Close

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 65
  1. #51
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeśli byłaby to wina czytnika to ponowne kopiowanie załatwia sprawę, jeśli wina karty to nie stwierdzisz tego bo przy następnym formatowaniu uszkodzone sektory zostaną usunięte z możliwości zapisu.
    Zerknij czy jak kopiujesz przez wifi to te pliki też takie będą.

  2. #52

    Domyślnie

    dzięki za odpowiedź. właśnie tu jest problem, bo zrobiłem głupią rzecz, natomiast po skopiowaniu zdjęć na kompa, kartę sformatowałem w aparacie. w weekend nie planuje żadnych zdjęć, więc wrzuce kartę na odzyskiwanie utraconych danych, zobaczę co odzyska. mam nadzieję, że to jakiś błąd podczas kopiowania.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  3. #53

    Domyślnie

    spróbuj zgrać zdjecia przez wifi bezpośrednio z aparatu na komp będziesz wiedział czy to wina czytnika czy karty
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  4. #54

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez notdot Zobacz posta
    spróbuj zgrać zdjecia przez wifi bezpośrednio z aparatu na komp będziesz wiedział czy to wina czytnika czy karty
    tak jak pisałem kartę mam już sformatowaną, pospieszyłęm się z tym i to mógł byc mój błąd.
    Jeśli chodzi o zgrywanie po wifi, jesli mam komputer stacjonarny, da sie to jakoś ogarnąc przez router na przykład, czy musi być tylko laptop lub tablet??

    obecnie chce zrobić tak że odzsyskam zdjęcia jakims programem i sprawdze jak sytuacja wygląda, lub zapisac na karcie zdjęcia z kompa i zobaczyc co będzie, tylko kolega wyżej pisał że po formatowaniu błedne sektory będą juz pominiete.

    Może jest jakiś program do sprawdzania kart, który pokaze ile jest błędnych sektorów.
    Z6, D 7100, D80 + 18-35/1.8 + 24-70/4 s, 85/1.8 s, +50/1.8 af-s +70-300vr +SB900 +....

  5. #55
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Co do wifi to ja przeczytałem instrukcje dołączoną do aparatu, serio !! to pomaga w tym przypadku, szkoda przepisywać to na forum.
    Router ułatwia bo Zetka łączy się z siecią lan i ładuje zdjęcia tam gdzie masz zainstalowany program inicjujący.

    Ja od roku używam tylko wifi do przesyłania zdjęć z aparatu, szkoda męczyć slot/karte/czytnik, a szybkość wifi w Zetkach jest genialna.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez fader_audio Zobacz posta
    Może jest jakiś program do sprawdzania kart, który pokaze ile jest błędnych sektorów.
    XQD/CFE to są dyski SSD z własnymi kontrolerami, możesz użyć do kontroli CrystalDiskInfo żeby odczytał dane ale wątpię żeby to była wina karty.

  6. #56

    Domyślnie

    To ile zaoszczędziłeś na tej "rakietce"? Warto było?
    Jacek

  7. #57
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    To nie wina czytnika ponieważ czytnik to tylko interfejs połączenia karty z wyjściem USB3 ponieważ cała elektronika jest w XQD/CFE ( to nie są czytniki kart SD ), a rakietke rozbierałem i wnętrze jest solidniejsze moim zdaniem od lexara, który wygląda jakby dzieci w chinach na ulicy robiły.

  8. #58

    Domyślnie

    To ciekawa uwaga wobec cen czytników XQD. Czyli - kupiłeś drogą kartę, to sprzedamy ci drogi czytnik
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #59
    Oszczędny w słowach Awatar adalbert7
    Dołączył
    10 2016
    Miasto
    śląskie, Sosnowiec
    Posty
    82

    Domyślnie

    Wczoraj mi przyszedł z Alli (szedł tylko 2 tygodnie) taki czytnik:
    https://pl.aliexpress.com/item/40005...324c5c0fLkIU4M
    Jak na razie funkcjonuje bardzo dobrze
    NIKON: Z5 + Nikkor Z 17-28/2,8 \ Nikkor Z 28-75/2,8 + FTZ + Sigma A 24-35/2 DG HSM \ Tamron 35-150/2.8-4 Di VC OSD \ Nikkor AF-P 70-300/4,5-5,6E ED VR – SONY A6600 \ E PZ 18–105/4 G OSS

  10. #60
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    To ciekawa uwaga wobec cen czytników XQD. Czyli - kupiłeś drogą kartę, to sprzedamy ci drogi czytnik
    Generalnie czytnik XQD/CFE jest tak banalnie prostym urządzeniem że chodzi tu tylko o zastosowanie samego slotu ( ekranowany i odprowadzający ciepło ), reszta elektroniki z płytką to tak na oko gdzieś w okolicach 2$ koszt.
    serio

Strona 6 z 7 PierwszyPierwszy ... 4567 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Czytnik kart xqd
    By lacov in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 08-11-2019, 11:37
  2. Jaki czytnik kart SD?
    By josephebeloki in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 24
    Ostatni post / autor: 23-12-2013, 17:59
  3. Jaki czytnik do ebooków kupić?
    By sibelio in forum Komputery
    Odpowiedzi: 235
    Ostatni post / autor: 05-01-2013, 15:11
  4. Jaki czytnik kart z hubem USB?
    By kkokosz in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 08-02-2011, 17:52
  5. Jaki czytnik kart zakupić?
    By Articool in forum Pozostałe akcesoria
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 11-12-2008, 10:02

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •