Close

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 49
  1. #31

    Domyślnie

    Uparty widzę Kolega... no to kontynuujmy... odnosiłem się do tych dwóch postów, w pierwszym do konkretnej informacji... "To nie jest kwestia problemów, bo te nie będą występować nawet na Win XP. Kwestia kompatybilności jądra systemu z nowymi technologiami. Win 7 powstawał pod szybkie dyski HDD, procesory C2D i D4Q i maksymalnie 16 GB ramu. Takie były wtedy czasy. Ja zauważyłem na laptopie (i7, 16GB ramu i SSD) wzrost prędkości działania sytemu, po aktualizacji i prawidłowym skonfigurowaniu Win 10, przyspieszenie procesu uruchamiania, zamykania, przetwarzania danych, że o pracy LR, PS, czy Corela nie wspomnę
    Ale to trochę OT, więc nie ma co ciągnąć tematu. Jeżeli jest kodek zainstalowany, to możesz spróbować go odinstalować i zainstalować ponownie... Takie rzeczy w Windowsie niestety są normą, że powinno działać, a nie działa"

    "Ech... Trochę nie mam czasu na grzebanie w necie w poszukiwaniu informacji jak bardzo Win 7 nie potrafi korzystać z SSD, ani jak bardzo słabo zarządza procesorami wielordzeniowymi, szczególnie tymi nowymi... Nie muszę zresztą niczego udowadniać. Na Win 7 pracowałem od wersji RC rok przed oficjalną premierą. Na Win 10 po drugim podejściu po pierwszym "bublu" od blisko trzech lat. W tym czasie na tym samym laptopie miałem Win 7, a później Win 10 i coś tam mogę wywnioskować sam, bez szukania faktów w necie..."

    Nie widzę tu nigdzie "Ale to tylko moje luźne spostrzeżenia" Bawimy się dalej?
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  2. #32

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez frogi Zobacz posta
    Bawimy się dalej?
    Nie skorzystam... Wyrosłem już z bezsensownych zabaw w "mam Cię"...

  3. #33

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez madebyzosiek Zobacz posta
    Nie skorzystam... Wyrosłem już z bezsensownych zabaw w "mam Cię"...
    W takim razie mam nadzieję ze to już faktycznie koniec. Miłego dnia życzę
    D300s D750 D5500 EPL5 z kitem NEX5 w rezerwie

  4. #34

    Domyślnie

    madebyzosiek z tym brakiem wsparcia dla aplikacji to prawda. przesiadka z xp na 7 w moim przypadku byla podyktowana praktycznie tylko tym, ze przestal dzialac LR.

  5. #35

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez R Zobacz posta
    jesli jest nikon nef codec to nie ma sily - musza sie pokazywac miniatury. wywal windows 10. 7ka jest najlepsza.
    Ale ja w windows 10 pro widze miniaturki . Tylko w oknie do importu Lightroom 6,8 oraz CC ich nie widze. Są czyste okna. Zrobiłem konwert na DNG i wówczas Lightroom widzi DNG ale za to w oknie folderu gdzie są zdjęcia DNG windows 10 nie widzi. hahaha. Powaga. Zaznaczyłem że mam najnowsze kodeki zaistalowane. Joterem napisał by wgrać oprogramowanie Nikonowskie ViewNX-i lub Capture NX-D. Sprawdze zaraz. Nie głupi pomysł.
    Ostatnio edytowane przez bubol ; 10-05-2017 o 18:59
    Miłośnik Nikona

  6. #36

    Domyślnie

    Tak to wygląda.
    Miłośnik Nikona

  7. #37

    Domyślnie

    DNG nie ma miniatury w sobie chyba więc nie będzie podglądu w żaden sposób.

  8. #38

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez nikoniarz Zobacz posta
    DNG nie ma miniatury w sobie chyba więc nie będzie podglądu w żaden sposób.
    W win10 lub 7 nie ma miniatur to racja ale w lightroom 6.8 lub CC są. Tak jak wcześniej pisałem Żadne kjodeki nie pomagają Nikon mi odpisał ze to wina ADOBE jakie nie dało nowej poprawki na D5. Odlot
    Miłośnik Nikona

  9. #39

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bubol Zobacz posta
    w lightroom 6.8 lub CC są
    Są podglądy miniatur DNG? Ale na zasadzie podglądu miniatury zdjęcia czy jedynie ikonki DNG?

  10. #40

    Domyślnie

    Pisałeś,ze Win 10 nie wyświetla Ci miniaturek... a teraz pokazujesz LR... Lightroom ma wsparcie dla D5 od wersji CC 2015.7.
    Jaką masz wersję CC, że nadal Ci nie wyświetla ?? Ja mam 2015.10 i wszystko widać.
    D750, S 35:1.4, T 24-70:2.8 G2, SB700

Strona 4 z 5 PierwszyPierwszy ... 2345 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Obróbka NEF/RAW z Nikon D500
    By marti5 in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 20-08-2017, 15:55
  2. Windows 7 Pro 64bit a Nikon COOLSCAN
    By MARJAN in forum Oprogramowanie
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-11-2014, 23:26
  3. Windows 7 64 bit a obróbka.
    By siedemczwartych in forum Komputery
    Odpowiedzi: 127
    Ostatni post / autor: 31-05-2011, 13:56
  4. Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 10:04
  5. NIKON 5000 a Windows VISTA
    By owczarz5000 in forum Aparaty cyfrowe kompaktowe - Coolpix
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 12-06-2008, 11:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •