Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 29
  1. #1

    Domyślnie Kształt podforum Fuji - Dyskusja

    Rozpisałem się w wątku http://forum.nikoniarze.pl/threads/2...jęciowy/page5 ponad miarę.

    Stary jestem a taki głupi. Myślałem że to coś pomoże?
    Zapomniałem jednak ( pewnie już postępująca skleroza ) że na forum Nikona zmiany dokonują się wooooooolno.
    I wtedy kiedy jest już za późno.

    Dobra ale dosyć jęczenia.
    Jak napisałem zależy mi na tym żeby w wątkach Fuji było sympatycznie.
    W zasadzie jest.
    Nie skaczemy sobie do gardeł ani nie udowadniamy kto ma większe ego.
    Teraz zależy mi na tym żeby było czytelnie.

    Moderacja nie chce podjąć decyzji i czeka na nasze wspólne stanowisko.
    Nie będę tego komentował bo pamiętam inne szybkie działania i stwierdzenia, że to forum prywatne i nie mamy wiele do powiedzenia.
    Teraz mamy się dogadać.
    Dobrze, ostatni raz podejmuję heroiczną próbę przekonania kolegów, że narobiliśmy bałaganu.
    Moderacja ma to przeczytać i podjąć działania w zależności od naszej woli ( podobno ).

    Proponuję szanownym posiadaczom systemu Fuji i tym którzy jeszcze się tutaj udzielają szybkie działania.
    Dopóki jeszcze można i ktoś zechce posprzątać nasz bałagan.

    Popieram pomysł :

    Cytat Zamieszczone przez PiKa Zobacz posta
    Co do tematów w forum Fuji, to może zrobić kilka głównych wątków:

    Body
    Obiektywy
    Zdjęcia
    Dyskusja ogólna (tasiemiec)
    Połączmy już istniejące wątki według tego klucza i posprzątajmy zbędną dyskusję.
    Proszę więc kolegów założycieli nowych tematów i pozostałych uczestników o zgodę na takie działanie.

    Jeżeli nie będziemy się mogli dogadać i tradycyjnie tylko bić pianę będę miał chociaż satysfakcję że próbowałem.
    Ale dam już Wam spokój i odpuszczę sobie.
    Ostatnio edytowane przez waldek ; 14-12-2018 o 09:44

  2. #2

    Domyślnie

    Temat oczywiście wymaga dyskusji.

    Z jednej strony aby było wygodnie dla nas a z drugiej aby potencjalnie zaglądający tu czytelnik z zewnątrz, nikoniarz lub bez zalogowania, miał bazę wiedzy która go interesuje.

    Z tego też tytułu założyłem dwa wątki na serię X100 i szkło XF35 1.4

    Fuji może poszczycić się całkiem ciekawą serią X100 przez którą stało się rozpoznawalne. Jest to seria dla entuzjastów ale jak wiadomo korzystają z niej również pro w zakresie “dobrej małpki na wyjazdy i do wszystkiego na codzień”. Nie chcę tu więcej pisać na ten temat bo będzie to OT a przecież do tego celu założyłem osobny wątek przecież

    Drugi wątek, no dobrze może już nie jest tak oczywisty jak mój poprzedni, to szkiełko 35 1.4
    Niestety każdy nowicjusz w Fuji zaczyna od zooma 18-55 lub 16-50. Oczywiście są to chwalone zoomy szczególnie ten pierwszy ale umówmy się … szału nie zrobią i nie robią.
    A gdyby Fuji miał np. 2 zestawy do wyboru (1) puszka + zoom lub (2) puszka + 35 1.4.
    No właśnie, my tutaj powinniśmy promować “słuszne” naszym zdaniem wybory czyli takie zestawy typu (2), no bo już trochę w tym siedzimy i co nie co wiemy.

    Ale nie chcę tu przynudzać za długo bo pozostali Koledzy zapewne mają też już swoje przemyślenia i warto by je poznać.

    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  3. #3

    Domyślnie

    Przeczytałem kilka razy i nadal nie zrozumiałem :-/ Czemu piszesz w liczbie mnogiej? "Połączmy" "posprzątajmy" to mogą tylko modzi.

  4. #4

    Domyślnie

    Myślę, że nie powinniśmy tu nic promować, tylko sobie po prostu gadać o naszych gadżetach i du*ie Maryni, a do jakiegoś osobnego wątku wrzucać zdjęcia kotów. Tworzenie substytutu rozbudowanego forum nie ma sensu, bo tu jest za mało przestrzeni na tak rozbudowaną strukturę. Podoba mi się koncepcja kilku stale zasilanych wątków, jak np.:

    Body
    Obiektywy
    Zdjęcia
    Dyskusja ogólna

    A oprócz tego pewnie będą się pojawiać i szybko umierać śmiercią naturalną inne wątki typu "co kupić?" albo "ratunku, zgubiłem instrukcję!".
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  5. #5

    Domyślnie

    Też jestem za koncepcją:
    Body
    Obiektywy
    Zdjęcia
    Dyskusja ogólna (czyli dotychczasowy tasiemiec)

    Nie ma sensu rozbijać i zakładać wątków dla każdego szkła, body bo się zrobi bałagan. Już jest bajzel i nie wiadomo gdzie wchodzić itp.

    A druga koncepcja to powrót do jednego wątku tasiemcowego. Przecież tam też wszystko było czytelne, były zdjęcia, były porady sprzętowe itp. Kto chciał, to zapytał, dostał odp i było oki.
    A teraz mamy kupę wątków z paroma postami i ogólnie bajzel.
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

  6. #6

    Domyślnie

    Chciałbym być dobrze zrozumianym. Mój wpis był tylko próbą "wyspowiadania się" z tego co zrobiłem.

    Gdybym wiedział, że ogólnie nie jest popierany taki kierunek, to bym tego nie zrobił. Jestem za decyzją jaką podejmie większość.
    linktr.ee/zbigniewurban5150||Canon R|RF16/2.8 EF35/2IS RF50/1.8, Sigmy Art EF 35/1.4 50/1.4 135/1.8, TTA50/0.95, 7A50/1.1, VM75/1.5, EF85/1.2L II, EF16-35/4L IS, RF70-200/4L IS, RF24-105/4L|BG-E22||Fuji Xpro3 XE4|xf18/2 xf27/2.8RWR xf18-55/2.8-4 SY12/2 TT23/1.4 TT50/1.2||Pleśniaki|Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar Super 55/1.8, Vivitar 135/2.8||iPhone 14 PRO||

  7. #7

    Domyślnie

    W sumie to chyba bez znaczenia, gdyż w dziale i wątkach Fuji widzę niemal tylko was szanowni przedmówcy
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #8

    Domyślnie

    Otóż to, garstka stałych bywalców. Kto w ogóle wpadł na pomysł tego wyodrębnienia podforum?
    www.sarwinski.coml | najlepszy aparat to ten, który zostawiłeś w domu | fb

  9. #9

    Domyślnie

    Zgadzam się z koncepcją;
    Body
    Obiektywy
    Zdjęcia
    Dyskusja ogólna (czyli dotychczasowy tasiemiec)

  10. #10
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Czytam i czekam na kolejne opinie. np @PiKa.

    Cytat Zamieszczone przez waldek Zobacz posta
    Moderacja nie chce podjąć decyzji i czeka na nasze wspólne stanowisko.
    Nie będę tego komentował bo pamiętam inne szybkie działania i stwierdzenia, że to forum prywatne i nie mamy wiele do powiedzenia.
    Teraz mamy się dogadać.
    Dobrze, ostatni raz podejmuję heroiczną próbę przekonania kolegów, że narobiliśmy bałaganu.
    Moderacja ma to przeczytać i podjąć działania w zależności od naszej woli ( podobno ).
    Dokładnie. Forum prywatne, decyzja będzie odgórna, ale dlaczego to nie ma byc konsultowane? To sie nie wyklucza.

    Widzę, że dominuje pomysł:
    Body
    Obiektywy
    Zdjęcia

    Dyskusja ogólna (czyli dotychczasowy tasiemiec)

    OK. Moje uwagi, do przemyslenia. Pierwsze trzy wątki, jak najbardziej. Ale jak z dyskusji ogólnej sie wyjmie zdjęcia, obiektywy i body, to co zostanie? OTy W sumie wychodzi na to, że taki wątek staje sie zbędny.
    Może wątek typu plotkarskiego, tzn plany i przyszłość Fuji? Jak chcecie.
    OTy będa na pewno w każdym z 3 głównych wątków (body, optyka, zdjęcia)
    Przemyślcie czy wszystkie body chcecie w jednym wątku. Może rozbijcie to na serie?
    Pika założył o serii XT, kolejny o X100 i o X10.

    Cytat Zamieszczone przez leighadams Zobacz posta
    A druga koncepcja to powrót do jednego wątku tasiemcowego. Przecież tam też wszystko było czytelne,
    ...
    A teraz mamy kupę wątków z paroma postami i ogólnie bajzel.
    Nie, powrót do jednego odpada.
    Mamy parę postów w wątkach, bo wątki istnieją parę dni. Tasiemiec był budowany od stycznia 2012, czyli od 7 lat!!! I bym polemizował czy był czytelny.
    Patrzcie mocniej do przodu, pomyślcie o czytelnosci za rok, dwa. Pomyślcie o rozdzieleniu serii body.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    A oprócz tego pewnie będą się pojawiać i szybko umierać śmiercią naturalną inne wątki typu "co kupić?" albo "ratunku, zgubiłem instrukcję!".
    Oczywiście.

    Cytat Zamieszczone przez epicure Zobacz posta
    Kto w ogóle wpadł na pomysł tego wyodrębnienia podforum?
    Inicjatywa oddolna. Tubylcy. Przychyliliśmy się.

    Cytat Zamieszczone przez matbe Zobacz posta
    Przeczytałem kilka razy i nadal nie zrozumiałem :-/ Czemu piszesz w liczbie mnogiej? "Połączmy" "posprzątajmy" to mogą tylko modzi.
    Nie widzę problemu.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 15-12-2018 o 00:50

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. coś na kształt filmiku :)
    By chaber in forum Video/film
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 16-04-2014, 20:33
  2. [ Architektura ] Kształt...
    By bluberry79 in forum Architektura
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 28-03-2014, 01:19
  3. [ Krajobraz ] Kształt
    By jacekz40 in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 13-10-2010, 15:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •