Close

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 74

Wątek: Peru ekspresem

  1. #31

    Domyślnie

    Podoba mi się miejsce. Samo przedstawienie zdjęć jako kadrów również. Ale sama jakość obrazu niekoniecznie- widać duże dysproporcje. Podsumowując- jest oko do kadrów, ale nad wykonaniem trzeba popracować.

  2. #32

    Domyślnie

    Wąwóz Colca. Około 100 km od Arequipy, ale jazda przez dosyć wysokie przełęcze, pod 5000 m. W sumie sama droga i krajobrazy są też atrakcją, nie żałuję, że męczyliśmy się tam z wypożyczeniem samochodu, bo za wycieczkami w grupie nie przepadam i mogliśmy oglądać co i kiedy chcieliśmy.
    Z ciekawszych miejsc po drodze, "zona de vicunas"

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9867_m.JPG
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	324,1 KB
ID:	17585

    Dalej wysoko, pusto, wieje i zimno. Pierwszą porządniejszą drogę z Arequipy zbudowano tam dopiero w latach 40-tych XX w.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_9908_m.JPG
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	417,6 KB
ID:	17586

    Sam kanion Colca, ponoć dwukrotnie głębszy od kanionu Colorado, rozpoczyna się jako łagodny wąwóz, gdzie przez setki lat zbudowano tarasy, wykorzystywane do dziś

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0153_m.JPG
Wyświetleń:	140
Rozmiar:	533,9 KB
ID:	17587

    Trafiliśmy na miejscową uroczystość w wiejskim kościółku, folklor niezły. Zdjęcia dziewczyn z 2 strony też są z tego miejsca.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_0057-m_a.JPG
Wyświetleń:	142
Rozmiar:	560,5 KB
ID:	17588

    Dojechaliśmy do miejsca znanego Cruz de Condor, gdzie, jak wskazuje nazwa, można obserwować kondory. Faktycznie, parę krążyło. Ciekawostka jest taka, że pierwszego spływu rzeką Colca dokonała w 1980 ekipa z Polski, co upamiętnia tablica w miasteczku Chivay, oraz kilka oficjalnych nazw geograficznych nazw, typu canion de los Polacos.
    Miejsce dalej popularne wśród "naszych" http://dziennikzwiazkowy.com/kultura...condor-2008-2/

  3. #33

    Domyślnie

    Szczerze powiem, że jakoś nie miałem wyobrażenia, że zrobi się taki tasiemiec. Staram się mocno ograniczyć, trochę miejsc pomijam, ale wychodzi dłużyzna. Dobra, już jesteśmy bliżej końca.
    Kolejny dzień spędzamy w Arequipie, ale zamiast iść grzecznie spać, ładujemy się do autobusu... i już następnego dnia wczesnym rankiem jesteśmy na lotnisku w Nazca. Linie z Nazca to klasyka lektur z dzieciństwa, Erich von Däniken, UFO, po prostu musieliśmy tam być.
    Lot nad pustynią to w zasadzie jedyny sposób na zobaczenie geoglifów, na dodatek dość łatwy organizacyjnie i przystępny cenowo. 5 czy 6 osób pakuje się do małego samolotu, każdy przy swoim okienku, i ruszamy. Krajobrazy z lotu ptaka pierwsza klasa

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1264_m.JPG
Wyświetleń:	128
Rozmiar:	344,6 KB
ID:	17612

    No i linie, całkiem dobrze widoczne w porannym słońcu. Tu akurat jeden z geoglfów przecięła szosa Panamericana.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1410_m.JPG
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	681,3 KB
ID:	17613

  4. #34

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Tu akurat jeden z geoglfów przecięła szosa Panamericana.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1410_m.JPG
Wyświetleń:	139
Rozmiar:	681,3 KB
ID:	17613
    Czy kogoś za to powiesili?
    A jeśli nie to czy zamierzają???

    PS.
    Jeśli coś ciekawego pominąłeś to mam prośbę.
    Spokojnie cofnij się w relacji i daj to coś. Podejrzewam że nikt nie ma pretensji o tasiemcowość wątku, a nawet może być zawiedziony jak się skończy

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tbogdanowicz Zobacz posta
    PS.
    Jeśli coś ciekawego pominąłeś to mam prośbę.
    Spokojnie cofnij się w relacji i daj to coś. Podejrzewam że nikt nie ma pretensji o tasiemcowość wątku, a nawet może być zawiedziony jak się skończy
    Dołączam do prośby
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  6. #36

    Domyślnie

    Jestem pewien, że nikomu włos z głowy nie spadł. Więcej, krótko przed naszym wyjazdem kierowca ciężarówki prawdopodobnie chcąc ominąć bramki rozjechał jeden z geoglifów. Temat jest w sumie ciekawy, bo linie to nie tylko Nazca, ale są w całym tym regionie, na płaskowyżach Palpa, Ingenio, Nazca i Socos. Chcieliśmy nawet wziąć dłuższy lot, Nazca plus Palpa, ale jakoś nie było chętnych i skończył się na tym krótszym.
    Mnóstwo rysunków jest jeszcze nie odkrytych, ale też dzięki dronom w ostatnich latach zlokalizowano sporo linii. Temat bardzo ciekawy, ostatnio nawet czytałem jakieś artykuły o Marii Reiche, dzięki której w ogóle uznano te rysunki za warte zachowania i ochrony.
    Jak mówiłem, materiału mam mnóstowo, w sumie z każdego miejsca da się zrobić reportaż. Jak wyda mi się, że jest coś ciekawego do pokazania, to wrócę. Oczywiście sugestie mile widziane.

  7. #37

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Jestem pewien, że nikomu włos z głowy nie spadł. Więcej, krótko przed naszym wyjazdem kierowca ciężarówki prawdopodobnie chcąc ominąć bramki rozjechał jeden z geoglifów...
    Ponoć nawet trzy udało mu się skasować.

  8. #38

    Domyślnie

    Niestety te linie są mocno zniszczone, zwłaszcza bliżej drogi. W sumie trudno stwierdzić, przynajmniej dla laika, które powstały przed wiekami, a które całkiem niedawno. W każdym razie cała pustynia jest poszatkowana różnymi liniami, najbardziej spektakularne są oczywiście rysunki zwierząt czy ludzi, a te bliżej Panamericany są ewidentnie poniszczone.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1321_m.jpg
Wyświetleń:	116
Rozmiar:	626,4 KB
ID:	17693

    W ogóle ochrona geoglifów to dość świeża sprawa, na listę UNESCO wpisano je dopiero w 1994 roku. Całkiem niedawno turyści chcąc zobaczyć te rysunki jeździli po prostu po pustyni jak popadło. Zrozumienie u miejscowych też przyszło dopiero z kasą od turystów

  9. #39

    Domyślnie

    Jak byłem tam parę lat temu to widziałem miejscową ekipę która odczyszczała linie. Z tego co kojarzę, taka linia to wygładzony grunt szerokości ok 1.5m, po obu stronach obłożony kamulcami.
    Ostatnio edytowane przez nie.Znajomy ; 28-11-2018 o 21:35
    zestaw N: d700 +17 + 70-200 // zestaw S: A7 + 40 + 24-240

  10. #40

    Domyślnie

    Tak się zastanawiam, że warto wrócić na chwilę do zabytków. Po to między innymi jeździ się do Peru, nie ma w Ameryce P. drugiego takiego kraju. Co prawda, w pewnym momencie zwiedzającego dopada "syndrom włoski" czyli przesyt i zobojętnienie, a domyślam się, że czytających podobnie Jednak spróbuję, może będzie strawne

    Inkaskie główne zabytki pokazałem, oczywiście mniejszych ruin czy tarasów jest znacznie, znacznie więcej. Duże wrażenie zrobił sposób budowania, czyli obróbka kamieni tak, żeby były dopasowanie jak puzzle. Co ciekawe, mury te do dalej utrzymują hiszpańskie budowle, a teren jest sejsmiczny. Mury budowano oczywiście bez użycia zaprawy, to są po prostu dopasowanie i ułożone kamienie.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_5900_m.JPG
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	749,7 KB
ID:	17723

    Taka historia miała miejsce w Cuzco, gdzie na fundamentach Coricancha, Świątyni Słońca, najświętszego miejsca Inków, po podboju Hiszpanie zbudowali kościół i klasztor św. Dominika. Trzęsienie ziemi w 1950 r. dość mocno zrujnowało kościół, inkaskie mury przetrwały.

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_7338_m.JPG
Wyświetleń:	90
Rozmiar:	590,3 KB
ID:	17724

Strona 4 z 8 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Peru
    By Pawel92 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 19
    Ostatni post / autor: 29-04-2013, 14:20
  2. [ Reportaż ] Z Peru do Kolumbii ...
    By Mich77 in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 02-11-2009, 23:27
  3. Peru
    By jerezano in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 17-11-2008, 15:11
  4. [ Reportaż ] Peru
    By jivaro in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 20-05-2007, 02:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •