Close

Strona 74 z 187 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 1868
  1. #731

    Domyślnie

    200/2 jest dłuższym tele więc się zyskuje na zakresie. Innej opcji nie ma a przy dłuższych tele czasami trzeba otworzyć, bo czasy nie takie. A co takiego zyskuje się na zoomie o tak małej krotności? Zapewne nie muszę Ci tego tłumaczyć, ale sam mam słabą wyobraźnię i sprawdziłem sobie na symulatorze ile zyskuję na kadrze z takim zumem. Hmm

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    ...może w przyszłości 30-50 f1.4 bo wydają się być mokrym snem każdego ślubniaka...
    24-35/2 też na papierze wydawał się być mokrym snem ślubniaka. W dodatku kosztuje ułamek tego ile Canon zażyczy sobie za te wyimaginowane zoomy. Ale życie pokazało, że ślubniaki mimo wszystko wolą się "męczyć" z bardziej zgrabnymi stałkami.

  2. #732

    Domyślnie

    To się może zmienić gdy będą zoomy o jasności jak stalki.
    Chodzi zawsze o tą jedną działkę światła niby niewiele a jednak.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 ||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #733

    Domyślnie

    Tak. A wtedy powstaną mniejsze stałki, które będą jeszcze jaśniejsze

  4. #734

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    24-35/2 też na papierze wydawał się być mokrym snem ślubniaka. W dodatku kosztuje ułamek tego ile Canon zażyczy sobie za te wyimaginowane zoomy. Ale życie pokazało, że ślubniaki mimo wszystko wolą się "męczyć" z bardziej zgrabnymi stałkami.
    Ja tam sobie chwalę 24-35, świetne szkło. Szczerze mówiąc chętnie na drugie body bym zapiął takie 50-85mm, tyle że 1.8/2 - wtedy zestaw marzenie pod każde repo. Dwa body na szelki i można olać noszenie torby.

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    To się może zmienić gdy będą zoomy o jasności jak stalki.
    Chodzi zawsze o tą jedną działkę światła niby niewiele a jednak.
    Dokładnie - mnie np 24-70 2.8 kompletnie nie grzeje i nie lubię obrazka z tego typu szkła na 2.8. Jest taki...nijaki. Jak dla mnie właśnie między 2.8 a 1.8/2 (przynajmniej) jest mega zauważalna różnica.
    Ostatnio edytowane przez morzon ; 12-08-2019 o 23:02

  5. #735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Coś mi tu nie pasuje.
    Jeżeli od tylnej soczewki do matrycy jest 20mm [jak w RF mount], to ile on ma długości

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Dobra, znalazłem
    BF 6.51mm 6.53mm 8.64mm
    -czyli mniej niż w RF.
    Ostatnio edytowane przez capo-di_tutti-capi ; 12-08-2019 o 23:19

  6. #736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez morzon Zobacz posta
    Ja tam sobie chwalę 24-35, świetne szkło. Szczerze mówiąc chętnie na drugie body bym zapiął takie 50-85mm, tyle że 1.8/2 - wtedy zestaw marzenie pod każde repo. Dwa body na szelki i można olać noszenie torby.
    Ok, nie twierdziłem, że nikt tego nie kupił a jedynie, że szkło jest mało popularne. I to mimo, że jest dobre optyczne i wcale nie jest drogie. Waży też niecały kilogram więc nie jest piórkiem, ale podnieść się to da. Krotność zoomu nie powala, ale masz tu i szeroki kąt i szerszy standard na wiele okazji. Podobnie jest z 28-70/2 Canona. 28 nie jest idealny do mniejszych pomieszczeń, ale ten kompromis musiano popełnić. Tyle, że patrząc na tego typu patenty kilka pytań się nasuwa. 85/1.2 waży 1,3kg (czyli tyle co wiele obiektywów 70-200/2.8 ) więc ile może ważyć i jak wyglądać jeszcze jaśniejszy zum 50-80? I ile kosztować? Czy coś takiego byś kupił? I ta krotność zooma. Od 50 i 80. To prawie nie jest zoom. To raczej jest jakiś pokaz siły. Coś jak 58 S od Nikkora. Trzeba było pokazać przewagę systemu to wymyślono coś takiego. Światło robi wrażenie, ale na tym chyba zalety się kończą. Ogromne i prawie nieużywalne, bo się okazało, że soczewki są zbyt ciężkie na silniczki Nikkora więc zostaje manual przy mikroskopijnej GO. Chętnych pewnie zbyt wielu nie będzie na to cacuszko.

    PS Przy okazji na jednej ze stron z ploteczkami piszą, że ten sam paten zawiera więcej wariantów tego zuma i inną światłosiłą: "Also included in this patent are optical formulas for a RF 50-80mm f/1.2, RF 50-80mm f/1.4, RF 50-80mm f/1.6 and a RF 50-80mm f/1.8" Wygląda to na patent typu "tak na wszelki wypadek" a jeśli już to chyba bardziej realne będzie to, że wypuszczą jednak jeden z ciemniejszych wariantów np f/1.4 lub f/1.6, f/1.8. To by drastycznie zmniejszyło taki obiektyw a Canon i tak miałby coś czego nie mają inni.
    Ostatnio edytowane przez cz4rnuch ; 13-08-2019 o 08:08

  7. #737

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    To się może zmienić gdy będą zoomy o jasności jak stalki.
    jasnosc jasnoscia, ale przy takiej ilosci soczewek jak w tym patencie (nazywajmy to moze patentem, w premiere czegos takiego to ja nie wierze, juz predzej EF 1200/5.6 wroci, bo wiecej z niego korzysci ) bardzo watpie, zeby takie szklo mialo cokolwiek przypominajacego znosny bokeh. gdzie nowoczesne stalki o swietle f/1.2 potrafia slicznie rysowac.

    a inaczej niz dla ladnego "bokiechu" to ja nie widze po co ladowac sie w ultra-jasne szkla. przeciez szanujacy sie kotleciarz tego nie ruszy jesli byle galazka w tle zrobi z nieostrosci "Bitwe pod Grunwaldem"

    moze fotograf koncertowy/eventowy, bo tu srake w tle mozna przezyc bardziej, a swiatla zawsze za malo.

    do sportow to nie jestem przekonany. tu chyba jednak troche GO potrzebne jest, a mniejsze soczewki (szybciej ustawiajace ostrosc!) tez nie bez znaczenia. takim EF 85/1.2 malo kto klepie sporty przeciez


    Cytat Zamieszczone przez cybulski Zobacz posta
    Chodzi zawsze o tą jedną działkę światła niby niewiele a jednak.
    tak, ale dobrze tez zadac sobie pytanie po co jest ta jedna dzialka. o samo jej "manie" chodzi tylko inzynierom i marketoidom (Canona), ktorzy takim misiem moga pokazac na co ich (R&D) stac. ale zwyklym uzytkownikom? odliczajac tych, ktorzy takim misiem pokazaliby na co ich (limit kredytowy) stac? IMHO zbyt malo potencjalnych odbiorcow

  8. #738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wadą jest mała ilość potencjalnych nabywców. Wg mnie. Czyli mały zysk. A brak naprawde multum ogniskowych i jasności z potencjalnie dużą ilością nabywców.
    Jakich ogniskowych i jasności Ci tak brakuje? Canon póki co pod RF tworzy raczej obiektywy które uzupełniają dotychczasową oferte, a nie zastępują. To jest bardzo rozsądne biorąc pod uwagę że pod eRkę możesz podpiąć ponad setkę szkieł.

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Może Canon jeszcze nie chce by sie przesiadano na R? Tak to mi pomału zaczyna wyglądać. Wypuscili bezlustro bo musieli, ale nadal nie chcą by sie na nie masowo przesiadano.
    Tylko po co w takim razie RP?
    Hm, ciekawa firma, ten Canon.
    Ale co w tym ciekawego? Normalna sensowna strategia w momencie jak się ma póki co jeszcze bardzo duże portfolio lustrzanek.
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #739

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Teu Zobacz posta
    Tutaj nic nie trzeba kumać. To, że Ty nie dostrzegasz zalet, to nie znaczy, że ich nie ma.
    Rynek foto się kurczy i wysokiej jakości szkła o ciekawych parametrach mogą być odpowiedzią. Jasne, że masowy odbiorca nie jest ich targetem, bo on już ma telefon - w przyszłości liczyć się będą specjaliści i pasjonaci/hobbyści.
    I na cholerę temu pasjonatowi/hobbyście takie wiadro?
    Sony A7 | Voigtlander 15/4.5 III | Tamron 28-75/2.8 RXD | Fuji 55/1.8


  10. #740

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Borat1979 Zobacz posta
    I na cholerę temu pasjonatowi/hobbyście takie wiadro?
    "Na cholerę" to po co takie głupie pytania zadajesz?

    To tak jakby pytać po co jest:
    -nikkor 200 f2
    -fuji 200 f2
    -sigma 105 1.4
    -500 f4
    -600 f4
    -wpisz cokolwiek dużego i ciężkiego.

    Ciebie zadowala pierwsze A7 i bardzo dobrze, ale przez wielu uważane - słusznie lub nie- za aparat po prostu słaby.

    Inne potrzeby, inne wymagania, inne rozwiązania sprzętowe.
    Ostatnio edytowane przez Teu ; 13-08-2019 o 18:43
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

Strona 74 z 187 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Bezlusterkowiec... Tak czy nie?
    By nubius in forum Video - sprzęt i edycja
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 08-05-2018, 21:31
  2. Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 02-12-2017, 22:38
  3. Odpowiedzi: 135
    Ostatni post / autor: 16-08-2016, 11:42
  4. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 15-02-2013, 11:09
  5. Pytanie o adapter nowa puszka Canon+stare szkła Canon
    By Vavamaka in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 31-03-2011, 15:19

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •