D5000 to taki amatorski odpowiednik D90 a D5100 jest tym samym w odniesieniu do D7000. Dla mnie wygrywa D90 - za 2300 zł dostaniesz fabrycznie nowy zestaw z obiektywam 18-55mm VR. Dwa pokrętła, górny wyświetlacz lcd, lepszy wizjer, wygodniejsze body (chyba, ze masz malutkie dłonie) no i śrubokręt (teraz może nie potrzebujesz ale...) oraz przede wszystkim pewność i zaufanie jakie mam do D90 (w przeciwieństwie do nowszych Nikonów, którym zdarzają się brzydkie wpadki). To moje zdanie. D5100 ma 16 megapixelową matrycę, co oczywiście nie stanowi jeszcze o jakości. Przewagę zobaczysz przy wysokich iso (powyżej 1600) a patrząc na Twoje preferencje zdjęcia z iso powyżej 1600 będą wielką rzadkością.
Szukaj





Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami