Close

Strona 61 z 96 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 601 do 610 z 958
  1. #601

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    Zastanawiam się stig, w czym Ci przeszkadza moje pytanie?
    Nie przeszkadza mi pytanie, tylko absurd w nim zawarty. Co rusz czytam (niekoniecznie w tym wątku) nt. potrzeb usprawnień w pracy, i to najczęściej właśnie w przypadku takich drobiazgów, które zajmują pojedyncze sekundy i których wykonuje się w najgorszym wypadku kilka razy dziennie, a najczęściej dużo rzadziej. Abstrahując od nieczęstych działań, niedawno czytałem o jednym z głównych zarzutów do NC NX2, że nie ma możliwości eksportowania zdjęcia do Photoshopa. No Q! „Rynce opadajom!” Co za problem przeciągnąć plik do okna PSa? Takie to skomplikowane jest?
    Ludzie potrafią ślęczeć całe minuty (a nawet godziny) nad jednym zdjęciem, a jęczą, że im przycisku eksportu brakuje albo, że program do HDRów nie ma masek. Przecież i tak finalnie otworzysz sobie to zdjęcie w Shopie, żeby dopieścić detale, kolory, czy przygotować inny kadr, rozmiar, rozdzielczość. Autor dołoży maski, to za chwile będziecie chcieli adjustment layers, korektę perspektywy, bo… bo kręci odczucie, że do pracy w drugim (niezbędnym) narzędziu można się przenieść później niż wcześniej? Jaka to różnica w czym to robisz – skoro masz i używasz obydwu narzędzi? Torbę treningową też na siłę starasz się używać do taszczenia ziemniaków ze sklepu? Przecież to też byłoby jakieś usprawnienie…
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  2. #602

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Nie przeszkadza mi pytanie, tylko absurd w nim zawarty. Co rusz czytam (niekoniecznie w tym wątku) nt. potrzeb usprawnień w pracy, i to najczęściej właśnie w przypadku takich drobiazgów, które zajmują pojedyncze sekundy i których wykonuje się w najgorszym wypadku kilka razy dziennie, a najczęściej dużo rzadziej. Abstrahując od nieczęstych działań, niedawno czytałem o jednym z głównych zarzutów do NC NX2, że nie ma możliwości eksportowania zdjęcia do Photoshopa. No Q! „Rynce opadajom!” Co za problem przeciągnąć plik do okna PSa? Takie to skomplikowane jest?
    Ludzie potrafią ślęczeć całe minuty (a nawet godziny) nad jednym zdjęciem, a jęczą, że im przycisku eksportu brakuje albo, że program do HDRów nie ma masek. Przecież i tak finalnie otworzysz sobie to zdjęcie w Shopie, żeby dopieścić detale, kolory, czy przygotować inny kadr, rozmiar, rozdzielczość. Autor dołoży maski, to za chwile będziecie chcieli adjustment layers, korektę perspektywy, bo… bo kręci odczucie, że do pracy w drugim (niezbędnym) narzędziu można się przenieść później niż wcześniej? Jaka to różnica w czym to robisz – skoro masz i używasz obydwu narzędzi? Torbę treningową też na siłę starasz się używać do taszczenia ziemniaków ze sklepu? Przecież to też byłoby jakieś usprawnienie…

    Ludzie mają tendencję do ułatwiania sobie pracy. Dla Ciebie przeciągnięcie zdjęcia z folderu do PSa to nie problem... ale...

    Ale, żeby to zrobić, trzeba:
    - zapisać zdjęcie w folderze,
    - przejść do tego folderu (gdzieś w katalogu foto/cośtam/cośtam, albo nie zwróciłem uwagi gdzie zapisałem i szukam),
    - przeciągnąć zdjęcie do PSa.

    A tak można Plik -> Eksportuj do PS... i tam sobie już gmerać.

    W PSE jeszcze trzeba:
    - otworzyć zdjęcie bez obróbki,
    - powielić warstwę zdjęcia obrobionego (bo PSE nie otworzy go jako warstwa, można użyć opcji "Umieść", ale ona zawsze wymaga zmiany wielkości umieszczanego obrazka, przeciągnąć warstwy też się w PSE nie da).

    Dlaczego sobie nie ułatwiać pracy o te kilka kliknięć? Bo się komuś nie podoba? Kurde, ja się zajmuję m.in. projektowaniem baz danych, jakbym na spotkaniu prezesowi i użytkownikom powiedział: nie zrobię, bo po co? Po co macie mniej się naklikać? Po co macie oszczędzić te parę sekund? Nie wiem czy najpierw dostałbym wypowiedzenie od szefa, czy w dziób od użytkowników.
    Ostatnio edytowane przez KS ; 04-10-2012 o 16:14
    D200 plus graty...

  3. #603

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    Ale, żeby to zrobić, trzeba:
    - zapisać zdjęcie w folderze,
    Strasznie trudne i czasochłonne… Naprawdę, aż dziw bierze, że w ogóle chce Ci się zdjęcia obrabiać.


    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    - przejść do tego folderu (gdzieś w katalogu foto/cośtam/cośtam, albo nie zwróciłem uwagi gdzie zapisałem i szukam),
    Prosta struktura (pliki w folderach nazwanych po imprezie/miejscu/modelce – to podstawa wydajnego workflow fotografa.


    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    - przeciągnąć zdjęcie do PSa.
    A tak można Plik -> Eksportuj do PS... i tam sobie już gmerać.
    Teraz porównaj sobie czas oszczędzony na eksportowaniu, zamiast na zapisaniu i otwarciu (pewnie około 2-3 sekund, albo i o zgrozo nawet 4!), do czasu gmerania przy każdym zdjęciu. To jak narzekanie, że jeździ się samochodem, który do setki przyspiesza w 10, a nie 9 sekund.


    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    W PSE jeszcze trzeba:
    O PSE nie pisałem. Wątpię, żeby jakiś program miał eksport do PSE (chyba, że zbudowany jest w taki sposób, żeby automatycznie dodawać do menu eksportu – zainstalowane w komputerze programy).


    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    Dlaczego sobie nie ułatwiać pracy o te kilka kliknięć?
    Bo łatwiej i efektywniej dopracować sobie pracę z tym, co się ma, niż oczekiwać czegoś nowego od autora programu, który pisze go przecież nie dla jednego klienta.


    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    Kurde, ja się zajmuję m.in. projektowaniem baz danych, jakbym na spotkaniu prezesowi i użytkownikom powiedział: nie zrobię, bo po co? Po co macie mniej się naklikać? Po co macie oszczędzić te parę sekund? Nie wiem czy najpierw dostałbym wypowiedzenie od szefa, czy w dziób od użytkowników.
    Chyba nie widzisz różnicy pomiędzy jednym, konkretnym klientem i wykonawcą, a tym przypadkiem, czyli wykonawcą i setkom jeśli nie tysiącom użytkowników, z których każdy pewnie oczekiwałby jakiejś pierdoły.

    Machinery nie jest jeszcze tak dobry w swojej podstawowej funkcjonalności, żeby zamiast jej rozwijania i dopracowywania, doklejać mu tak naprawdę nic nie znaczące bzdury. Z softem do HDRów czasami muszę się zetknąć i powiem szczerze – mimo posiadania Machinery, bardzo często muszę się przepraszać z Photomatixem, bo w wielu przypadkach daje znacznie lepsze efekty. Oczywiście też nie zawsze (wszystko zależy od zdjęć) – czasami lepszy jest Machinery, ale częściej zdarzają mi się serie bracketingu, z których efekty z Machinery są mierne, a Photomatix robi dokładnie to, czego oczekuję. Odciąganie więc autora od istoty jego programu, żeby jakieś g… dorabiał, bo komuś się nie chce wykonać 2 kliknięć więcej, to marnowanie jego potencjału.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  4. #604

    Domyślnie

    Stig, nie zgodzę się z Tobą. Masz swoje zdanie, OK, ale ja pytam autora o pewne zmiany, które mi ułatwią pracę. Tobie nie ułatwią, Ty ich nie potrzebujesz, rozumiem.
    Ja mam w prostym IrfanView opcję "Open with external editor" -> i ustawione PSE, Corela i Gimpa i mogę zdjęcie przy przeglądaniu otworzyć w jednym z tych programów, nie muszę przerywać oglądania aby otworzyć program i przeciągnąć do niego zdjęcia. Bo tak jest mi łatwiej. Bo mi to oszczędza kliknięcia i te kilka sekund.

    Jeśli uważasz, że pytania innych odciągają autora od ważniejszych rzeczy do zrobienia, to napisz to wprost. Napisz, czego potrzebujesz, może Marek to uwzględni. Podejrzewam, że on sam wie, jak sobie nadawać priorytety w rozwijaniu programu i jeśli uzna, że mój pomysł czy pomysły innych są stratą czasu, to tego nie wdroży. Tobie zależy na innych funkcjach - pisz. Na razie Twoje posty przybierają formę - róbcie jak ja, ja tak robię i jestem zadowolony, wy też tak powinniście robić. Ale... sorry stig, tak nie będzie.
    D200 plus graty...

  5. #605

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    Stig, nie zgodzę się z Tobą. Masz swoje zdanie, OK, ale ja pytam autora o pewne zmiany, które mi ułatwią pracę. Tobie nie ułatwią, Ty ich nie potrzebujesz, rozumiem.
    Tyle, że Twoja prośba/oczekiwanie co do „ułatwienia”, w kontekście funkcjonalności tego programu, jest jak proszenie „Vistuli” czy „Hugo Bossa”, żeby wypuścili garnitury, w których kieszonka wewnętrzna marynarki będzie idealnie dopasowana do rozmiaru Twojego rzadkiego modelu telefonu.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  6. #606

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Tyle, że Twoja prośba/oczekiwanie co do „ułatwienia”, w kontekście funkcjonalności tego programu, jest jak proszenie „Vistuli” czy „Hugo Bossa”, żeby wypuścili garnitury, w których kieszonka wewnętrzna marynarki będzie idealnie dopasowana do rozmiaru Twojego rzadkiego modelu telefonu.
    Zapomniałeś o badaniach rynkowych, z których może wynikać, że a) telefon wcale nie jest taki rzadki, b) klientów zainteresowanych taką kieszonką jest więcej niż przeciwników...

    Odpowiedź na Twoje porównanie jest w drugiej części mojego poprzedniego wpisu.
    D200 plus graty...

  7. #607

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    Zapomniałeś o badaniach rynkowych, z których może wynikać
    Właśnie… Może, a nie musi. Gdybyś nie był w mniejszości, to pewnie taka opcja byłaby już w Machinery.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #608

    Domyślnie

    Ulepszając program opieram się na własnych doświadczeniach i przyzwyczajeniach w obróbce zdjęć. Z jednej strony to dobre bo patrzę na problem obróbki "jak typowy fotograf", ale czasem też powoduje że dominujący jest jeden (mój) punkt widzenia mimo że wiele rzeczy da się zrobić na kilka sposobów. Początkowo np. nie zajmowałem się rzeczami w stylu "wyrównywanie obrazów" bo mi do głowy nie przyszło że ktoś może chcieć robić HDR bez statywu. Jeśli jednak program ma być przedsięwzięciem komercyjnym to pewne rzeczy trzeba zrobić .

    Jeśli chodzi o maski to uważam, że się świetnie sprawdzą przy jakiś drobnych retuszach (chociaż sam używam w tym celu PS).


    Dorzuciłem jeszcze mikropresecik w Detalach do Architektury i usunąłem kolor zielony z choinki


  9. #609

    Domyślnie

    Stig, az mi sie cisnie na usta/klawiature, aby cos napisac. Moze inaczej: napij sie kawy

  10. #610

    Domyślnie

    Wersja Natural została zaktualizowana do 2.7


    Zmiany:

    * Nowy interfejs użytkownika.
    * Ulepszony tryb "Naturalny HDR".
    * Wiele mniejszych zmian.


Strona 61 z 96 PierwszyPierwszy ... 1151596061626371 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •