Close

Strona 44 z 48 PierwszyPierwszy ... 344243444546 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 431 do 440 z 474
  1. #431

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    Generalnie poproś może właściciela o nowe zdjęcia, najlepiej nie kwiatków bo na nich cholernie ciężko ocenić jest rozkład GO i miejsce trafienie AF. Jeżeli nie mają to być ludzie to niech to będzie coś z tekstem, np kalendarz na ścianie i poprawne ustawienie się względem niego... Taaaak też uwielbiam takie rzeczy wypisywać sprzedającym swoje szkła

    PS. Wrzuciłem od siebie parę zdjęć żebyś miał punkt odniesienia.

    Dzięki za sample Masz chyba wyjątkowo dobry egzemplarz. A jak jest z powtarzalnością AF-a? Czy na bliskich i dalekich odległościach często pudłuje? Z tego co słyszałem to silnik jest dość wolny - na poziomie 50/1.4G. U znajomego tylko na chwilkę podpiąłem jego 58/1.4G więc ciężko stwierdzić jednoznacznie.

  2. #432

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bryk77 Zobacz posta
    Dzięki za sample Masz chyba wyjątkowo dobry egzemplarz. A jak jest z powtarzalnością AF-a? Czy na bliskich i dalekich odległościach często pudłuje? Z tego co słyszałem to silnik jest dość wolny - na poziomie 50/1.4G. U znajomego tylko na chwilkę podpiąłem jego 58/1.4G więc ciężko stwierdzić jednoznacznie.
    Obecnie używam z D750 wyłącznie AF-C, potwierdzenie ostrości wyłączone/priorytet spustu, Single point/Group/D9. Tylko takich ustawień używam we wszystkich puszkach jakie miałem.
    Wiadomo, że przy priorytecie spustu musimy liczyć się z jakimś odsetkiem zdjęć nietrafionych ale już od czasu D700+El4a poprzez D750, D810, D4 zawsze wolałem mieć pełną serię danego zdarzenia i samemu sobie wybierać klatki niż żeby za mnie aparat decydował i bardzo jestem zadowolony z tego tytułu Często naprawdę minimalnie nietrafiona klatka jest dla mnie o wiele ważniejsza, niż perfekcyjnie trafiona ostrość której to szuka elektronika body. Wszyscy wiemy, że im mniejszy rozmiar finalny zdjęcia tym większą tolerancję można sobie narzucić przy "perfekcyjnych" trafieniach. Wszystkie powyższe uwagi tyczą się małego dziecka, które sporadycznie potrafi/chce pozować stąd takie moje przygotowanie do "strzelania" w ruchliwe obiekty Mogę jeszcze podpowiedzieć iż na D810 faktycznie tych trafionych zdjęć było mniej niż na D750 ale weźmy też pod uwagę gęstość matrycy 24/36mpix i jej zdolność do obnażania najmniejszych błędów AFu - tu plus dla D750. Przy kadrach pionowych (korzystamy z bocznych punktów) i im bliżej modela jestem szybciutko przełączam się na GRP/D9 gdyż uzyskuję wtedy większą celność, po prostu body częściej gubi się bez pól krzyżowych, i warto tu wspomóc się GRP/D9, żeby nie przejechał całej skali.
    N58 nie jest jakimś ślimakiem, jest wolniejszy od N35 1.8ED ale szybszy od N85 1.8G.
    N50 1.8G był sporo słabszy na pełnej dziurze na D810 z kolei szybszy ale mniej celny od N58.
    N85 1.4G jest szybszy i ostrzejszy od N58.
    blog|fejsbuk|flickr
    Z6II|20|35|50|85|500

  3. #433

    Domyślnie

    U mnie N58 +D750 jest celniejszy na AFC niż N50 1.8G (50mm 1.8G z D700 tworzy idealny duet) i też jakoś nie odczuwam, żeby był dużo wolniejszy, może minimalnie, ale w zupełności mi wystarcza w reportażu ślubnym. Przy wchodzącej przed ołtarz Parze Młodej mam więcej trafionych, niż w przypadku N85 1.8G i N85 1.4G, gdzie te szkła mi trochę kulały z D750.
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  4. #434
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Rossi_PL Zobacz posta
    . nie wyobrażam sobie aby jakikolwiek użytkownik ART'ów mógłby być zadowolony z tego szkła. Proszę się nie złościć ale tak jak ktoś przecenia bokeh nad ostrość tak drugi przecenia ostrość nad bokeh. Dla mnie bokeh jest dopełnieniem zdjęcia i bardzo sobie cenię jak wygląda rozmycie na moich zdjęciach.
    Jest jeszcze trzecia strona medalu. Autofocus. Nie lubię ARTów za ich wagę i rozmiary (filtry), ale on mi trafia zawsze. Nikkor pod światło pudłował zbyt często. Zastrzegam, że nie mówię o szkle z tematu, tylko o 85 mm. Które to 85 mm nie ma powalającego bokehu zarówno w wydaniu Nikkora jak i Sigmy. Nie kupiłem ARTa dla ostrości, dla bokehu tez nie, a dla AFu.

  5. #435

    Domyślnie

    Pewna "analogowość", która mi bardzo odpowiada...

    1.

    f/1.8
    2.

    f/1.8
    3.

    f/1.6
    4.

    f/1.6
    5.

    f/2.2
    6.

    f/1.6
    7.

    f/1.4
    Ostatnio edytowane przez popi ; 18-06-2019 o 21:04
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  6. #436
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Brak plików

  7. #437

    Domyślnie

    Kilka strzałów z repo na 1.4, z sali to 3 klatki z rzędu. Nie są to jakieś wybitne fotki, ale pokazują, że szkiełko trafia i to dość pewnie. Swiatło zastane, jpg wywołany w LR bez jakichkolwiek korekt.
    W ostatnim repo najwięcej fot mam w kolejności: 2.0 -> 2.2. -> 1.8. Tym szkłem naprawdę przyjemnie się pracuje

    Link do fotek:
    https://drive.google.com/open?id=1eo...k-ylf_AWkr-yM8
    Z6II, Z6, D750; N24-70/2.8ed; N35 1.8S, N50 1.8S, N58 1.4, S135 1.8, S150-600C

  8. #438

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Brak plików
    Ja widzę

    Cytat Zamieszczone przez Jarecky83 Zobacz posta
    Kilka strzałów z repo na 1.4, z sali to 3 klatki z rzędu. Nie są to jakieś wybitne fotki, ale pokazują, że szkiełko trafia i to dość pewnie.[...]
    Nie wiem dlaczego miałoby nie trafiać
    "Któż jak BÓG!" - Św.Michał

  9. #439
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 771

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez popi Zobacz posta
    Ja widzę
    Ja nadal nie.
    A inni?

  10. #440

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Ja nadal nie.
    A inni?
    U mnie wyświetlają się normalnie.
    x70|x-pro2+xf16+xf23+xf56+xf90

Strona 44 z 48 PierwszyPierwszy ... 344243444546 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •