I? Jakie wrażenia? Mnie zastanawia, na czym oszczędzili, żeby się w cenie przy tych osiągach zmieścić.
A co do nikkora... Od Fkowej 24-70/2.8 to przecież optycznie nawet Tammi G1 był.![]()
Szukaj
I? Jakie wrażenia? Mnie zastanawia, na czym oszczędzili, żeby się w cenie przy tych osiągach zmieścić.
A co do nikkora... Od Fkowej 24-70/2.8 to przecież optycznie nawet Tammi G1 był.![]()
Jest zachwycony ostrością i afem z A7iv, używa do filmowania, też wspomniał że opad szczęki za tą cenę.
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
A to pewnie wyjdzie w praktyce jakie są oszczędności, waży to 1kg więc nie jest to żadna wydmuszka. AF stm to nie jest rozwiązanie z najwyższej półki chociaż użytkownik mówił że AF jest bdb. tak a propo to AF-P w szkłach nowszych nikona do luster to nic innego jak "elektryka" którą konkurencja typu canon stosuje chyba od lat 80tych, mechaniczne przysłony na bolec to archaizm chyba już tylko u nikona. Wszystkie szkła Canona które mam są elektryczne co w bagnecie F nie było standardemAF-P próbuje trochę odrobić dystans ale dużo za późno moi Panowie
![]()
Ja w 2019 miałem epizod z Sony A7 i byłem zachwycony samyangiem 35/1.4 FE AF. A czemu nie zmieniłem wtedy Canona na Sony ? Do dziś się zastanawiam czy nie powinienem był tego jednak zrobić (A7 w obrazku niewiele ustępowało w stosunku do d610 jeśli w ogóle wg mnie z doświadczenia a af przy portrecie nawet A7 przebija d610) chociaż z drugiej strony bardzo lubię lustra Canona
Bo zbaczamy ciągle z wątku a autor pytał o sprzęt na początek ale do portretu a więc skupmy się na jego budżecie 2k na body i potrzebach portretowych.
Gdyby budżet był trochę wyższy to był zaproponował autorowi właśnie Sony A7 + Samyanga 35/1.4 FE AF - super zestaw portretowy, dobry AF do portretu, lepszy niż d610 i 6d (chociaż 6d ma to śledzenie twarzy w LV) i system Sony będzie dla niego budżetowo najlepszy i rozwojowy, puszek i bardzo dobrych jasnych szkieł 1.4 w rozsądnych cenach ma do wyboru zatrzęsienie.
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 08-07-2022 o 09:58
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
@Boqusiek czytasz tu jeszcze, zerknij w moją ostatnią poradę.
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Kurcze, powiem wam, że czytam ciągle wszystkie odpowiedzi i Ja już na poczatku tej przygody jestem zszokowany xD
Ten mój d3100 choć bym chciał to mnie z nim szlak trafia, w LV jak robię zdj, bo ciężko mi się jakoś na wizjer przestawi(aczkolwiek czy bd lepiej?? Już sam się zastanawiam czy aby Ja wgl umiem ustawiać ostrość,każda opcje próbowałem,nawet mam nastawione na innym klawiszu żeby przy seryjnych ciągle go trzymać,jak mówię zdj w miarę ostre ale to nie to co bym oczekiwał i tu nie wiem na ile przeceniam sprzet )chyba za dużo telefonów dotykowych itp praktycznie nie trafia , wracam z sesji do domu, zgrywam zdj, może parę takich mega ostrych a reszta... Niby ok, ale jak na jakośc social mediów.
Tak rozmyślam jakby tu najlepiej finansowo nie stracić, a sam nie wiem do końca jaka firmę wybrać i w nią iść ....
Tak myślę moze nad jakimś d600/800 na otarcie i z takim już się męczyć np. I zbierać do z5. Wiem ze wyszło z tego wątku takie masło maślane ? , ale ma to swój klimat i coś nie coś wyciągam z waszych wypowiedzi, za które dziekuej serdecznie![]()
Z6III + N 14-30/4, N24-120/4, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8 + TC 1,4x, N 24-200, V 20/2.8, V 24/1.8, N 40/2.0, TT 75/2.0, V 85/1.8.
D750/800 + N 24-70/2.8, N 50/1.8G.
było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5, Z6II
moje pstryki, na fejsie, instagram
Ostatnio edytowane przez cybulski ; 13-07-2022 o 06:53
linktr.ee/zbigniewurban5150 |Canon R5 R, SigmyArt EF 35/1.4 50/1.4, 7A50/1.1, VM Nokton 40/1.4SC, EFy 50L 85L 135L 16-35/4L, RFy 24-105/4L 70-200/2.8L 16/2.8 50/1.8 ||A73 24-105/4 28/2, SY 35-150/2-2.8 14/2.8 35/1.4, T28-200/2.8-5.6||Heliosy 58/2 50/1.8, Takumar 55/1.8||iPhone 14 PRO|
Jeżeli Ci nie przeszkadza przebieg (prawie 190k) to mam wystawionego na giełdzie D700. Będzie świetnie współdziałał z Twoją 35 (niegdyś ulubiony zestaw ślubniaków). Do zaoszczędzonych pieniędzy dorzucisz trochę groszy i kupisz 85/1.8 i będzie cacy jeżeli chodzi o portrety.
Z6 || N14-30/4s || N24-120/4s || N85/1.8s || SB-600 || YN560
ZAJRZYJ I WEŹ UDZIAŁ:
>>RAWki<=>ZADANIA TEMATYCZNE<=>FOTOGRAFIA MIESIĄCA<<
Chciałbym po prostu jakoś wchodzić w polswiatek FF, nie mam wybrane czy Nikon czy Canon czg inna, ale tak jak piszesz z Nikona już coś mam. Z racji, że i tak ciągle jakoś inwestuje, to chciałbym żeby te inwestycje na sprzęty były coraz bardziej przemyślane-przyszlosciowe , ostatnio monitor, program LR, ta 35mm kupiłem itd
A zrodziła mi się w glowie taka idea, że jeśli dużo osób ucieka z lustrzanek to spoko opcja byłoby pobawić się tym sprzetem, poznać go i dopiero z doświadczeniem wchodzić w bezlustro jak każdy tak mówi że to przyszłość. Ten mój budżet to też tak nie że 2k i koniec tylko tak bardziej zdrowo rozsądkowo, to jest jakaś moja ostatnia zajawka żeby iść w fotografie, ale bez przesady, trzeba też żyć, są ważniejsze życiowe wydatki ?
Nie pchaj się w muzealny sprzet bo tylko się zniechęcisz, np jakieś D700.
Nie słuchaj tez opowieści jakie to wszystko dużo lepsze od Nikona, wielu tu na forum mimo że to o sprzęcie Nikon ma misje żeby udowadniać wyższość innego sprzętu nad Nikonem ale jak coś argumentów zawsze brak.
Jeśli masz kasę i używasz ekranu głównego to polubisz też ekran dotykowy i możliwość wskazywania palcem miejsca ostrości, Nikon Z30 został zaprezentowany kilka dni temu i to jest aparat dla ciebie.
Świetna matryca z małymi szumami, bardzo dobry AF, ekran gibany na wszystkie strony, lekki i zgrabny, do tego masz już ładny zestaw do wyboru obiektywów ale polecam zacząć od kitu 16-50 i stałki 28mm, ewentualnie zbierać na świetne 18-140mm ale to już nie będzie malutki zestaw.
Podepniesz tez do tego wszystkie manualne obiektywy przez adaptery za 10$, jakieś inne adaptery z AF są ale to bym odpuścił bo nei ma sensu, a do starych Nikkorów nie warto kupować FTZ tylko też kupić zwykły adapter za 10$ i w manualu się bawić.
Jeśli ma być wizjer to masz Nikon Z50.
Pełna klatka to często dla początkujących niepotrzebne gonienie króliczka i zazwyczaj amatorzy zniechęcają się potem do targania ze sobą tych dużych i ciężkich zestawów.
Ostatnio edytowane przez PoPan ; 13-07-2022 o 09:30
Skontaktuj się z nami