Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22
  1. #1

    Talking Plecak dla turysty fotografa

    Witam, szukam podpowiedzi jakich dobrych plecaków używacie i możecie polecić. Jestem posiadaczem Pentaxa K70 na razie z dwoma obiektywami:
    -Pentax 18-135
    -Sigma 50-500
    Planuje również dokupić jakiś obiektyw typowo do krajobrazów ale to w przyszłości ale dobrze żeby coś jeszcze dało się zmieścić oprócz tego co obecnie posiadam.
    Jestem turystą pieszym i górskim (dziennie robię od 20-50km podczas wyjazdów) więc zależy mi na wygodzie plecaka. Dodatkowo podobają mi się plecaki z szybkim dostępem do aparatu przez boczną "kieszeń" (nie wiem jak to nazwać). Musi mieć zabezpieczenie przed przemoczeniem (bo zdarzają się ulewy podczas wycieczek). Dobrze by było żeby było też miejsce na trochę jedzenia, wodę, kurtkę przeciwdeszczową itp. I jakieś mocowanie na statyw też by się zdało .

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj,

    Ja używam plecaka Lowepro Slingshot Edge 250 AW. Jest to dwukomorowy, bardzo lekki i wygodny plecak foto, dla mnie idealny - jest komora na sprzęt z łatwym dostępem (po przekręceniu plecaka bez jego zdejmowania z pleców). Sprzęt ma własną komorę z oddzielnym otwieraniem. Druga komora - na drobiazgi osobiste. Cena to ok. 270 zł. Firma zacna, profesjonalna, bardzo lubię używać ich wyrobów. Uprzęż nie jest taka, jak w normalnych plecakach, tylko typu "sling", "przez pierś" (nie wiem, co o takim systemie myślisz, ale dla mnie jest o.k., dobrze się nosi, chociaż na tak dalekie trasy jak Ty nie chodziłem). Jest mały, ale pakowny, ja zabieram lustrzankę, 2-3 szkiełka, w tym dłuższy tele zoom, drobiazgi foto, własne rzeczy, tablet. Da się też upchnąć lampę. Można przypiąć statyw. Ma regulowane przegrody na sprzęt, możesz dowolnie ukształtować. Oczywiście posiada wyciągany specjalny pokrowiec na cały plecak, zabezpieczający przed deszczem, piaskiem i kurzem. Ja go sprawdziłem w łażeniu po Tatrach, Sudetach, i na kilkudniowych wycieczkach w różnych miejscach. Ale nie jestem wyczynowcem, jak Ty, więc sam oceń. Na typowo turystyczne, a nie wyczynowe wypady jest idealny - sprawdziłem. Tu masz link, popatrz:
    http://www.torbylowepro.pl/plecak-lo...ge-250-aw.html
    Plecak jest w wielu sklepach ze sprzętem, np. na cyfrowe.pl. Polecam Ci firmę Lowepro - mam też ich torby od dłuższego czasu, funkcjonalne, świetnie się sprawdzają.

  3. #3

    Domyślnie

    Nie używałem plecaków z taką uprzężą więc trudno mi powiedzieć. Ale na długich trasach może być problem bo jednak główny ciężar jest w jednym miejscu nie ma żadnych odciążeń. Dodatkowo w moim odczuciu jest za mały nie zmieści mi się body z zamocowanym pentaxem 18-135 a obok Sigma która z tulipanem ma średnice 130mm a długość 230mm. Dodatkowo chciałbym mieć możliwość (czasem jak wybieram się polować na zwierzynę ) mieć możliwość szybkiego wyciągania body z zamontowaną Sigmą, a taki zestaw to już 300-310mm.

  4. #4

    Domyślnie

    O.K., rozumiem. Mój tele 70-300 złożony ma ok. 13 cm + puszka, jest jeszcze trochę luzu w długości, dla mnie wystarczy, dla Ciebie może być mało.
    Natomiast zwróć uwagę na firmę Lowepro - ma bogaty asortyment, w tym większe i bardziej klasyczne plecaki z komorami foto. Firmę naprawdę szczerze polecam, jakość wykonania, dobre, trwałe materiały, przemyślane rozwiązania pod foto - raz kupiłem i się zakochałem

  5. #5

    Domyślnie

    Od kilku miesięcy używam Lowepro Whistler 450 AW. Przy wyborze plecaka kierowałem się dwoma rzeczami - po pierwsze miał pomieścić D500 + Sigmę 150-600 Sport plus parę innych klamotów. Po drugie miał jednocześnie pomieścić jakąś lekką kurtkę, prowiant i ewentualnie bukłak i wszystkie te wymagania spełnia (choć mocowanie bukłaka nie było chyba zamysłem projektantów - można to jednak obejść).
    Niestety w Twoim przypadku brak w tym plecaku - jak to nazwałeś - bocznej kieszeni szybkiego dostępu. Do aparatu możemy się dostać tylko poprzez klapkę od strony pleców - to także było moim priorytetem przy wyborze plecaka.
    Ostatnio edytowane przez Piechu ; 23-04-2017 o 22:58

  6. #6

    Domyślnie

    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=1#post3713013

    I kolejne posty

    Temat się powtarza...

    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 24-04-2017 o 00:51

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za link, przeszukując forum nie znalazłem ale nic dziwnego bo tytuł dość obszerny. Hm ale i tak do końca nie jestem przekonany czy jakiś z tych tam polecanych pomieści body z zamontowaną sigmą z możliwością wyciągania jej z boku

  8. #8

    Domyślnie

    Takiego plecaka raczej nie znajdziesz. Wyobraź sobie jak szeroki ów plecak musiałby być aby dał taką możliwość. A jeśli uda Ci się znaleźć to nie zapomnij się pochwalić

    Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka
    D500+MB-D17 (newell) | Σ150-600S | Σ17-50/2.8 | Induro GIT304+Benro GH-2 | Lowepro Whistler BP 450 AW | Vortex Razor HD II 27-60x85 | Genesis A3+Manfrotto MVH500AH | Vortex Viper HD 10x42

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lopuch Zobacz posta
    Dzięki za link, przeszukując forum nie znalazłem ale nic dziwnego bo tytuł dość obszerny. Hm ale i tak do końca nie jestem przekonany czy jakiś z tych tam polecanych pomieści body z zamontowaną sigmą z możliwością wyciągania jej z boku




    Wspominałem już o f-stop. Nie jestem tylko pewien czy ten plecak (model Kenti) jest dalej produkowany. Ale system nośny wygląda tu dużo gorzej jak ten z Manfrotto Hiker. Z tym plecakiem to można chodzić...




    Pozdro
    Wiesiek
    Ostatnio edytowane przez Wujot ; 24-04-2017 o 13:35

  10. #10

    Domyślnie

    Również mam od niedawno Lowepro Whistler, z tym, że model 350. Bardzo polecam, wchodzi masa sprzęt i troche dodatkowych rzeczy (ciuchy, jakieś kanapki, termos etc). Dobrze się nosi, świetnie wykonany, jestem bardzo zadowolony. Niestety trochę kosztuje (ok 1k zł), ale w sumie ciężko coś w mniejszej kasie znaleźć (o ile oczywiście chcesz tam troche sprzętu napchać - takich na body z kitem turystycznych jest cała masa...) o przyzwoitej jakości. F-stop też obczajałem, ale jeszcze droższe no i nie pomacasz raczej nigdzie w kraju.

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Plecak foto + plecak podróżny? Jak?
    By Marek in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 10-08-2013, 09:33
  2. wybór [plecak] Plecak Kata 3N1-20 & Tamrac 5547 ADVENTURE 7
    By rafulec in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 01-04-2011, 21:56
  3. Plecak DELSEY plecak ODC 53 - miał ktoś co sądzicie?
    By mtu in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 22-11-2009, 21:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •