Close

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 60
  1. #31

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Drukujemy.
    Jaka drukarka?
    Tak na pałę to nie drukujemy.

    W Epsonach bardzo ważne jest by drukować tylko wtedy, kiedy wszystkie dysze są drożne. Jeśli na wydruku drożności dysz widać braki, to wpierw czyścimy, a potem drukujemy. Przy większych nakładach warto sprawdzić, jak wygląda sytuacja na dyszach. Jeśli dysz brakuje, czyścimy. Czyszczenie głowicy uzupełnia depozyt atramentów w damperach.

    Brak atramentu w damperach jest bolesny dla głowicy - atrament oprócz wiadomej roli ma też funkcję chłodzącą piezoelektryki i jego brak na dyszach przy drukowaniu może rozwalić kanał. Tak więc warto sprawdzać co się dzieje na głowicy.

    Im wyższa temperatura otoczenia tym rzadszy atrament. Drukarka w 20 stopniach będzie bardziej kapryśna niż ten sam egzemplarz przetrzymywany w 23 stopniach Celcjusza. Wilogotność powietrza nie powinna spadać poniżej 50%.

  2. #32
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Na głowice Epsona nie ma siły. Czasami drukarka wyjęta z pudełka jest już walnięta. Dotychczas przez moje biurko przewinelo się ok 20 Epsonow L800/805. Są takie co robią 25 tys. wydruków, a są takie co padają po 500. Trzeba jednak przyznać, że nigdy serwis Epsona nie robił problemów i zawsze uznawali gwarancję. Po gwarancji wymiana głowicy jest nieopłacalna, sama glowica to koszt 126 euro netto.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mzj Zobacz posta
    Tak na pałę to nie drukujemy. [...]
    Kolega pytał co zrobić, żeby nie zasychała, a nie co zrobić jak zaschnie.

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    A bardzo proszę!
    Te startery są niewiele mniejsze od standardowych, tragedii nie ma.
    Na P800 można robić nie tylko amatorskie wydruki ale pełna profesje, zwłaszcza B&W. To najmniejsza drukarka na jaką Epson daje certyfikacje Digigraphie. Krzywa uczenia się jest długa, ale da się osiągnąć szczeko-opad nawet u presjonalnych artystów czy fotografów. Powodzenia!
    pozwólcie, że zapytam, czy P600 to jakaś przepaść w stosunku do P800, bo na 600 finansowo jeszcze wydolę, na 800 już nie... Proszę o jakiś link do poczytania na temat tego doboru P800, bo walczyłem nówką z XP15000, która jest w tej chwili w serwisie ze względu na druk krzywych ramek i raczej wymienię ją na coś lepszego....

  5. #35

    Domyślnie

    Obie drukarki P600 i P800 są bardzo podobne, to ta sama technologia, wydruki są tej samej jakości, ten sam tusz. Drukarki różnią się rozmiarem wydruków i wielkością zbiorników na tusz, przy czym ekonomika wbrew pozorom jest taka sama. P800 nie zużywa całego tuszu do konca, jakieś 15-20% zostaje, podobnie jak w prawie wszystkich duzych Epsonach. P600 opóźnia kartridż do końca.
    Jakiego doboru P800?

  6. #36

    Domyślnie

    ... doboru P800 w znaczeniu dlaczego jest lepszy od np L1800, ale zdaje się, że jestem zdecydowany na P600, wielkie dzięki!

  7. #37

    Domyślnie

    jeszcze tylko jedno mnie hamuje, głowice do P600 i P800 nie są już produkowane....

  8. #38
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Obie drukarki P600 i P800 są bardzo podobne, to ta sama technologia, wydruki są tej samej jakości, ten sam tusz. Drukarki różnią się rozmiarem wydruków i wielkością zbiorników na tusz, przy czym ekonomika wbrew pozorom jest taka sama. P800 nie zużywa całego tuszu do konca, jakieś 15-20% zostaje, podobnie jak w prawie wszystkich duzych Epsonach. P600 opóźnia kartridż do końca.
    Jakiego doboru P800?
    We wszystkich Epsonach "L" nie ma już po aktualizacji softu blokady druku przy niskim poziomie tuszu. Wyświetla się tylko czasami komunikat, żeby sprawdzać poziom organoleptycznie. Przy wyjątkowej nieuwadze można dość łatwo zakończyć żywot głowicy.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #39

    Domyślnie

    Ale przepełniony (teoretycznie) pampers nadal blokuje wydruk?

  10. #40

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez unesco Zobacz posta
    Kolega pytał co zrobić, żeby nie zasychała, a nie co zrobić jak zaschnie.
    Tak, rozumiem, tylko że w przypadku tych głowic brak dysz nie oznacza zaschniętej głowicy tak samo, jak poprawny wydruk dysz nie oznacza wypełnionych damperów. Miałem na myśli to, że trzeba na to zwracać uwagę podczas eksploatacji drukarki, a nie zapuszczać od razu dwudziestu odbitek pod rząd bez sprawdzenia stanu drukarki.

    Zgadzam się z tym, że systematyczne używanie drukarki przedłuża jej żywotność. Ale też nie mam doświadczenia z biurkowymi egzemplarzami, ja grzebię w dużych maszynach. Jedyny biurkowy Epson, jakiego mam, to WF-7610, ale tego nawet po pijaku nie nazwałbym drukarką, bo to cholerstwo od nowości służyło tylko do systematycznego doprowadzania mnie do wścieklizny.

Strona 4 z 6 PierwszyPierwszy ... 23456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Kłopoty z MB-D80.
    By Marekvxc in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 22-10-2010, 08:50
  2. kłopoty z D 200
    By Gerard in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 19-06-2007, 14:05
  3. Kłopoty z ostroscią D70
    By j.l.k in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 04-06-2007, 12:35
  4. Wakacyjne kłopoty
    By zotornik in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-07-2006, 17:34
  5. Coś mnie naszło na slajdy więc...
    By Tomek in forum Nikon - aparaty analogowe
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 11-12-2005, 03:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •