Close

Strona 36 z 72 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 351 do 360 z 717
  1. #351

    Domyślnie

    Zrobiłem edit wyżej

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Ja bym chyba wziął tego nowego 2060 zamiast 1060 praktycznie mała różnica. Nóż widelec, nie chcesz teraz karty grafiki, a później nagle wkręci się zajawka w jakieś filmy i się przyda, albo nawet jak Darek napisał jakaś czasami gra dla relaksu. No i jak Koesh pisał, dyski SSD. Przy takiej kwocie, bralbyn jednak coś co będzie dobre wrażenie wszystkim, szkoda trochę że zestaw komputerowy za taką kasę, ma mieć wąskie gardło w karcie grafiki
    wiesz, ja 2 lata prowadziłem kanał na YT bez karty graficznej, leciałem na zintegrowanej w YT więc da się, jeśli robisz fullHD fakt, że eksport finalnego filmu trwał długo ale da się w końcu stwierdziłem, że warto kupić tą kartę i zaoszczędzić czas w lato.

    MINI weż napisz jakie masz dyski ze starego kompa. Jakie dyski potrzebujesz do nowego kompa? jakie masz hdd ? ssd? ile GB one mają?

    EDIT:
    Jakiego złącza używasz do podłączenia monitora? DP ? DVI ?
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 12-01-2019 o 14:06
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  2. #352

    Domyślnie

    No dobra, to może tak:
    Co o tym myślicie.
    Zostaje ponad 2600 zł na COŚ (albo monitor, albo grafika + SSD).

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	z2AH7hl.png
Wyświetleń:	3
Rozmiar:	141,3 KB
ID:	19796

  3. #353

    Domyślnie

    A system?

  4. #354

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    A system?
    System chyba da się przenieść jak mnie pamięć nie myli....

    Miałem box Windows 8.1, zrobiony Ul do 10.
    Z tego co pamiętam trzeba zadzwonić do MS i oni jakoś to przeniosą.

  5. #355

    Domyślnie

    Proszę bardzo, mój zestaw za 9 900 PLN bez monitora.
    Oczywiście, można zmodyfikować ilość dysków ich rodzaj czy pojemność, usunąć kartę graficzną lub dać inną płytę główną za 300 zł mniej... Inną kartę graficzną... itp. itd.
    To moja propozycja, kompletna propozycja zestawu komputerowego dla MINI, jak szaleć to szaleć: (do szaleństwa i przesady brakuje tylko RTX 2080Ti albo pamięci RAM z RGB ale one i tak były by zasłonięte wszystkie lub prawie wszystkie przez chłodzenie CPU.

    - Intel i9-9900K 3.6 GHz 16MB BOX
    - ASRock Z390 TAICHI - wybrałem tą płytę z uwagi na świetne opinie i dużą liczbę wyjść USB z tyłu obudowy fotografowi może się przydać dużo wyjść/wejść USB
    - be quiet! Dark Rock Pro 4, świetna wydajność, ekstra wygląd i kultura pracy, cena też dobra (zdjęcia w moim wątku obok)
    - 2x G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red (2x8 GB) x 2 = czyli mamy 32 GB RAM, (4 x 8 gb)
    - Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe - na system, programy i bieżące pliki które obrabiasz.
    - Samsung 1TB 2,5'' SATA SSD 860 EVO - na bieżące projekty/pliki po obrobieniu, pliki do których często zaglądasz/wracasz, Inne programy typu gry
    - WD 2TB 7200obr. 64MB BLACK - magazyn. Wszystko inne do czego wracasz rzadko
    - MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING 4GB GDDR5 - karta graficzna, która może się przydać. Lepiej mieć niż nie mieć.
    - be quiet! Dark Base 700 Black - mam to polecam świetna obudowa, ogrom miejsca, boczna szyba z hartowanego szkła pięknie uwydatni podzespoły... aż miło będzie patrzeć na kompa (zdjęcia w moim wątku obok). Świetny wygląd, elegancka obudowa. LEDY można wyłączyć całkowicie jeśli się komuś nie podobają
    - be quiet! SilentWings 3 140mm PWM - dodatkowy wentylator na FRONT obudowy żeby mieć 2 na przodzie.
    - Lite-On eBAU108 Slim USB czarny BOX - zewnętrzny napęd DVD na USB jeśli używasz DVD. W obudowie nie ma możliwości montażu wewnętrznego napędu DVD.
    - Seasonic 650W Focus+ 80 Plus Platinum BOX - bardzo dobry zasilacz 80 Plus Platinum o sprawności 92-94 %. Chcesz więcej mocy? Dopłacasz 60 zł i masz 750W albo dopłacasz 130 i masz 850 W Uważam, że 650W to aż nadto
    - Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB - jeśli nie masz swojego.

    Wartość produktów: 9 921,00 zł

    https://www.x-kom.pl/lista/hw6cscu5n

    Ja mam nadzieję, że umiesz składać komputery, lub ktoś Ci to mądrze złoży bo to kawał dobrego, drogiego sprzętu i szkoda by było coś zepsuć czy pogiąć piny na CPU czy płycie głównej (socket)
    Chociaż jeśli ja ostatnio zmieniłem sobie chłodzenie CPU, wymieniłem pastę pod (na) CPU hehe , zamontowałem kartę graficzną, później wszystkie podzespoły przeniosłem do nowej obudowy, złożyłem wszystko do kupy i działa "od strzała" bez żadnych problemów, podkręciłem CPU, to CHYBA znaczy że każdy da radę
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 12-01-2019 o 15:13
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #356
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mini21 Zobacz posta
    System chyba da się przenieść jak mnie pamięć nie myli....

    Miałem box Windows 8.1, zrobiony Ul do 10.
    Z tego co pamiętam trzeba zadzwonić do MS i oni jakoś to przeniosą.
    Nie trzeba dzwonić, podczas instalacji logujesz się do konta microsoft i już.

  7. #357

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Proszę bardzo, mój zestaw za 9 900 PLN bez monitora.
    Oczywiście, można zmodyfikować ilość dysków ich rodzaj czy pojemność, usunąć kartę graficzną lub dać inną płytę główną za 300 zł mniej... Inną kartę graficzną... itp. itd.
    To moja propozycja, kompletna propozycja zestawu komputerowego dla MINI, jak szaleć to szaleć: (do szaleństwa i przesady brakuje tylko RTX 2080Ti albo pamięci RAM z RGB ale one i tak były by zasłonięte wszystkie lub prawie wszystkie przez chłodzenie CPU.

    - Intel i9-9900K 3.6 GHz 16MB BOX
    - ASRock Z390 TAICHI - wybrałem tą płytę z uwagi na świetne opinie i dużą liczbę wyjść USB z tyłu obudowy fotografowi może się przydać dużo wyjść/wejść USB
    - be quiet! Dark Rock Pro 4, świetna wydajność, ekstra wygląd i kultura pracy, cena też dobra (zdjęcia w moim wątku obok)
    - 2x G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red (2x8 GB) x 2 = czyli mamy 32 GB RAM, (4 x 8 gb)
    - Samsung 500GB 970 EVO M.2 2280 NVMe - na system, programy i bieżące pliki które obrabiasz.
    - Samsung 1TB 2,5'' SATA SSD 860 EVO - na bieżące projekty/pliki po obrobieniu, pliki do których często zaglądasz/wracasz, Inne programy typu gry
    - WD 2TB 7200obr. 64MB BLACK - magazyn. Wszystko inne do czego wracasz rzadko
    - MSI GeForce GTX 1050 Ti GAMING 4GB GDDR5 - karta graficzna, która może się przydać. Lepiej mieć niż nie mieć.
    - be quiet! Dark Base 700 Black - mam to polecam świetna obudowa, ogrom miejsca, boczna szyba z hartowanego szkła pięknie uwydatni podzespoły... aż miło będzie patrzeć na kompa (zdjęcia w moim wątku obok). Świetny wygląd, elegancka obudowa. LEDY można wyłączyć całkowicie jeśli się komuś nie podobają
    - be quiet! SilentWings 3 140mm PWM - dodatkowy wentylator na FRONT obudowy żeby mieć 2 na przodzie.
    - Lite-On eBAU108 Slim USB czarny BOX - zewnętrzny napęd DVD na USB jeśli używasz DVD. W obudowie nie ma możliwości montażu wewnętrznego napędu DVD.
    - Seasonic 650W Focus+ 80 Plus Platinum BOX - bardzo dobry zasilacz 80 Plus Platinum o sprawności 92-94 %. Chcesz więcej mocy? Dopłacasz 60 zł i masz 750W albo dopłacasz 130 i masz 850 W Uważam, że 650W to aż nadto
    - Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB - jeśli nie masz swojego.

    Wartość produktów: 9 921,00 zł

    https://www.x-kom.pl/lista/hw6cscu5n

    Ja mam nadzieję, że umiesz składać komputery, lub ktoś Ci to mądrze złoży bo to kawał dobrego, drogiego sprzętu i szkoda by było coś zepsuć czy pogiąć piny na CPU czy płycie głównej (socket)
    Chociaż jeśli ja ostatnio zmieniłem sobie chłodzenie CPU, wymieniłem pastę pod (na) CPU hehe , zamontowałem kartę graficzną, później wszystkie podzespoły przeniosłem do nowej obudowy, złożyłem wszystko do kupy i działa "od strzała" bez żadnych problemów, podkręciłem CPU, to CHYBA znaczy że każdy da radę
    No i pięknie!
    Trochę z ceną poszło za bardzo w górę, ale trochę z tego odejmiemy
    W zasadzie zgadzam się ze wszystkim - modyfikacje jakie chcę wprowadzić to:
    -Dark Rock Pro 4 - fajne chłodzidło tylko teraz jedna rzecz (w sumie tyczy się to wszystkiego) - czy gdybym chciał zamontować 4 kości ramu - czy nie będzie przeszkadzać?
    -2x G.SKILL 16GB 3200MHz Ripjaws V CL15 Red - fajne, mogą być. Martwię się czy nie będą kolidowały z DRP4. Nie bardzo widzę pojedyncze kości 16GB (żeby był zestaw). Ew. czarne, ale są droższe.
    -Samsung 1TB 2,5'' SATA SSD 860 EVO - tu mam dylemat. Mam niby tego Goodram'a Iridium coś - czy on nie wystarczy w to miejsce?
    -WD 2TB 7200obr. 64MB BLACK - mam teraz 3 dyski (2x ST2000DM001 i 1x WD Red WD30EFRX) więc chyba starczy
    -be quiet! Dark Base 700 Black - tu zawarzą kwestie stylistyczne. Po prostu nie mój typ (zbyt "nowoczesna" )
    -be quiet! SilentWings 3 140mm - ok, w zestawie są tylko 2
    -Lite-On eBAU108 Slim - mam starą, w zasadzie nieużywaną nagrywarkę DVD Samsung'a
    -Seasonic 650W Focus+ 80 Plus Platinum BOX - jak najbardziej zostaje. Akurat w X-Kom'ie nie mieli 650W
    -Microsoft Windows 10 Home PL 32/64bit BOX USB - na szczęście mam swojego

    Zaraz to sobie policzę, tylko nie wiem jeszcze co z tym RAM'em.
    Teraz muszę znaleźć sklep, który ma te wszystkie części

  8. #358

    Domyślnie

    Co do chłodzenie i kolidowania z pamięciami to nie wiem, sam szukałem informacji bo był moment że chciałem kupić te pamięci w grudniu ale sobie radowałem (mam 2 x 8 GB 2133 CL 14, czyli wolne ramy). Moje pamięci są niskie, nie mają wielkiego radiatora więc DR4 Pro zmieścił się pięknie i nie ma problemu. Niestety nie doradzę czy te G.Skill Ripjaws V CL15 Red zmieszczą się pod chłodzeniem. Wiem, że DR4 Pro ma wycięcie właśnie by pamięci RAM się zmieściły... Środkowy wentylator 135mm, ten nad pamięciami 120mm powinno się zmieścić.
    Akurat ten ram nie jest wysoki, są dużo wyższe. Ryzykowałbym i bym brał. Najwyżej wymienisz w sklepie na coś innego.

    Albo wyślij mi te RAMY to Ci sprawdze, przetestuje i odeśle

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Co do chłodzenie i kolidowania z pamięciami to nie wiem, sam szukałem informacji bo był moment że chciałem kupić te pamięci w grudniu ale sobie radowałem (mam 2 x 8 GB 2133 CL 14, czyli wolne ramy). Moje pamięci są niskie, nie mają wielkiego radiatora więc DR4 Pro zmieścił się pięknie i nie ma problemu. Niestety nie doradzę czy te G.Skill Ripjaws V CL15 Red zmieszczą się pod chłodzeniem. Wiem, że DR4 Pro ma wycięcie właśnie by pamięci RAM się zmieściły... Środkowy wentylator 135mm, ten nad pamięciami 120mm powinno się zmieścić.
    Akurat ten ram nie jest wysoki, są dużo wyższe. Ryzykowałbym i bym brał. Najwyżej wymienisz w sklepie na coś innego.

    Albo wyślij mi te RAMY to Ci sprawdze, przetestuje i odeśle


    Z dyskami SSD, HDD itp. nie wiem jakie masz więc proponowałem na czuja... będzie dla potomnych

    Masz jakiś dysk SSD NVMe ?
    Jak masz dyski SSD i HDD to spoko, bierz ze starego kompa i montuj. Jedynie szybki dysk SSD M.2 NVMe by się przydał. Tylko daruj sobie wersje PRO Samsunga bo to wydawanie tylko pieniędzy hehe ja mam 960 EVO tylko że 250 GB :/ i prędkości są super...

    Sprawdź w obudowie, jakie maksymalnie wysokie chłodzenie możesz zamontować. Bo duże chłodzenia są wysokie i możesz nie zamknąć boku obudowy chociaż to mało prawdopodobne ale jednak możliwe w starych małych obudowach.
    Mógłbyś zaszaleć i dać chłodzenie wodne bo jest wydajniejsze...ale :
    - kosztuje 2x więcej albo jeszcze więcej niż dobre chłodzenie powietrzne,
    - chłodzenie wodne nie chłodzi sekcji zasilania procesora oraz pamięci ram... a powietrzne już tak, to moim zdaniem zaleta i to spora. Zawsze tam jakiś wiaterek dmucha z 2óch wentylatorów, jest ruch powietrza,
    - często są problemy z głośnymi blokopompkami na procesorze, coś tam piszczy po jakimś czasie często,
    - mamy sporo cieszy w obudowie, lepiej żeby nic się nie rozszczelniło i nic nie pękło. Wymiana płynu (pewnie trzeba wymieniać) też by się przydała wg zaleceń producenta,
    - nie w każdej obudowie zamontujesz chłodzenie wodne a jeśli już to nie każdy model, może się zdarzyć że akurat to chłodzenie które chciałbyś kupić nie zamontujesz w swojej obudowie i zaczyna się zabawa z dopasowaniem sprzętu...
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 12-01-2019 o 16:21
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #359

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Co do chłodzenie i kolidowania z pamięciami to nie wiem, sam szukałem informacji bo był moment że chciałem kupić te pamięci w grudniu ale sobie radowałem (mam 2 x 8 GB 2133 CL 14, czyli wolne ramy). Moje pamięci są niskie, nie mają wielkiego radiatora więc DR4 Pro zmieścił się pięknie i nie ma problemu. Niestety nie doradzę czy te G.Skill Ripjaws V CL15 Red zmieszczą się pod chłodzeniem. Wiem, że DR4 Pro ma wycięcie właśnie by pamięci RAM się zmieściły... Środkowy wentylator 135mm, ten nad pamięciami 120mm powinno się zmieścić.
    Akurat ten ram nie jest wysoki, są dużo wyższe. Ryzykowałbym i bym brał. Najwyżej wymienisz w sklepie na coś innego.

    Albo wyślij mi te RAMY to Ci sprawdze, przetestuje i odeśle

    Z dyskami SSD, HDD itp. nie wiem jakie masz więc proponowałem na czuja... będzie dla potomnych

    Masz jakiś dysk SSD NVMe ?
    Jak masz dyski SSD i HDD to spoko, bierz ze starego kompa i montuj. Jedynie szybki dysk SSD M.2 NVMe by się przydał. Tylko daruj sobie wersje PRO Samsunga bo to wydawanie tylko pieniędzy hehe ja mam 960 EVO tylko że 250 GB :/ i prędkości są super...

    Sprawdź w obudowie, jakie maksymalnie wysokie chłodzenie możesz zamontować. Bo duże chłodzenia są wysokie i możesz nie zamknąć boku obudowy chociaż to mało prawdopodobne ale jednak możliwe w starych małych obudowach.
    Mógłbyś zaszaleć i dać chłodzenie wodne bo jest wydajniejsze...ale :
    - kosztuje 2x więcej albo jeszcze więcej niż dobre chłodzenie powietrzne,
    - chłodzenie wodne nie chłodzi sekcji zasilania procesora oraz pamięci ram... a powietrzne już tak, to moim zdaniem zaleta i to spora. Zawsze tam jakiś wiaterek dmucha z 2óch wentylatorów, jest ruch powietrza,
    - często są problemy z głośnymi blokopompkami na procesorze, coś tam piszczy po jakimś czasie często,
    - mamy sporo cieszy w obudowie, lepiej żeby nic się nie rozszczelniło i nic nie pękło. Wymiana płynu (pewnie trzeba wymieniać) też by się przydała wg zaleceń producenta,
    - nie w każdej obudowie zamontujesz chłodzenie wodne a jeśli już to nie każdy model, może się zdarzyć że akurat to chłodzenie które chciałbyś kupić nie zamontujesz w swojej obudowie i zaczyna się zabawa z dopasowaniem sprzętu...
    Muszę porównać te wiatraki z tym co mam teraz.
    Sądzę że Fractal R6 nie jest mniejszy od R5.
    Obecnie mam HR-02 Macho - więc też kawał żelastwa.

    Z ramem to będę musiał jakoś ogarnąć - poczytać czy popytać.
    Ewentualnie wybrać coś niższego.

    Co do dysków to mam 1x SSD Goodram Iridium 240 GB (chciałem odznaczyć na na pliki tymczasowe, scratch itp).
    Na upartego mam jeszcze Samsunga 830 250 GB ale to już staruszek.
    Nvme żadnego nie mam.

    W chłodzenie wodne się nie bawię - to nie dla mnie.

  10. #360

    Domyślnie

    Na monitor wprawdzie nie starczy ale będzie sprzęt full wypas
    Ostatnio edytowane przez mini21 ; 12-01-2019 o 16:36

Strona 36 z 72 PierwszyPierwszy ... 26343536373846 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Tele(minimum 200mm) do 850zł (D5100)
    By CODER_BEST in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 21-05-2013, 22:50
  2. Torba minimum do D90 z 18-105+grip
    By Jasand in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 20-12-2011, 22:56
  3. [ Krajobraz ] w poszukiwaniu minimum
    By anchel in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 18:57
  4. [ Krajobraz ] Minimum
    By Radek_1 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 01-07-2008, 08:58
  5. Zamienniki Cokin - minimum jakości
    By pebees in forum Filtry, konwertery, pierścienie
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 26-02-2007, 21:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •