Close

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 51

Mieszany widok

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #1

    Domyślnie

    D5000 to taki amatorski odpowiednik D90 a D5100 jest tym samym w odniesieniu do D7000. Dla mnie wygrywa D90 - za 2300 zł dostaniesz fabrycznie nowy zestaw z obiektywam 18-55mm VR. Dwa pokrętła, górny wyświetlacz lcd, lepszy wizjer, wygodniejsze body (chyba, ze masz malutkie dłonie) no i śrubokręt (teraz może nie potrzebujesz ale...) oraz przede wszystkim pewność i zaufanie jakie mam do D90 (w przeciwieństwie do nowszych Nikonów, którym zdarzają się brzydkie wpadki). To moje zdanie. D5100 ma 16 megapixelową matrycę, co oczywiście nie stanowi jeszcze o jakości. Przewagę zobaczysz przy wysokich iso (powyżej 1600) a patrząc na Twoje preferencje zdjęcia z iso powyżej 1600 będą wielką rzadkością.
    Ostatnio edytowane przez Alcatraz ; 28-01-2013 o 22:22

  2. #2

    Domyślnie

    N D 5100+ T 17-50 f/2.8
    Trochę szkiełek, jakieś tam ciało, i sztuczne światło.

  3. #3

    Domyślnie

    A czy w D5100 mozna ręcznie ustawiać balans bieli ?

  4. #4

    Domyślnie

    Można ustawić ręcznie według wzorca bieli.
    D5100 |N35f/1.8| |N18-105VR| |N18-55VR| |S70-300| w planach: N55-300VR...

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dancan Zobacz posta
    Nie ukrywam, że budżet mam ograniczony, chciałbym się zmieścić w 2000-2200 za body i podstawowe szkło Nikkora 18-105.
    W tej cenie kupisz nowe body (pokroju 3100, 3200 lub 5100) + 18-105, które do zastosowań jakie podałeś będą się nadawały tak samo, jak D90.
    Cytat Zamieszczone przez Dancan
    D5000 ze szkłem można znaleźć w cenie body d90 (mówimy o używkach).
    Sprawdź dokładnie Af, a w szczególności celność na skrajnych punktach. Jeśli będziesz miał możliwość, to przetestuj na jasnym szkle np. 35/1.8. Wieść gminna niesie, że w module M-Cam1000 może być problem z celnością AF, na którą i serwis nic nie poradzi.
    Cytat Zamieszczone przez Dancan
    Pozostaje pytanie czy używany d5000 będzie bardzo odbiegał wytrzymałością od używki d90
    Zależy to oczywiście od stanu technicznego tych używek, ale ogólnie te modele charakteryzują się podobną "wytrzymałością".
    Cytat Zamieszczone przez Dancan
    Czyli krótko na koniec. Lepiej kupić używkę
    -używka d5000 + kilka szkieł np 18-105 i 70-300
    Jeśli masz na myśli 70-300 VR Nikkora w dobrym stanie, to warto pchać się w taki zestaw. Myślę jednak, że w zakładanym przez Ciebie budżecie nie znajdziesz takiego zestawu. Odpuść sobie 70-300 sigmy i tamrona (nie dotyczy to oczywiście wersji VC USD )

    Ot, takie moje przemyślenia...
    D300 + N 18-55mm VR + N 35/1.8 G + S 18-200 DC OS HSM + H MC 44m-4 58/2 + N SB-700 + N Di466

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    4

    Domyślnie

    Dziękuję za dotychczasowe uwagi, cieszę się, że rozwialiście moje wątpliwości.
    Jeśli chodzi o szła to myślałem oczywiście tylko o Nikkorach, najpierw wspomniana 18-105, później dozbierać trochę grosza na 70-300. Zamiast stałki myślałem o jasnej Sigmie 18-70 z silnikiem. Chociaż do pejzaży aż tyle światła nie jest potrzebne a portretów raczej nie robię (chyba, że mnie żona zmusi).
    Sądzę, że nie tylko mnie przydałyby się opinie użytkowników danych modeli jak one się sprawują po kilku latach. Nie mowie tu o zabrudzonej matrycy bo to w dużym stopni zależy od tego jak się użytkuje sprzęt, lecz o pewnych niedociągnięciach czy typowych usterkach jeśli takie występują w danym modelu.

  7. #7

    Domyślnie

    http://forum.nikoniarze.pl/showthrea...=222518&page=2 tutaj jest sporo na tema 5100. Generalnie przeważa opinia, że to model bardziej "zabawkowy" i na wskroś amatorski mimo niezłej matrycy. Skoro za 2300 mozesz kupić nowy D90 z obiektywem takim jak chciałeś, to nad czym tu jeszcze myśleć?

  8. #8

    Domyślnie

    Też nie wiem po co się zastanawiać nad 5100 skoro za 2300 autor może kupić nowego D90.
    W jakości obrazka jest bardzo mała różnica, wszystko kwestia szkła... za to w ergonomii gigantyczna.
    "Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykasz ich na każdym kroku."

  9. #9

    Domyślnie

    Obecnie nowego D90 można mieć za ok 1900zł.

    Kilka miesięcy temu mając s9600 stałem przed identycznym wyborem jak Ty. Ale teraz mam D90 + tamrona 17-50vc + nikkora 70-300vr i... Jestem zadowolony.
    Zdecydowałem się na D90 ze względu na 2 wyświetlacze(niby nic, ale nie wyobrażam sobie teraz aparatu bez górnego wyświetlacza), 2 pokrętła i te kilka guzików na body.
    Plan mam taki, że za kilka lat przesiądę się na inną puszkę, a różnica pomiędzy 5100 a D90 jest na tyle słaba, jeśli chodzi o pierwsze lustro, że stwierdziłem, że wolę może nieco starsze i wolniejsze, z gorszym ISO itd D90, ze względu na ergonomię i poruszanie się po menu itd.

    Wg mnie (totalny amator i ignorant) przy tej klasie cenowej ważniejsze jest to jak się odnajdujesz w opcjach danego modelu, to jak puszka leży Ci w dłoniach, niż to, że jest powiedzmy o te 5% lepsza.

    Każdy chwali co ma, na pewno 5100 jest nowszy, więc technologicznie jest to jakiś plus, bo technika idzie do przodu, ale tak jak mówię - idź do sklepu, na spokojnie potrzymaj puszki, pobaw się nimi, pooglądaj, wejdź w menu, sprawdź co gdzie jest, jakie ma opcje, ustawienia itd, itp. Zobacz co Ci będzie lepiej pasować, bo to właśnie Ty będziesz robić zdjęcia tą puszką, nie my. Opiniami innych się sugeruj, ale też nie opieraj tylko na nich

    Trochę Ci współczuję, bo pamiętam ten mętlik w głowie... Ale jak już kupisz, to się pochwal i... Rób zdjęcia a nie wpatruj się w napis na puszce!

    Pozdrawiam i życzę powodzenia
    D90 + T17-50 2,8 VC + N 70-300VR

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2013
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    4

    Domyślnie

    Jeśli miałbym wybierać między nowym d90 i d5100 z takim samym obiektywem to jasne że wybiorę d90. Jestem zdecydowany jednak kupić używkę o niewielkim przebiegu, wiem, że wiąże się to z pewnym ryzykiem ale w ten sposób mogę zaoszczędzić na dodatkowe szkło co dla mnie jest dosyć istotne. Ostateczną decyzję pewnie podejmę później i w dużym stopniu będzie ona uzależniona od tego ile uda mi się zaoszczędzić.

    Pytanie do ludzi oblatanych w systemie Nikona. D90 ma śrubokręt, nowsze modele z serii amatorskiej już chyba nie (nie wiem jak d7000). Kupując tę puszkę będzie mnie kusiło, żeby nabyć szkła bez wbudowanego silnika, gdy przyjdzie pora zmiany puszki na nowszego DX-a pytanie czy nie zostanę z ręką w nocniku i ręcznym ostrzeniem.

    Kolejna prośba, wiem, że ciężko jest uprawiać samokrytykę, ale czy właściciele swoich puszek mogliby się wypowiedzieć czy występują u nich jakieś mankamenty po dłuższym użytkowaniu, jak np odklejająca się guma w niektórych d90. Nie chcę, żeby ten wątek stał się polem walki między posiadaczami d90 i d5000, jeden już taki jest i wystarczy

Strona 2 z 6 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •