu - masz wolne pole do popisu...
    No widzisz - cafe to właśnie miejsce na takie wypowiedzi. O zegarkach (choć ja nie noszę i nie przeglądam tego wątku), o muzyce, o kobietach... Nie samym krzemem żyje człowiek...

Strona 6 z 10 PierwszyPierwszy ... 45678 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •