Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28
  1. #21

    Domyślnie

    Oczywiście, że aparat działa. Ba - na szybko patrząc to i sigma się dogaduje bezbłędnie z d5600 w kwestii AF. Na D90 miałem back focus, a tutaj się wydaje ok.

    IMG_20230123_180346.jpg

    Jeszcze kwestia przycisku blokady obiektywu, bo naciskanie na mechanizm śrubokrętem jest upierdliwe. Tylko nie wiem czy warto pakować zapewne kilka stówek żeby to naprawić.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel_M Zobacz posta
    .
    Wymiana bagnetu to raptem 6 śrubeczek. Dwa serwisy w PL chciały 250 zł za używany bagnet, trzeci tylko usługa. Bagnet NOWY z aliexpress mnie kosztował 100 zł i ok 20 dni czekania. Jak nie czujesz się na siłach z odkręceniem i zakręceniem 6 śrubek to pewnie - zanieś do serwisu. Aparat działał, aparat działa. Nie mam na razie zamiaru nic nowszego kupować bo na moje potrzeby D5600 jest wystarczający w zupełności.

    Wracając do sprężynki to na 99% musiała wylecieć spod tej miedzianej blaszki która jest pomiędzy korpusem a bagnetem - nie mam akurat fotki, a w necie też nie mogę znaleźć. Tutaj https://youtu.be/I9XtGE03y5I?t=190 koleś rozbebesza D80 i w prawym górnym rogu jest ta sprężynka. W sumie ciekawe za co ona odpowiada ....

    Screenshot 2023-01-24 at 10-14-36 DESTROYING A NIKON CAMERA.png

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stiepan Zobacz posta
    Wymiana bagnetu to raptem 6 śrubeczek. Dwa serwisy w PL chciały 250 zł za używany bagnet, trzeci tylko usługa.
    Ja bym wolał zapłacić serwisowi niż bawić się w samodzielne naprawianie - bo na tym się nie znam.
    D750 + D90 + analogi (m.in. F100, BX20, kilka aparatów średnio- i wielkoformatowych)

  4. #24

    Domyślnie

    Sprężynka prawdopodobnie jest połączeniem elektrycznym bagnetu z masą.
    D70s IR590 ; D70s IR720 ; Fuji Instax WIDE 300 ; OLYMPUS E-1 ; SIGMA SD QUATTRO

  5. #25

    Domyślnie

    Tu nie chodzi o 6 śrubek, tylko pytanie dlaczego metalowy bagnet uległ deformacji. Aparat lub obiektyw musiał być solidnie walnięty i prawdopodobnie cała "geometria" aparatu poszła. Coś z tych plastików trzymających bagnet musiało się wygiąć. Jak twierdzisz, że działa to ok. W końcu to nie samochód, z przekrzywioną osią optyczną nie zabijesz nikogo.

  6. #26

    Domyślnie

    O narody .... Tak - aparat upadł na beton, tyle wiem od poprzedniego właściciela. I jakie to ma znaczenie? Przecież gołym okiem widać uszkodzenia, a poniektórzy jakieś archiwum X uprawiają, jakieś teorie o precyzji szkła od butelki.

    Wysłałbym aparat do serwisu, zapłaciłbym pewnie ze 350 zł z usługą odkręcenia i zakręcenia 6 śrubeczek i by się okazało, że "Aparat lub obiektyw musiał być solidnie walnięty i prawdopodobnie cała "geometria" aparatu poszła" i byłbym w plecy kilka stówek. Zaryzykowałem 100 zł i trochę czasu i się opłaciło więc nie wiem na czorta drążycie we dwóch temat głupich 6 śrubek.

    Macie coś do dodania w kwestii naprawy przycisku blokady - piszcie śmiało, a porady filozoficzne to chyba nie ten dział.

  7. #27

    Domyślnie

    Po to, by inni nie łasili się na walnięte aparaty. EOT.

  8. #28

    Domyślnie

    Haha. A ty co - serwis prowadzisz i się boisz o zarobek czy co? Jaja jakieś. Boli cie, że za sam naprawiłem aparat czy co? Chyba bo to są fora, żeby sobie pomagać a nie odsyłać do serwisu. Początkującemu w fotografii studia polecisz bo nie będzie wiedział co to tryb zdjęć seryjnych?

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Podobne wątki

  1. Zakup obiektywu do portretów dla D5600
    By dominikzw in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 52
    Ostatni post / autor: 02-12-2018, 16:42
  2. nie mogę odkręcić gripa pixel mb d15
    By Pawcio1201 in forum Systemy zasilania aparatów
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 27-06-2017, 09:14
  3. Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 23-03-2016, 17:23
  4. Czy do obiektywu kit 18-55 mogę zamontować filtr polaryzacyjny ?
    By Tajemniczy in forum Obiektywy - bagnet F (lustrzankowy)
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 26-08-2012, 10:22
  5. Nie mogę odkręcic korpusu
    By karp1225 in forum Serwis
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-02-2011, 11:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •