Close

Strona 276 z 391 PierwszyPierwszy ... 176226266274275276277278286326376 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 2 751 do 2 760 z 3909
  1. #2751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez koesh Zobacz posta
    Poprzekładaj sobie i porównaj http://j.mp/30Tgr69 lub http://j.mp/38FY2Nc
    No własnie, standardowy obiektyw 1.8Z ma wielkość zbliżoną do 1.4F, a zoom 4.0Z - zoomu 2.8F
    Ostatnio edytowane przez grissley ; 24-01-2020 o 21:50
    F70, F100, S5Pro, S 10-20, N24 2.8D, N35 1.8G, N50 1.8D, N85 1.8D, N180 2.8D.
    Metz 40MZ3i, Metz 54MZ4i, Sony A5000 i A6600.
    ex -
    F3HP, F80s, D610, N18-200, A6300

  2. #2752
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to sobie wrzuć jakieś z podobnym światłem.
    Obiektywy systemu Z modele S radzą sobie optycznie z matrycami wielkimi jak w Z7 i zapewne poradzą sobie z zapowiedzianą 60Mpix.
    Modele f/4 są zgrabne i lekkie.
    Modeli nie S póki co nie ma, dwie stałki mają się dopiero pokazać i będą kompaktowe, a zoomy bez S chyba tylko do aps-c zrobią, nie wiem.

  3. #2753

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    No własnie, standardowy obiektyw 1.8Z ma wielkość zbliżoną do 1.4F, a zoom 4.0Z - zoomu 2.8F
    No widzisz ... takie duże, takie brzydkie . Nie kupuj Panie . Chcesz być profi to tylko D.....
    A tak poważnie, ściągnij sobie trochę rawów i zobacz jak to wygląda od strony obróbki.
    Nic Ci nie będę sugerował, zobacz sam.

  4. #2754

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grissley Zobacz posta
    No własnie, standardowy obiektyw 1.8Z ma wielkość zbliżoną do 1.4F, a zoom 4.0Z - zoomu 2.8F
    O ile z 50 1.8 mogę się zgodzić (chociaż takie 55 1.8 do sony jest chyba niewiele mniejsze), to z zoomem kompletnie nie. 24-70/f4 jest imo całkiem małe, jakiekolwiek 2.8 pod F to dwa razy dłuższa, sporo grubsza i cięższa armata.

  5. #2755

    Domyślnie

    Abstrahując od jakości optycznej to jednak Z 50/1.8 jest zauważalnie większe i cięższe zarówno od 55/1.8 jak i 50/1.8 FE oraz 50/1.8 G. Ogólnie stałki Z są duże jak na swoje parametry (szczególnie to widać przy 24/1.8, który jest minimalnie większy i cięższy od 24/1.4 GM). Co innego zumy f4. Te są kompaktowe jak na szkła pełnoklatkowe.

  6. #2756

    Domyślnie

    Tez tak macie, ze jak bierzecie Ztke po dłuższej przerwie od fotografowania, to macie wrażenie ze obraz zamula, smuży?Tak na poczatku jest, bo po chwili oko się przyzwyczaja...Ja wczoraj miałem A7III i Z6 na ślubie. Mailem tez jakaś 3 tygodniowa przerwę od fotografowania. I coś miałem wrażenie na poczatku ze obraz zamula ... I później na sali weselnej, focilem ML, wszystko fajnie, boczne punkty AF itp. Ale po czasie wziąłem swojego zakurzonego D750 i jakby się dla mnie zrobiła ulga w fotografowaniu. Po pierwsze wygodnie się trzyma aparat, co się przekłada na manewrowanie, kadrowanie itp. po drugie jakby wszystko mi przyspieszyło, jakbym był właśnie bliżej akcji i łapał lepsze momenty, mimo ze AF bardziej pudłował od ML to łatwiej mi było złapać D750 dynamiczne sceny, jakaś taka większa kontrola nad tym co się chce mieć w kadrze. Miałem wrażenie ze z DSLR jestem bliżej akcji i łatwiej mi to wszystko złapać. Coś mi się pomerdalo po dłuższym używaniu, po przerwie od fotografowania, jak już emocje nowości ML opadły. Nie zrozumcie mnie zle, bo dalej uważam ze Ztka to świetny aparat, ale zastanawiam się czy to coś ze mną nie tak, czy faktycznie praca ML w gorszych warunkach jest delikatnie zamulona w stosunku do DSLR. Ciężko mi to opisać, ale to coś takiego jakby się śmigało fajnym nowoczesnym samochodem z cała elektronika wspomagania wchodzenia w zakręty itp, przy tym będąc tym wszystkim podjaranym, a później przesiadajac sie na samochód bez tych wspomagaczy, który wpada w poślizg (bo nie ma tych wszystkich wspomagaczy) ale można to wszystko kontrolować i szybciej wyjść z zakrętu i mieć większa kontrole nad autem... Wczoraj po dłuższym używaniu ML, biorąc na sali weselnej D750 odczulem ulgę, wszystko szybciej, lepsze kadry leciały. I niestety moje ML już do końca na weselu zostały w torbie, większość materiału zrobione lustrzanka, bo jakoś pewniej mi się tym sprzętem pracowało.

    Jest ktoś tu , kto ma podobne odczucia ?
    Ostatnio edytowane przez kurczeblade ; 25-01-2020 o 10:23

  7. #2757

    Domyślnie

    To chyba objaw takiej przewlekłej fotograficznej choroby.
    Pojawił się nowy sprzęt (D780), wiec podświadomie kombinujesz, jak tu sobie samemu udowodnić, że warto wydać kolejną kasę.
    Jacek

  8. #2758

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kurczeblade Zobacz posta
    Tez tak macie, ze jak bierzecie Ztke po dłuższej przerwie od fotografowania, to macie wrażenie ze obraz zamula, smuży?Tak na poczatku jest, bo po chwili oko się przyzwyczaja...Ja wczoraj miałem A7III i Z6 na ślubie. Mailem tez jakaś 3 tygodniowa przerwę od fotografowania. I coś miałem wrażenie na poczatku ze obraz zamula ... I później na sali weselnej, focilem ML, wszystko fajnie, boczne punkty AF itp. Ale po czasie wziąłem swojego zakurzonego D750 i jakby się dla mnie zrobiła ulga w fotografowaniu. Po pierwsze wygodnie się trzyma aparat, co się przekłada na manewrowanie, kadrowanie itp. po drugie jakby wszystko mi przyspieszyło, jakbym był właśnie bliżej akcji i łapał lepsze momenty, mimo ze AF bardziej pudłował od ML to łatwiej mi było złapać D750 dynamiczne sceny, jakaś taka większa kontrola nad tym co się chce mieć w kadrze. Miałem wrażenie ze z DSLR jestem bliżej akcji i łatwiej mi to wszystko złapać. Coś mi się pomerdalo po dłuższym używaniu, po przerwie od fotografowania, jak już emocje nowości ML opadły. Nie zrozumcie mnie zle, bo dalej uważam ze Ztka to świetny aparat, ale zastanawiam się czy to coś ze mną nie tak, czy faktycznie praca ML w gorszych warunkach jest delikatnie zamulona w stosunku do DSLR. Ciężko mi to opisać, ale to coś takiego jakby się śmigało fajnym nowoczesnym samochodem z cała elektronika wspomagania wchodzenia w zakręty itp, przy tym będąc tym wszystkim podjaranym, a później przesiadajac sie na samochód bez tych wspomagaczy, który wpada w poślizg (bo nie ma tych wszystkich wspomagaczy) ale można to wszystko kontrolować i szybciej wyjść z zakrętu i mieć większa kontrole nad autem... Wczoraj po dłuższym używaniu ML, biorąc na sali weselnej D750 odczulem ulgę, wszystko szybciej, lepsze kadry leciały. I niestety moje ML już do końca na weselu zostały w torbie, większość materiału zrobione lustrzanka, bo jakoś pewniej mi się tym sprzętem pracowało.

    Jest ktoś tu , kto ma podobne odczucia ?
    Absolutnie nie chcę Cię zrozumieć źle....
    ...ja w ogóle nie mogę Cię zrozumieć .

  9. #2759
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Może chroniczny brak alkoholu we krwi

    kurczeblade jesteś wprost geniuszem, czekam jak wyjdzie jakaś nowa Zetka albo nowe lustro, będzie zabawnie.

    Zresztą D780 jest tym pomostem między lustrem i bezlustrrem, ten aparat ma szansę na gigantyczną sprzedaż i wielką popularność, mamy sprzęt dwa w jednym, czego chcieć więcej ?
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 25-01-2020 o 13:58

  10. #2760

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cz4rnuch Zobacz posta
    Abstrahując od jakości optycznej to jednak Z 50/1.8 jest zauważalnie większe i cięższe zarówno od 55/1.8 jak i 50/1.8 FE oraz 50/1.8 G. Ogólnie stałki Z są duże jak na swoje parametry (szczególnie to widać przy 24/1.8, który jest minimalnie większy i cięższy od 24/1.4 GM). Co innego zumy f4. Te są kompaktowe jak na szkła pełnoklatkowe.
    Może pomińmy wszystkie aspekty jakości optyki? to tak samo jakbyś napisał - abstrahując od jakości matrycy jaką daje nam pełno-klatkowy aparat to jest on zauważalnie większy i cięższy od aparatów z 1- calową matrycą.

    Ciekawe dlaczego obiektywy Sigmy są takie duże i ciężkie? ale nie ważne tak?
    Porównaj sobie wszystkie parametry tych obiektywów co podałeś to może dowiesz się dlaczego obiektywy mają takie a nie inne wymiary i wagę.

Strona 276 z 391 PierwszyPierwszy ... 176226266274275276277278286326376 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon Z7 w praktyce forumowiczów
    By TOP67 in forum Nikon - system Z - bezlusterkowce
    Odpowiedzi: 625
    Ostatni post / autor: 20-10-2022, 08:05
  2. Nikon D7000 w praktyce
    By Fatman in forum Nikon - D40-D90 i D3000-D7500
    Odpowiedzi: 4783
    Ostatni post / autor: 10-06-2022, 18:22
  3. Nikon D600 w praktyce.
    By Jacek_Z in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 2924
    Ostatni post / autor: 06-08-2019, 14:48
  4. Nikon D850 w praktyce
    By Rafał_Sz in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-11-2017, 15:33
  5. Fotografia miesiaca Forumowiczow Nikon-a
    By Mekano in forum Konkursy: RAWki, Fotografia miesiąca, Zadania tematyczne
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-11-2012, 05:26

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •