Close

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234
Pokaż wyniki od 31 do 33 z 33
  1. #31

    Domyślnie

    Mogła się zmienić litera przypisana do dysku, który podpinasz pod USB. Jeśli w laptopie miałaś np. tylko jedną partycję C:\, dodatkowo bez napędu optycznego (w nowych laptopach to chyba standard, jak miałaś laptopa z Win 8.1 to zgaduję, że nie był najnowszy, ale napędu optycznego mógł już nie mieć), to dysk USB po podpięciu do komputera miałby literę D:\.

    Jak teraz masz stacjonarny i jedną partycję z literą C:\, i dodatkowo napęd optyczny z literą D:\, to dysk USB po podpięciu ma literę E:\, stąd LR może nie widzieć katalogów.

  2. #32
    Oszczędny w słowach Awatar kipcior
    Dołączył
    05 2010
    Miasto
    Bielsko-Biała
    Posty
    213

    Domyślnie

    Dodatkowo LR ma takie coś jak metadane i możesz to sobie zapisać do pliku dla każdego obrobionego zdjęcia. To tam jest zapis parametrów obróbki i to jest najważniejsze jak chcesz kopię robić, a nie plik z biblioteką. Zdjęcia do LR zawsze można zaimportować, a istniejące metadane wczyta wtedy automatycznie. Przy okazji działa to też w Photoshopie.
    D610, Nikkor 50 f1.4 G, Nikkor 24-70 f2.8, Sigma 20 f1.4, Sigma C 100-400.

  3. #33
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    09 2021
    Miasto
    Żarki Letnisko
    Posty
    3

    Domyślnie

    Zgadza się, na starym lapku dysk zewnętrzny miał literę D, na stacjonarnym ma literę G, ale kupiłam nowego lapka i mam na nim Win 10, gdzie dysk zewnętrzny ma literę E, mimo to Lightroom wgrany na nowego lapka "widzzi" nowoutworzony katalog na stacjonarnym i bez problemu załadował wszystkie foldery, zdjęcia i metadane do programu, więc chyba problem nie leży w zmianie litery przypisanej do dysku zewnętrznego na danym komputerze. Poradziłam sobie ze "ślepotą" Lightrooma na stacjonarnym, usuwając w Lr foldery, które były zaznaczone znakiem: "?" i importując je ponownie do programu. Metadane program automatycznie przypisał do właściwego zdjęcia tak jak dawniej i wszystko działa tak jak powinno, bez straty danych edycji.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez kipcior Zobacz posta
    Dodatkowo LR ma takie coś jak metadane i możesz to sobie zapisać do pliku dla każdego obrobionego zdjęcia. To tam jest zapis parametrów obróbki i to jest najważniejsze jak chcesz kopię robić, a nie plik z biblioteką. Zdjęcia do LR zawsze można zaimportować, a istniejące metadane wczyta wtedy automatycznie. Przy okazji działa to też w Photoshopie.
    Masz zupełną rację, właśnie z wczytaniem do Lightrooma Biblioteki = Catalogu z metadanymi, które Lr zapisuje w Catalogu zapasowym miałam problem. Nic dziwnego, że działa w Photoshopie, przecież Lr, to produkt tej samej firmy i pełna jego nazwa to: Adobe Photoshop Lightroom

Strona 4 z 4 PierwszyPierwszy ... 234

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •