Close

Strona 9 z 24 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 232
  1. #81

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    ...Jest parę szkieł na rynku chyba od T na bagnet E i Z.
    I dystans cenowy się nie zmniejsza, mimo że od premiery trochę czasu minęło...
    Zdaje mi się, że jest tylko jedno takie szkło. I faktycznie do Nikona o kilka stówek droższe.

  2. #82

    Domyślnie

    Gwoli ścisłości, ten będzie trzecim Tamronem na N/Z. Zgubiłeś 35-150, przypuszczam.

    Ten tekst o opóźnieniu 180-600 i wypuszczeniu tego był lekkim przytykiem do ostatnio popularnego tekstu Nikona o przekroczeniu spodziewanych ilości zamówień i opóźnieniu wysyłki...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  3. #83

    Domyślnie

    Nie tylko Nikon. Inne firmy tez stosują podobne zagrywki.

  4. #84

    Domyślnie

    Może. Tylko ostatnio u N to standard.
    Zf problem, większe zapotrzebowanie niż możliwość produkcji.
    180-600 problem, j/w
    135/1.8 problem, j/w
    etc, etc.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  5. #85

    Domyślnie

    Fakt, że oferta Tamrona wygląda coraz lepiej do Z. Generalnie Nikon ma szansę stać się drugim bieda-systemem obok Sony Zwłaszcza jeśliby 28-200 dodali.
    Gdyby jeszcze 50-400 wypuścili do Z... ale w sumie to Nikon ma zarabiać na swoim 100-400 nie robić dobrze użytkownikom. Z drugiej strony ten 150-500 też będzie trochę podgryzał 180-600, więc może, może

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Mam nadzieję, ale nie za bardzo w to wierzę. Może jakieś 100 euro potanieje.
    Jest parę szkieł na rynku chyba od T na bagnet E i Z.
    I dystans cenowy się nie zmniejsza, mimo że od premiery trochę czasu minęło.
    Zobaczymy.
    Obecnie jest promocja na 35-150/2-2.8 na Sony, więc różnica jest większa. Bez promocji to w ramach jednego sklepu 8689 vs 8999:
    https://www.cyfrowe.pl/obiektyw-tamr...-sony-e-p.html
    https://www.cyfrowe.pl/obiektyw-tamr...nikon-z-p.html

    Może trzeba poczekać aż minie podatek od nowości na to szkło pod bagnet Z, może niedługo też wpadnie jakaś promocja...
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  7. #87

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Marzyciel...

    Miał się pokazać fajny Viltrox na Z, i już zniknął z planu produkcyjnego.
    To są "cuda".
    A no, marzyciel. Tak jakoś wyszło... Do tego sceptyczny pesymista. Dobre, nie?

    Zakładam, że pisząc o znikającym Vitku, masz na myśli 16/1.8, który faktycznie jakoś zniknął?

    27/1.2DX i 20/2.8 mają Q4 2023 na mapce, niby...
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  8. #88

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez OjTam Zobacz posta
    A no, marzyciel. Tak jakoś wyszło... Do tego sceptyczny pesymista. Dobre, nie?

    Zakładam, że pisząc o znikającym Vitku, masz na myśli 16/1.8, który faktycznie jakoś zniknął?

    27/1.2DX i 20/2.8 mają Q4 2023 na mapce, niby...
    Każdy ma jakieś marzenia i potrzeby. I chciałby jak najtaniej.
    Tak chodziło mi o tego Vitka.
    Miałem na niego ochotę...
    Ale zdecydowałem się na Irixa 15/2.4 przez FTZ.

  9. #89

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparapa Zobacz posta
    Każdy ma jakieś marzenia i potrzeby. I chciałby jak najtaniej.
    Tak chodziło mi o tego Vitka.
    Miałem na niego ochotę...
    Ale zdecydowałem się na Irixa 15/2.4 przez FTZ.
    Nie dziwię Ci się że miałeś, bo to świetny obiektyw, ja kupiłem jakiś czas temu.
    Tylko że do Sony. Kupiłbym do Nikona gdyby był, no ale właśnie - zniknął.
    Za te pieniądze zwyczajnie nie mogłem się powstrzymać. Oryginalny zamysł był taki aby kupić Nikkora Z 14-30f4. UWA bardzo mało używam ale jednak chciałem jakiś mieć.
    Tylko Nikkor kosztuje $1349, a Viltrox $549, wagowo prawie identycznie - 50g różnicy, do tego Viltrox jest 2EV jaśniejszy. Co do braku zooma - nie oszukujmy się, zoomy UWA używa się przeważnie na szerokim końcu, czego nie ogarnę Viltroxem na 16mm to ogarnę 24-120 i tyle.
    Czy wolałbym obiektyw systemowy i do tego do Nikona? Bym wolał. Ale mnie nie stać
    Marcin
    Sony / Nikon

  10. #90

    Domyślnie

    Możecie dopisać do listy życzeń na bagnet Z Tamrona 17-50mm F4 VXD Właśnie pojawił się do Sony, oczywiście wersja ff
    https://dustinabbott.net/2023/10/tam...ii-vxd-review/

    Zastosowanie to raczej podróże itp. Cena ciekawa, 699 USD w Stanach, filtr 67 mm, tańsza, prosta konstrukcja.

Strona 9 z 24 PierwszyPierwszy ... 789101119 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Coolpix S4 jaka maksymalnie karta wchodzi?
    By tabar1983 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-07-2009, 14:34
  2. Sigma DP2 - wchodzi na rynek
    By Calme in forum Inne systemy
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 14-05-2009, 17:47
  3. LOWEPRO DRYZONE ile w nie wchodzi?
    By Chango in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 06-01-2009, 23:54
  4. torby,plecaki- zdjęcia co w nie wchodzi
    By cichy70 in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 09-09-2008, 17:49
  5. Obiektyw Ai cięzko wchodzi
    By superkomornik in forum Obiektywy 6-24 mm
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 08-08-2008, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •