Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie problem z nikon d750

    Witam,



    chcialam uzyskac pomoc od Panstwa, moze ktos tez miala taki problem.



    Nikon d750 lampy Delicacy 180 male studyjko wiec spokojnie mi wystarczaja. Problem polega na błyskaniu " w kratke" przy zdjeciach.Do tej pory nie mialam z nimi żadnych problemow blyskaly jak na zawolanie stacjonarnie jaki mobilnie. a uzywam ich kolo 5 lat.Wyzwalam przez kabel, kilka zdjec i lampa przestaje blyskac , nagle blysnie potem znowu nie;(. Nieraz blyskaja do strzalu a nie raz tylko swieca z brakiem blysku. Lampy po załaczeniu do pradu swieca normalnie żarówki nie spalone. Wymienilam kable zasilajace, kostke synchronizacyjna na wyzwalacze i caly czas tak samo. kupialm nowe lampy Delicacy 200 blyskaly i nagle to samo brak blysku nie wiadomo dla czego, sanki mocujace na aparacie sa dobre wyzwalalam lampy poprzez lampe sb 900 przymocowana na aparacie. takze juz sama nie wiem co moze byc przyczyna, moze ktos poradzi co zrobic?
    Ostatnio edytowane przez gabirat ; 20-01-2020 o 09:48

  2. #2

    Domyślnie

    Gdybyś zamieściła tylko pierwszą część, o tych 180, to miałbym prawdopodobną odpowiedź, "zużyły się". W jakim stanie są palniki (np. możesz wstawić zdjęcia palników, jak wyglądają okolice elektrod)? Bo stawiałbym na problem z palnikami. Drugi możliwy kłopot to układ elektroniczny wyzwalający błysk, w lampie. Biorąc pod uwagę wartość lamp ciężko coś sensownego doradzić. Serwis za sprawdzenie prawdopodobnie wziąłby połowę wartości lampy, cena samego palnika to chyba okolice 100zł, plus cena wymiany pewnie ok. 50zł (niestety, to nie są palniki do wymiany przez użytkownika).
    I tyle mógłbym napisać o tym problemie, ale jest ciąg dalszy, z którego się dowiadujemy, że drugie, nowe lampy, też mają podobny problem. I to już musiałbym wyjaśnić "złą aurą", albo inną magią
    Wracając do rzeczywistości, gdy wyzwalasz lampy z przycisku "test" na obudowie lampy, z typowymi ustawieniami mocy, podobnie często jak podczas sesji, czy wyzwalają błysk normalnie, czy najpierw jest ok, a potem normalnie sygnalizuje naładowanie, ale nie wyzwala błysku? W pierwszych próbach pomijamy aparat, sprawdzamy tylko działanie samej lampy (kolejno, każdej).

  3. #3

    Domyślnie

    Proponuję spradzić to za pomocą kabla synchro (pc - mini jack 3,5 mm). Pomijamy tak prawie wszystko. I dwa testy stare i nowe lampy (każda po kolei). Jak nie błyskają obie to prawie 100% aparat. Jak błyskają - szukasz dalej ale dużo wiadomo.

    O kablu synchro zawsze warto pamiętać bo to najtańsza i najbardziej niezawodna metoda połączenia aparatu z lampami kompaktowymi. Zawsze należy mieć to na sesji (jako awaryjny). Niewiele kosztuje, niewiele waży a ratuje tyłek gdy skończą się baterie albo dojdzie do awarii czy lampy czy radia.

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 22-01-2020 o 07:59

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabirat Zobacz posta
    Witam,



    chcialam uzyskac pomoc od Panstwa, moze ktos tez miala taki problem.



    Nikon d750 lampy Delicacy 180 male studyjko wiec spokojnie mi wystarczaja. Problem polega na błyskaniu " w kratke" przy zdjeciach.Do tej pory nie mialam z nimi żadnych problemow blyskaly jak na zawolanie stacjonarnie jaki mobilnie. a uzywam ich kolo 5 lat.Wyzwalam przez kabel, kilka zdjec i lampa przestaje blyskac , nagle blysnie potem znowu nie;(. Nieraz blyskaja do strzalu a nie raz tylko swieca z brakiem blysku. Lampy po załaczeniu do pradu swieca normalnie żarówki nie spalone. Wymienilam kable zasilajace, kostke synchronizacyjna na wyzwalacze i caly czas tak samo. kupialm nowe lampy Delicacy 200 blyskaly i nagle to samo brak blysku nie wiadomo dla czego, sanki mocujace na aparacie sa dobre wyzwalalam lampy poprzez lampe sb 900 przymocowana na aparacie. takze juz sama nie wiem co moze byc przyczyna, moze ktos poradzi co zrobic?
    Nie rozumiem po co ta kostka synchronizacyjna. Wyzwalasz lampy błyskiem z SB-900 poprzez zewnętrzne fotocele? Przecież te lampy mają wbudowane fotocele.
    A może to SB-900 wysiada? Próbowałaś użyć kukułki? Jeśli nie wyzwalają obydwie lampy, to na 100% problem jest w SB-900.

    Nie potrzebujesz żadnych kabli, kostek i innych dodatków. Tylko zasilanie.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  5. #5

    Domyślnie

    Witam dziekuje za odp.

    r-m : test dziala dobrze sprawdzam kilkakrotnie, palniki sa ok
    Wujot: od poczatku pracuje na kablu synchronizacyjnym (kostka + kabel) tez je wymienilam na nowe i tak jak pisze raz blyskaja raz nie.raz jest seria kilku blyskow po czym sie tylko swieca i jakby odechcialo sie im pracowac.
    Top 67: lampy wyzwalam przez kostke i kabel synchronizacyjny, lampy sb 900 użyłam zeby sprawdzic czy lapa zewnetrzna wyzwoli blyski (tak poradzil mi kolega) takze uznalam ze sanki na aparacie sa ok poniewaz poprzez ta lape blysk sie wyzwala

  6. #6

    Domyślnie

    Czy d750 nie ma gniazdka PC na kabel do studyjnych pod jakąś z gumowych klapek? (nie mam, więc mogę się mylić) Ominęłabyś kostkę, która może sprawiać problemy - z doświadczenia: kostka Hama, porządnie zrobiona, rozbieralna (skręcana śrubami). Centralny pin na jej stopce był połączony krótkim drucikiem z centralnym stykiem gniazda PC, problem polegał na tym, że po pewnym czasie używania ten centralny styk zaczął się obracać, a to powodowało ukręcanie drucika. Po trzecim lutowaniu (i kolejnym problemie) kostka została zastąpiona przez starą "ruską" kostkę, w której takie połączenie było zrobione elastyczną blaszką, i skończyły się problemy.
    Jeśli wyzwalanie przyciskiem na lampie działa, a nie działa przez kabel (nawet po zmianie na nowy), to stawiałbym na problem z gniazdem na kabel w lampie. Ale napisałaś, że z nowymi lampami jest dokładnie taki sam problem, i to przy wyzwalaniu przez fotocelę (błyskiem sb900), więc chyba skończyły mi się pomysły :/
    Można spróbować podłączyć kabel do lampy, i wyzwolić ją kilkanaście razy zwierając styki wtyczki PC (długopis, nożyczki itp). To może pomóc w ocenie czy problemem nie jest gniazdko albo kabel. Choć takie uszkodzenia są bardzo wredne, jeśli coś po prostu nie kontaktuje, a nie "działa" - "nie działa".
    Zaraz, jeszcze jedno: w niektórych lampach nie ma odrębnego wyłącznika fotoceli, jest cały czas aktywna, o ile nic nie jest włożone do gniazda kabla wyzwalania (włączenie kabla odłącza fotocelę). O ile gniazdko jest "niepewne", teoretycznie mogłyby się pojawić podobne efekty, tzn. przypadkowe przerwy w pracy, zarówno przez kabel, jak i przez fotocelę. Ale jeśli jest "dokładnie to samo" zarówno w starych, jak i nowych lampach, to chyba wchodzimy w zakres czarnej magii
    Ostatnio edytowane przez r_m ; 24-01-2020 o 15:52

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gabirat Zobacz posta
    lampy wyzwalam przez kostke i kabel synchronizacyjny, lampy sb 900 użyłam zeby sprawdzic czy lapa zewnetrzna wyzwoli blyski (tak poradzil mi kolega) takze uznalam ze sanki na aparacie sa ok poniewaz poprzez ta lape blysk sie wyzwala
    Czy przy połączeniu przez kostkę problem dotyczy zawsze obu lamp? Jeśli tak, to nie ich wina, tylko kostki. Dlaczego nie wyzwalasz bezprzewodowo? Wyzwalacze radiowe bez TTL kosztują grosze, a odpada problem łamania się kabli. Jak nie masz obcego światła, to wystarczy jeden wyzwalacz a druga lampa na fotoceli.

    Czy obie lampy są połączone galwanicznie w kostce? Może to powodować problemy, jeśli podłączymy lampy do innych faz. Albo gdy zamieni się przewody w jednym z kabli.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Podobne wątki

  1. Problem nikon d750
    By stefanek500 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 07-10-2019, 10:38
  2. Problem z ostrzeniem przez Lv Nikon D750
    By Rafaello666 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-06-2019, 11:40
  3. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 05-12-2017, 21:35
  4. Problem - Nikon D750 i stary Nikkor AF Micro 105 mm f/2.8D
    By PaniBógHalina in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-01-2017, 18:45
  5. Nikon D750 i problem z AF HELP !!!
    By bazarektrzebnica in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-05-2015, 17:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •