Close

Strona 950 z 979 PierwszyPierwszy ... 450850900940948949950951952960 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 9 491 do 9 500 z 9788
  1. #9491

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ale co jest przykre?
    To ze odbilem pileczke ktora rzuciles w dyskusji o lustrach i bezlustrach czy ze jak ty chcesz osmieszyc rozmowce, ja nadal odbijam pileczke?

    Proponuje zachowac wzajemny szacunek w dyskusji i tolerancje na czyjes zdanie.
    I najwazniejsze; w dyskusji nie chodzi wcale o przekonanie kogos za wszelka cene tylko wymiane pogladow. Na takim podejsciu wiecej sie zyskuje...

    P.s
    A tak wogole to jest techniczna rozmowa o aparatach i ja naprawde nie widze tu mozliwosci jakiejs urazy czy animozji miedzy rozmowcami.
    Ze jeden woli EVF a drugi OVF itp.

    Peace.
    Mnie się nie chce prowadzić dyskusji z cieniem. To że coś poprzekręcasz i później z tymi tezami dyskutujesz do tego niechlujnie cytując - to nie jest sensowna rozmowa. A później zarzucasz brak szacunku i brak argumentów. Po co mam uczestniczyć w czymś takim? I temat nie ma tu żadnego znaczenia.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Na prawdę nie może funkcjonować jednocześnie lustro z bezlustrem? Dlaczego? Przecież to zależy od chętnych na zakupy, a nie od naszej wizji
    No ale przecież funkcjonuje - teraz. Natomiast zalety wywalenia mechaniki są na tyle duże, że jest tylko kwesią czasu jak to nastąpi całkowicie. I dla jasności ja nie twierdzę że to będzie w przyszłym roku ale moim zdaniem stopniowe wygaszanie dslr jest nieuniknione.

    Z tym OT. Nie da się spekulować o tym jakie będą kolejne lustrzanki bez reflesji że niektórych może już wogóle nie być .
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #9492

    Domyślnie

    Elektronika ciągle tanieje i się miniaturyzuje, mechanika nie - lustrzanki są skazane na zagładę lub niszowość.
    Inna rzecz, że poziom dopracowania lustrzanek jest na tyle wysoki, że pewnie szybko się nie poddadzą. Biznesowo nie opłaca się zbyt dużo w ich rozwój inwestować, a jednocześnie sensowne jest wypuszczenie jeszcze kilku generacji sprzętu będących takim czy innym "liftingiem", żeby odcinać kupony od już poniesionych nakładów na B&R.
    W sumie szkoda, bo tąpnięcie cen na rynku lustrzanek umożliwiłoby mi kupienie sobie jakiegoś zestawu typu D500 + D5 i zapomnienie o zmianach sprzętu na najbliższe, ja wiem, dwie dekady
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  3. #9493

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    Elektronika ciągle tanieje i się miniaturyzuje, mechanika nie - lustrzanki są skazane na zagładę lub niszowość.
    Ale dlaczego zakładasz, że miniaturyzacja musi być zaletą dla wszystkich? Optyka też się rozwija i okazuje się, że dobre optycznie szkła nie są już małe i lekkie, a co za tym idzie z korpusami wielkości dekielka trzyma się je po prostu źle. Ja nie mówię tylko o wielkich tele! Mając S20, czy 24-35, czy 50 Art potrzebuję aparatu, który umożliwia wygodne jej używanie. No i tu bezlustra są dla mnie (podkreślam - dla mnie) przegrane. A widzę dla chociażby mojego A6000 zastosowanie tam, gdzie nie muszę targać większego sprzętu, bo wiem że Siniacz da radę. Sprzedaż luster nie padnie, dopóki będą na nie chętni. A czy są? Pewnie tak skoro coś się czasem pojawia i wciąż się sprzedaje. Opinie o tym, że bezlustra zmiotą lustra z rynku czyta się już od 5 lat. No i? Co z tego wynikło?

  4. #9494

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale dlaczego zakładasz, że miniaturyzacja musi być zaletą dla wszystkich? Optyka też się rozwija i okazuje się, że dobre optycznie szkła nie są już małe i lekkie, a co za tym idzie z korpusami wielkości dekielka trzyma się je po prostu źle. Ja nie mówię tylko o wielkich tele! Mając S20, czy 24-35, czy 50 Art potrzebuję aparatu, który umożliwia wygodne jej używanie. No i tu bezlustra są dla mnie (podkreślam - dla mnie) przegrane. A widzę dla chociażby mojego A6000 zastosowanie tam, gdzie nie muszę targać większego sprzętu, bo wiem że Siniacz da radę. Sprzedaż luster nie padnie, dopóki będą na nie chętni. A czy są? Pewnie tak skoro coś się czasem pojawia i wciąż się sprzedaje. Opinie o tym, że bezlustra zmiotą lustra z rynku czyta się już od 5 lat. No i? Co z tego wynikło?
    Póki co za bezlustra wzięli się na poważnie ci co od kilkudziesięciu lat wiedzą jak się robi dobre aparaty. Wreszcie to przestaje być eksperymentem ergonomicznym, a zaczyna być użytkowo przemyślanym sprzętem. Z tego powodu sytuacja jest zupełnie inna niż 5 lat temu.
    I powtarzam, bo to zignorowałeś - to jest proces, to potrwa.
    Pozdrawiam
    Marcin

  5. #9495

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Póki co za bezlustra wzięli się na poważnie ci co od kilkudziesięciu lat wiedzą jak się robi dobre aparaty. Wreszcie to przestaje być eksperymentem ergonomicznym, a zaczyna być użytkowo przemyślanym sprzętem. Z tego powodu sytuacja jest zupełnie inna niż 5 lat temu.
    Dokładnie i to napawa optymizmem. Ale nadal jest kwestia zasilania, czasu gotowości do zrobienia zdjęcia, czasu przełączenia ekranika na wizjer i odwrotnie, sprawności AF w słabych warunkach, nawet mniejszej, ale niczym nieograniczonej serii, żywotności migawki, czy czasu życia samego aparatu. To wszystko się dopiero okaże, wymaga dopracowania, poprawienia... A człowiek, który musi mieć pewność eksperymentuje? Raczej nie i dlatego nie widać wysypu A9 na imprezach sportowych. Tam wszyscy dalej jadą na topowych Nikonach i Canonach, bo nie mogą eksperymentować, tylko muszą mieć pewność A mi się cały czas wydaje, że lustra z bezlustrami z różnych powodów będą współżyć, a nie że się będą zwalczać. Ale mogę się mylić oczywiście.

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I powtarzam, bo to zignorowałeś - to jest proces, to potrwa.
    Zgadza się. Będzie trwał... Ile? Kto to może wiedzieć... Czy się zaczął? Nie wydaje mi się...

  6. #9496

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Ale dlaczego zakładasz, że miniaturyzacja musi być zaletą dla wszystkich? Optyka też się rozwija i okazuje się, że dobre optycznie szkła nie są już małe i lekkie, a co za tym idzie z korpusami wielkości dekielka trzyma się je po prostu źle. Ja nie mówię tylko o wielkich tele! Mając S20, czy 24-35, czy 50 Art potrzebuję aparatu, który umożliwia wygodne jej używanie.
    no albo wezmiesz kiedys do reki R + RF 50/1.2 (czy tez cokolwiek Nikon wypichci) i okaze sie, ze sprzet o podobnej jakosci (obiektyw i korpus) moze byc zauwazalnie mniejszy i lzejszy. i jesli w gre wchodzi wyjscie na zdjecia z zestawem 50, 20, 24-35, to ta roznica miedzy D8x0 z trzema wiaderkami Sigmy, a miedzy Z7 ze szklami do niej, moze okazac sie bardzo zauwazalna.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    No i tu bezlustra są dla mnie (podkreślam - dla mnie) przegrane.
    no bo to jest z gory poroniony pomysl, zeby do wiaderek Sigmy kupowac mniejsza puszke. rozchodzi sie o to, ze takie szkla da sie zrobic mniejsze i lzejsze. tylko niestety nie z odlegloscia rejestrowa 45mm, a niecalych 20-tu.

    akurat w kwestii krotkich szkiel to zawody sa bardzo mocno niewyrownane. co jak co ale akurat wlasnie ta dzialke bezlusterkowce najszybciej zamiota. plus dzialke: body + 24-1xx + 16-35.

    tam gdzie lustro pewnikiem najdluzej bedzie sie bronic to beda dlugie rurki, bo tutaj drastycznie nie da sie optyki zmniejszyc.

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Pewnie tak skoro coś się czasem pojawia i wciąż się sprzedaje. Opinie o tym, że bezlustra zmiotą lustra z rynku czyta się już od 5 lat. No i? Co z tego wynikło?
    to ja proponuje tak: zobaczymy ile szkiel F / EF pojawi sie w najblizsze 2-3 lata, w porownaniu z iloscia szkiel Z / RF. i bedzie wyraznie wiadomo, ktory odbiorca jest uwazany za przyszlosciowego.

  7. #9497

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to ja proponuje tak: zobaczymy ile szkiel F / EF pojawi sie w najblizsze 2-3 lata, w porownaniu z iloscia szkiel Z / RF. i bedzie wyraznie wiadomo, ktory odbiorca jest uwazany za przyszlosciowego.
    To trochę nie fair, bo zarówno Canon jak i Nikon muszą mocno rozszerzyć ofertę szkieł pod nowe systemy. "Stary" jest praktycznie kompletny.
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Z6 + Z6II + N14-24 f/2.8S + N24-70 f/2.8S + N70-200 f/2.8G VR II + 35 f/1.8S + 50mm f.1.8S + Planar T* 50 mm f/1.4 + 85 f/1.8S + N105 f/1.4E + Tokina 100 f/2.8 + SB-910

  8. #9498

    Domyślnie

    Co do czułości AF to większość testów pokazuje że eR jeśli jeszcze nie przebiło dslrów to jest bardzo bliskie. Kwestia czasu i tego co pisał kolega wyżej - na ile które rozwiązanie chcą rozwijać.
    Tu dochodzimy do sedna. Czy producentów będzie stać na rozwój dwóch linii produktów? Z tego powodu uważama że taka koegzystencja na dłuższą metę nie będzie miała racji bytu.
    Pozdrawiam
    Marcin

  9. #9499

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez akustyk Zobacz posta
    to ja proponuje tak: zobaczymy ile szkiel F / EF pojawi sie w najblizsze 2-3 lata, w porownaniu z iloscia szkiel Z / RF. i bedzie wyraznie wiadomo, ktory odbiorca jest uwazany za przyszlosciowego.
    Założenie ma błędną logikę u podstaw: lustra mają już pełną gamę szkieł, więc nie ma potrzeby wypuszczania kolejnych- bezlustra dopiero budują szklarnie. Można zatem przypuszczać, że ten segment będzie szybciej rozwijany w bezlustrach.
    Był Pentax, Panasonic, Nikon, Olympus, Fuji. Teraz Canon.

  10. #9500

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    To trochę nie fair, bo zarówno Canon jak i Nikon muszą mocno rozszerzyć ofertę szkieł pod nowe systemy. "Stary" jest praktycznie kompletny.
    niewatpliwie, zgadza sie.

    ale druga strona medalu jest taka: ani Canon ani Nikon nie bawili by sie w nowe bagnety bez powodu. przeciez mogli wypuscic bezlustro z istniejacym bagnetem F/EF dla tych uzytkownikow, ktorzy nie potrafia nauczyc sie obslugi swiatlomierza

    tymczasem tak nie zrobili. czemu? co takiego daje nowy bagnet, czego nie bylo w starym? i tu jest pogrzebana odpowiedz na pytanie jaka bedzie przyszlosc. brak lustra jest cecha wtorna. nie celem projektowym samym w sobie. ani jedna ani druga firma nie robilaby tak wielkiego tarcia rynkowego bez potrzeby (Canon juz raz mienil bagnet i to byla ogromna zmiana).

Strona 950 z 979 PierwszyPierwszy ... 450850900940948949950951952960 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Następcy DXX i DXXXX - plotki, spekulacje
    By Vermis in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 1453
    Ostatni post / autor: 22-11-2021, 22:21
  2. Spekulacje i plotki o nowościach Nikona (D6, jednocyfrowce)
    By Michał Jędrak in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1561
    Ostatni post / autor: 01-01-2020, 18:45
  3. Spekulacje i plotki - Nikon Dx00 (crop DX)
    By Hamarama in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2220
    Ostatni post / autor: 10-03-2019, 16:49
  4. D9300 - spekulacje i plotki
    By szymon708 in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 54
    Ostatni post / autor: 29-04-2014, 11:31
  5. plotki o nowościach Nikona
    By ranbir kapoor in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 07-08-2010, 01:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •