Close

Strona 10 z 48 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 472
  1. #91

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Tu macie kilka zdjęć z Drużynowych Mistrzostw Polski w LA. Zdjęcia zrobione Nikonem Z7
    myślałem że to wątek o Z9
    założony zresztą przez JK który w którymś poście już się zdążył obrazić ale powrócił żeby udowodnić że my maluczcy nic nie wiemy i nie umiemy robić zdjęć oraz że mamy mu zazdrościć że on ma z9 a my nie
    - takie mam wrażenie o tym wątku -
    Ostatnio edytowane przez notdot ; 30-12-2021 o 16:05
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  2. #92

    Domyślnie

    @FotoDam dzięki za opinię i zdjęcia (jak zwykle zresztą doskonałe!). Co do punktowego pomiaru światła zauważyłem już to w moim Z5 w stosunku do starutkiego D700, mam wrażenie jakby punkt był jakiś dziwnie duży i nie mierzył jednak punktowo (uprzedzając ewentualne wątpliwości: nie mówię o trybie ochrony przed prześwietleniami). W D700, gdy ustawiałem punktowy pomiar na twarzy fotografowanej osoby zawsze była poprawnie naświetlona, tło wiadomo - czasem czarne, czasem prześwietlone. W zetkach jakoś inaczej to działa, nie do końca rozumiem jak. Czasem zastanawiam się, czy w przypadku eye-af punkt pomiaru światłu jest na pewno w tym samym miejscu, gdzie wykryte oko... Zawsze zrzucałem to na karb bieda-body, nie spodziewałem się podobnej opinii o dziewiątce.

    PS: jakim obiektywem trzaskałeś te ptaki? Podejrzewam, że sigma albo nikkor ze starego bagnetu? Jak wygląda jego współpraca z body?

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoDam Zobacz posta
    Obrazek "płaski" ale to mankament wszystkich bezluster, fociłem C R5 i testowałem S A1 i to samo.
    No właśnie. O ile AF, czy pomiar światła da się poprawić w razie potrzeby, to akurat ten efekt wynika, jak mniemam z bliskiej odległości szkła od matrycy, więc z tym już chyba nic się nie zrobi.

    Mimo tego dzięki za fajne foty.

  4. #94

    Domyślnie

    @odzio Pod Zetkę podpięty był Nikkor 600/4 FL i według mnie współpracują idealnie. Ciekawe gdyby była 600-tka z mocowaniem Z to wtedy miałbym jakiś punkt odniesienia ale na razie talkowej nie ma i pewnie nie prędko będzie. W D5 i D6 punktowy pomiar światła działał idealnie, tutaj zdjęcie doświetlone jest identycznie czy celujesz w ptaka czarnego czy też białego a tak być nie powinno. 5 stycznia ma być jakaś aktualizacja i nóż widelec będzie właśnie tego się tyczyła bo na chwilę obecną to nie działa, znaczy się działa ale nie tak jak powinno.
    Nic nie trwa wiecznie. Trzeba cierpliwie czekać na właściwy moment, a prędzej czy później dostanie się wielką szansę. Tak jak w przyrodzie. Najwięksi drapieżnicy są też najbardziej cierpliwi. Peter James

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez FotoDam Zobacz posta
    ...Kiepsko działa punktowy pomiar światła a że tylko takiego używam...
    Tak z ciekawości, nie miałeś przypadkiem wybranego Auto-area AF? Albo może taki tryb sam wchodzi przy śledzeniu oka zwierza?
    "...Kto zagląda pod powierzchnię, czyni to na własną odpowiedzialność..."
    http://commons.wikimedia.org/wiki/Windmill
    Pstrykoaparat + obiektywy + okulary korekcyjne -10.5 dioptrii.
    "Don Kichote to zły człowiek był..."

  6. #96

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Ligo zasugerował teorię, ale mnie brakuje wiedzy, żeby próbować się do niej odnieść.
    Mnie też brakuje, ale skoro autor używał przelotki, to teoria zaczyna kuleć.

  7. #97
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Jak zapewne większość zauważyła ubyło tu kilkadziesiąt postów o płaskim obrazku (?), zostały one przeniesione do wątku https://forum.nikoniarze.pl/threads/309934
    Dalsze rozważania oczywiście proszę tam. Tu się skupmy na samym Z9.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  8. #98

  9. #99

    Domyślnie

    Jeśli ktoś się zastanawiał do czego można wykorzystać 120fps to tu jest jeden z przykładów:

    https://www.youtube.com/watch?v=FerSXP1kyPc

    Widać też szybkość działania AF dla 120fps.
    Jacek

  10. #100
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 773

    Domyślnie

    Z ankiety wynika, że nie masz Z9
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 10 z 48 PierwszyPierwszy ... 8910111220 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z50 w praktyce forumowiczów
    By Mr.Pietrek in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 23-03-2023, 21:03
  2. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  3. Nikon Z6 w praktyce forumowiczów
    By HYPER in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 3908
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:04
  4. Nikon Z 7II w praktyce forumowiczów
    By wel in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 20
    Ostatni post / autor: 20-01-2022, 16:44
  5. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •