Close

Strona 649 z 698 PierwszyPierwszy ... 149549599639647648649650651659 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 481 do 6 490 z 6976
  1. #6481

    Domyślnie

    @Mosparko i jak tam, jest juz komp zlozony, chodzi wszystko jak ta lala, jak wrazenia po przesiadce?
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #6482

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    @Mosparko i jak tam, jest juz komp zlozony, chodzi wszystko jak ta lala, jak wrazenia po przesiadce?
    Złożony. Nie pisałem na razie, bo nawet nie miałem okazji go wypróbować. Na razie porządkuję dyski i instaluję oprogramowanie.
    Dwie mam uwagi:
    Estetyczną - szybka z boku to porażka i raczej chwilowa moda w którą się wstrzeliłem trochę z musu, ale nie wygląda to dobrze. Dodatkowo okazuje się, że prawie każdy element ma jakieś świecące lampki w różnych kolorach itp... Jak z filmy SF klasy C... Szczęśliwie docelowo komputer będzie stał szybką do ściany.
    Dźwiękową - Niestety dałem się Wam (i nie tylko Wam) namówić na przewiewną obudowę. Cóż, tak to jest jak się słucha graczy Myślałem, że może jest postęp w dziedzinie wentylatorów i, że teraz produkują ciche... Niestety. Komputer hałasuje bardziej niż poprzedni. Przy graniu to może nie przeszkadzać, ale np. przy pisaniu to jest kompletna porażka. Nie wiem, czy nie będę musiał zmienić obudowy, a to niestety duże koszty, bo oprócz obudowy trzeba zabulić za rozkładanie i składanie komputera...
    Co do reszty na razie nie wiem. Jeszcze z tydzień się będę babrał z odtwarzaniem funkcjonalności poprzedniego.

  3. #6483

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    tak wygląda efekt finalny, kiedy mam porządek na biurku zazwyczaj nie jest tak czysto

    przewody ogarnięte także można było zrobić fotę
    Na samą myśl o kilkugodzinnym siedzeniu i patrzeniu w te monitory kark mnie boli. Prawy monitor całkiem z boku, do tego na różnej wysokości. Ale ja już stary jestem. Do tego okularnik z bardzo wąskim polem widzenia. Pewnie z 10 lat temu jeszcze bym przełknął takie ustawienie. Piszę bez złośliwości. Po prostu dostrzegłem, jak z wiekiem zmieniają się priorytety.
    FOTO-ZABAWKI SPRZEDANE.

  4. #6484

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mosparko Zobacz posta
    Dwie mam uwagi:
    Estetyczną - szybka z boku to porażka i raczej chwilowa moda w którą się wstrzeliłem trochę z musu, ale nie wygląda to dobrze.
    Dodatkowo okazuje się, że prawie każdy element ma jakieś świecące lampki w różnych kolorach itp... Jak z filmy SF klasy C... Szczęśliwie docelowo komputer będzie stał szybką do ściany.
    Kup teraz obudowe bez szybki, jak wiekszosc musi miec szybke bo to jest trendy
    Nie pisz tak Hahahahaha, bo @sokolnikowi bedzie przykro, jak on uwielbia szybke i ledy


    Dźwiękową - Niestety dałem się Wam (i nie tylko Wam) namówić na przewiewną obudowę. Cóż, tak to jest jak się słucha graczy Myślałem, że może jest postęp w dziedzinie wentylatorów i, że teraz produkują ciche... Niestety. Komputer hałasuje bardziej niż poprzedni. Przy graniu to może nie przeszkadzać, ale np. przy pisaniu to jest kompletna porażka. Nie wiem, czy nie będę musiał zmienić obudowy, a to niestety duże koszty, bo oprócz obudowy trzeba zabulić za rozkładanie i składanie komputera...
    .
    Spokojnie, spokojnie. Zmiana obudowy bez sensu. Zainteresuj sie lepiej ilu pionowe zlacze maja fabryczne wentylatory z obudowy i jak sie kreca, z jaka predksocia (bios czy tam jakis programik co dostales pewnie z plyta).
    Jesli wiatraki maja 3-pinowe to beda chodzic ze stala predkoscia. To wtedy wskazane zebys je wymienil na 4-pinowe i bedziesz mogl sobie w bios lub jakims programikiem krzywa pracy wentylatorow ustawic, czyli do jakiej temperatury maja byc silent a od jakiej overpowered i turbo.
    Lub tansze 3 pinowe ale wolnoobrotowe. Chyba wlasnie 4-pinowe wiatraki do obudowy maja mozliwosc regulacji. I rzadko je daja w obudowach domyslnie na start, tylko tych drozszych.
    I lepiej zeby byly 140mm niz 120mm, nizsze obroty i halas a lepsza wydajnosc przy 140mm.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #6485

    Domyślnie

    Napisz jaka masz obudowę?
    Teraz dają jeszcze wentylatory 3pin?
    Wejdź w Bios i szukaj opcji Fan i tam ustaw prędkość wentylatorów. Na pulpicie u mnie kręcą się na 600-700 obrotów bo wolniej nie chcą się kręcić.
    A jak nie to wymienisz wentylatory, tyle dasz rade zrobić sam, to proste, bez narzędziowe.
    Ja zmieniałem wentylatory na chłodnicy, polecam Fluctusy, niedługo będą 140 dostępne, już dają takie do chłodnic 280 także pewnie osobno też da się kupić. Wydają przyjemny szum.

    Szyba jest lux, można sobie popatrzeć na kompa od środka
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  6. #6486

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta

    Szyba jest lux, można sobie popatrzeć na kompa od środka
    I pokoj oswietlic. A "przyjemna" kolorystyka RGB przypomina nam swiateczna choinke przez caly rok
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #6487
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Wejdź w Bios i szukaj opcji Fan i tam ustaw prędkość wentylatorów. Na pulpicie u mnie kręcą się na 600-700 obrotów bo wolniej nie chcą się kręcić.
    Ty w DOS-ie zdjęcia obrabiasz?

    Dla swojej płyty masz świetny soft zarządzający z poziomu Windowsa. Możesz tam sobie ustawić limity obrotów dla wentylatorów względem temperatury. A nawet wyłączyć wiatraki w ogóle. A nawet stworzyć predefiniowane tryby pracy kompa, miedzy którymi przełączasz się jednym kliknięciem.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #6488

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    Ty w DOS-ie zdjęcia obrabiasz?

    Dla swojej płyty masz świetny soft zarządzający z poziomu Windowsa. Możesz tam sobie ustawić limity obrotów dla wentylatorów względem temperatury. A nawet wyłączyć wiatraki w ogóle. A nawet stworzyć predefiniowane tryby pracy kompa, miedzy którymi przełączasz się jednym kliknięciem.
    Dobra tam ciul
    Mam kontroler prędkości obrotów w obudowie i z niego korzystam, gdy gram wciskam tryb II albo III i już
    Wentyle od chłodnicy AiO kontroluje z BIOS. Ustawilem kiedyś i już. Zapomniane. Przypomnę sobie jak będę aktualizował bios he ale na razie mam dobrą wersję i nie chce aktualizować już aktualizowałem i wyeliminowałem jeden poważny błąd. ASUS niby taki wspaniały he ale płytka kozak he
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  9. #6489

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yanis Zobacz posta
    Na samą myśl o kilkugodzinnym siedzeniu i patrzeniu w te monitory kark mnie boli. Prawy monitor całkiem z boku, do tego na różnej wysokości. Ale ja już stary jestem. Do tego okularnik z bardzo wąskim polem widzenia. Pewnie z 10 lat temu jeszcze bym przełknął takie ustawienie. Piszę bez złośliwości. Po prostu dostrzegłem, jak z wiekiem zmieniają się priorytety.
    Ale ja z NEC korzystam tylko podczas pracy zdalnej w środy, ale zdalnie będę docelowo pracować więcej.
    Prywatnie na necu włączam mecze czy yt i jednym okiem sobie oglądam... A jak pracuje zdalnie to pod NEC mam laptopa 14" także nec musi być wyżej. A jak obrabiam zdjęcia to siadam prosto do NEC, fotel mam obrotowy, uwierzycie?!
    Daje rade. Nawet jak pracuje zdalnie to NEC jest dodatkowym monitorem po prostu. Laptop poczta Outlook. Roboczy główny AOC. prywatnie podobnie, aoc główny na codzień.
    I już, trzeba sobie radzić jak mam 120cm blat i 80cm czy 85 cm monitor AOC
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  10. #6490

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Mosparko Zobacz posta
    Niestety dałem się Wam (i nie tylko Wam) namówić na przewiewną obudowę. Cóż, tak to jest jak się słucha graczy Myślałem, że może jest postęp w dziedzinie wentylatorów i, że teraz produkują ciche... Niestety. Komputer hałasuje bardziej niż poprzedni. Przy graniu to może nie przeszkadzać, ale np. przy pisaniu to jest kompletna porażka.
    Koledzy wyżej dobrze radzą, wentylatory masz pewnie ustawione na maxa i dlatego taki hałas. Wejdź w ustawienia Bios i ustaw tak jak Ci pasuje. Tylko pamiętaj żeby bigosu nie narobić w biosie, bo ciężko bedzie to potem odkręcić. U siebie ustawiłem wiatraki na 0 rpm do temperatury procka 45 stopni, później prędkość obrotowa rośnie aż przy 70-ciu stopniach osiąga max, podczas lajtowego używania kompa mam kompletną ciszę. Warto też zastosować wentylatory 140mm, sprawdzonego producenta, będzie ciszej i wydajniej.

Strona 649 z 698 PierwszyPierwszy ... 149549599639647648649650651659 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Podkręcanie procesora
    By ShutterStill in forum Komputery
    Odpowiedzi: 153
    Ostatni post / autor: 20-01-2017, 11:09
  2. Wymiana procesora w laptopie z t6400 na t9300
    By TomaSzSz in forum Komputery
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 26-12-2012, 21:58
  3. Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-07-2012, 15:52
  4. [ Krajobraz ] Podkręcanie mgły
    By wingeo in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 09-04-2009, 11:00
  5. Wymiana procesora w laptopie
    By fil_ftp in forum Komputery
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 18-06-2008, 14:34

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •