Close

Strona 94 z 107 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 931 do 940 z 1063
  1. #931

    Domyślnie

    Jesteś kopalnią wiedzy i ciekawych rozwiązań. Zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem jak dochodzi do takich sytuacji. Mam jedno miejsce gdzie mogą takie rzeczy mieć. Jutro się tam wybiorę.
    Co do drewna to wygląda to obłędnie, Druki się myją przy tak przygotowanym podłożu. Myślę że następne zlecenie zanim wycenie i ustalę z klientem szczegóły to mocno z Tobą je przedyskutuje.

    Nie mam za bardzo miejsca aby tworzyć to wszystko i składować ale mam nadzieje że wraz z kolejnymi zleceniami będę powiększał sobie takie dodatki.
    Sporo tego miałeś u siebie? ja mam trochę papierów kolorowych, sporo zastawek, szybek, kawałków lustra, i innych pierdołek które sobie robiłem pod konkretne zdjęcia.
    Najczęściej trzymam wszystko w ręce modelując światło. Ale coraz częściej myślę aby zrobić sobie dwa spinacze na elastycznym przewodzie lub innym cudzie aby można było swobodnie tym operować.
    Miałeś jakieś swoje patenty na takie rzeczy?

  2. #932

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Jesteś kopalnią wiedzy i ciekawych rozwiązań. Zawsze jestem pod ogromnym wrażeniem jak dochodzi do takich sytuacji. Mam jedno miejsce gdzie mogą takie rzeczy mieć. Jutro się tam wybiorę.
    Co do drewna to wygląda to obłędnie, Druki się myją przy tak przygotowanym podłożu. Myślę że następne zlecenie zanim wycenie i ustalę z klientem szczegóły to mocno z Tobą je przedyskutuje.

    Nie mam za bardzo miejsca aby tworzyć to wszystko i składować ale mam nadzieje że wraz z kolejnymi zleceniami będę powiększał sobie takie dodatki.
    Sporo tego miałeś u siebie? ja mam trochę papierów kolorowych, sporo zastawek, szybek, kawałków lustra, i innych pierdołek które sobie robiłem pod konkretne zdjęcia.
    Najczęściej trzymam wszystko w ręce modelując światło. Ale coraz częściej myślę aby zrobić sobie dwa spinacze na elastycznym przewodzie lub innym cudzie aby można było swobodnie tym operować.
    Miałeś jakieś swoje patenty na takie rzeczy?
    Co do ilości gratów...

    Likwidując moje pierwsze duże studio (400 m2) wywieźliśmy dużą ciężarówkę (konkretnie to szef studia tym się zajmował) różnych "śmieci". Były tam kostki brukowe, cegły, kamienie, tafle szkła, lustra, multum materiałów, desek, płyt, płytek, ciętego kamienia, blaty kuchenne, gotowe zastawki filmowe. Dosłownie wszystko co wymyślisz. Ale to było duże studio, w szczytowym okresie pracowało tam 4 ludzi (ja tylko ich nadzorowałem i sprawdzałem jakość pracy).

    W ostatnim (tylko 100 m2) bardzo już dbałem aby kupować maksymalnie przydatne rzeczy - teł na roli było parę, kartonów kolorowych może z 60-70, te deski specjalnie robiłem z boazerii aby 1 m2 zajmował jak najmniej miejsca, do tego biały Axpet (sporo), trochę metalu, trochę ceramiki. Wszystko możliwie uniwersalne czyli szare, czarne, białe. No i sporo różnych narzędzi bo był bardzo porządny warsztat (to uważam za ważne).

    W kwestii organizacji planu. Nigdy nie trzymałem czegoś w ręku! Nawet jak miałem asystenta to go tak nie wykorzystywałem (no może sporadycznie). Głownie to używałem lekkich statywów reporterskich itp. Pracowałem na siedząco, w ergonomicznej pozycji, to bardzo wpływało na wydajność. Nauczyłem się tego przyglądając pracy swojej i swoich ludzi. Zresztą jak ci robota nie idzie to po prostu zostawiasz gotowy plan i wychodzisz. Jak wrócisz wszystko jest tam gdzie było. Powtarzalność to podstawa.

    Pozdro
    Wiesiek

  3. #933

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta

    @sruba.
    Fotki produktowe to 3 lampy.
    2 na boki aby gradient uzyskać. święcone przez puste blendy a na lampach stripy. Ważne aby uzyskać symetrię co jest czasem największym problemem.
    na etykietę poszedł bowens projector z przysłoną. Do tego zastawki aby jeszcze odciąć światła itd.

    1. z góry to światło znad horyzontu, softbox plus zastawki i jeszcze modelowanie zastawkami pudełek.
    2. to z tyłu to samo światło tylko wyżej i z prawej strony. plus gobo z przodu, czyli też bowens projector z efektem drzewa z liśćmi. jako elementu padającego przez okno. Na zdjęciu nie widać tego efektu ale nadał ciekawego światłocienia. Dodatkowo podświetla produkty i etykiety.
    Linie czerwone to efekt kadzidełek którymi malowałam zdjęcie. Lampy w trybie pilotów, moje lampy mają fenomenalne piloty z pełną kontrolą i zgodnością tego co flash robi oczywiscie poza mocą i temperaturą światła. aparat f8 i jak dobrze pamiętam 6 sec naświetlanie.

    Ogólnie nie wiem czy te informacje coś ci pomogą bo do każdego zdjęcia podchodzi się indywidualnie. 2 np zacząłem od błysku a skończyłem na pilotach. Np tak samo było ze szampon dla psów które wykonałem zwykłą latarką i halogenami LED.
    dzięki, oczywiście zdaję sobie sprawę, że zawsze trzeba kombinować, ale tez taka informacja to dla mnie zawsze jakiś punkt wyjścia, właśnie powoli zabieram się za zgłębianie tego typu footografii i wątek @Wujot i Twój to kopalnia wiedzy i inspiracji, jestem pod ogromnym wrażeniem Na pewno będę bacznie śledził Twoje poczynania

  4. #934

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    dzięki, oczywiście zdaję sobie sprawę, że zawsze trzeba kombinować, ale tez taka informacja to dla mnie zawsze jakiś punkt wyjścia, właśnie powoli zabieram się za zgłębianie tego typu footografii i wątek @Wujot i Twój to kopalnia wiedzy i inspiracji, jestem pod ogromnym wrażeniem Na pewno będę bacznie śledził Twoje poczynania
    Widzę że nie tylko Ty. Ogólnie w przeciągu ostatniego miesiąca chyba już z 10 osób które znam zabrało się za produktową. Klepali dzieciaki, wesela a teraz produktową będą robić. Na YT też widzę zmasowane zainteresowanie tą tematyką. Więc już czuje w kościach jak niebawem będzie to w mojej okolicy wyglądać


    Jak coś zrobisz to wrzuć bo Wieśka porady to prawdziwy skarb.

    Mi się natomiast dni pomyliły i dopiero w piątek pojadę za tym arkuszem aluminium.

  5. #935

    Domyślnie

    Wiesiu mam płyty Dałem 100zl za dwa kawałki. Mam srebrny szczotkowany i czarny problem tylko że ten szczotkowany jest w stronę krótszych boków. No ale nie myślę że będzie i tak wystarczający.
    Tak więc proszę o szkic i dalsze instrukcje co robimy.
    Bardzo dobrym pomysłem było wysłanie mnie do takiej drukarni. Mają tam sporo fajnych podłoży kolorystycznych z vinylu do tego powiedzieli mi że mogą mi wydrukować dowolne podłoże na nich. Więc można pokombinować. Widziałem że mają tam też vinyl udający właśnie aluminium lub metal.
    Mają też druk UV, sublimacyjny, prasy drukarskie itd. Więc można cudować.

  6. #936

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Tak więc proszę o szkic i dalsze instrukcje co robimy.
    .
    Fotę z góry, zabawki plus płyta jako tło. I to wszystko.

    W

  7. #937

    Domyślnie

    Mam po swojemu tworzyć kompozycje? Czy taką samą wykonać jak ostatnio ? Tak samo kwestia światła. Bez zmian czy coś dodajemy?

  8. #938

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez 90s Zobacz posta
    Mam po swojemu tworzyć kompozycje? Czy taką samą wykonać jak ostatnio ? Tak samo kwestia światła. Bez zmian czy coś dodajemy?
    Kompozycję robisz sam bo po pierwsze świetnie Ci to wychodzi a po drugie znasz przedmioty i możesz się nimi bawić. Co do światła to zacząłbym od powtórki układu. Najprawdopodobniej będzie to za mało i trzeba będzie dodać wypełnienie z góry.

    Pozdro
    W

  9. #939

    Domyślnie

    No dobra, z dużą tremą wrzucam moje pierwsze zdjęcie produktowe jakie wykonałem samodzielnie. @Wujot @90s @sailor, będę wdzięczny za komentarz i sugestie, oczywiście także innych odwiedzających


    1.


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC2966small.jpg
Wyświetleń:	62
Rozmiar:	927,8 KB
ID:	43672

  10. #940

    Domyślnie

    Dla mnie to fotografia reklamowa i składnik projektu. I tak na nią patrzę. Z tego punktu widzenia jest w porządku. Najważniejsza jest trafiona tonacja (naprawdę doskonały trójton) i wrażenie lekkości. Dobry ruch kropel i gradacja wielkości. W pierwszym momencie drażniła mnie ich nieregularność ale tu właśnie jest ta poprawność fotograficzna. Patrząc graficznie jest OK, gdzieś "coś" nie powinno być oczywiste.

    Teraz rzeczy mniej oczywiste. W sumie to ten centralny układ zbyt grzeczny jest (jak dla mnie). Może jednak szło pokazać wieczko. I wtedy przekosić zdeczko. Podobnie postąpiłbym z chmurą "bąbelków" teraz jest trochę centralnie. A przez to nudno.

    Nie mniej jednak to fragment projektu więc nie wiem co z tego zostanie zrobione. Ogólnie normalna, porządna robota. Gratulacje bo jak na debiut to jest bardzo dobrze.

    Pozdro
    Wiesiek

Strona 94 z 107 PierwszyPierwszy ... 44849293949596104 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Glamour/Beauty ] Edytorial - Memory Remains (100% krakowski)
    By aboutalithium in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 10-04-2011, 20:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •