Close

Strona 383 z 493 PierwszyPierwszy ... 283333373381382383384385393433483 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 3 821 do 3 830 z 4926
  1. #3821

    Domyślnie

    @Jacek_Z

    Pojedynczy, standardowy punkt AF jest w Z7 bardzo duży, dość, że nawet w zestawieniu z Z50/1.8S z odległości 2-3 metry, żółta ramka zawsze obejmuje obszar większy, niż samo oko.
    Nie jest to najlepsze info, jako że z obiektywami o większej ogniskowej na pewno lepiej nie będzie.
    Jedynym rozwiązaniem jest ustawienie opcji pin AF, gdzie punkt AF jest rzeczywiście sporo mniejszy, z tym że działa to jedynie w trybie AF-S, czyli nie do wykorzystania przy portretowaniu ludzi, chyba że przy sporej GO.
    Miałem w rękach obydwa korpusy i Z6, i Z7, ale różnice w wielkości pojedynczego standardowego punktu AF, jeżeli w ogóle jakieś są, to nie są spektakularne, ja w każdym razie nie byłem pod wrażeniem.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  2. #3822

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Nic nie musi, tylko co najwyżej może byc mniejszy. Róznica subtelna, ale zamiast mi odpowiedziec to wolisz tłumaczyc jak dziecku oczywistości. Straciłem nadzieję na to, że da sie z Tobą normalnie rozmawiać.
    W tych zdaniach zrobiłeś kilka założeń (dla ciebie to oczywistości - a na jakiej to podstawie?), każde z nich może być błędne. Nie wiesz z ilu pikseli się składa "punkt" AF w Z6 i Z7. Zakładasz, że z takiej samej liczby, a ja tego nie jestem pewien. Może tak, może nie. "Drobiazgem" jest, że oprogramowanie obsługuje inną liczbę punktów AF, więc musi mieć też inne algorytmy. Inna ilośc punktów, inna wielkośc punktów, inna czułość punktów - te trzy rzeczy muszą wpływac na inną pracę AF.
    Pytam jak wygląda wizualizacja eyefocus, ten żółty prostokąt. Wydaje się, że obejmuje tak dużo jak w Z6 czy mniej?
    Uczyli cię kiedyś logicznego myślenia? Jeśli tak, to chyba mało skutecznie.
    Nie będę prowadził takich dyskusji, bo szkoda mi czasu. Poczytaj pomyśl, to może zrozumiesz.
    Jacek

  3. #3823

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Uczyli cię kiedyś logicznego myślenia? Jeśli tak, to chyba mało skutecznie.
    Nie będę prowadził takich dyskusji, bo szkoda mi czasu. Poczytaj pomyśl, to może zrozumiesz.
    Z7 ma jak wiadomo dużo gęstszy sensor od Z6, zatem powinien mieć dużo precyzyjniejszy AF, zważywszy na to, że przy takim detalu jaki eksponuje, każda niedokładność sensorów AF, wychodzi na obrazku jak na dłoni.
    Tymczasem praktyka pokazuje, że system AF w Z7, wcale bardziej precyzyjny nie jest, przez co Z7 odstaje od Z6 i nie wygląda to zachęcająco.
    Jarred Polin przedstawiał to dosyć obrazowo, nawet w kontekście Eye AF, co mogło w wielu internautach wzbudzić wręcz rozbawienie, rozumiem jednak że niekoniecznie tych, którzy już weszli w posiadanie Nikona Z7.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  4. #3824

    Domyślnie

    Myślcie trochę, zamiast cytować jakichś głupkowatych "testerów". Oba aparaty mają sensor FX, czyli w obu przypadkach ma on identyczne wymiary. Identyczna jest zatem długość matrycy mierzona w milimetrach. Z7 ma w poziomie 8256 pikseli, a Z6 tylko 6048. Co z tego wynika? Piksele Z6 muszę być większe, czyli pojedyncze sensory także. To chyba trudne nie jest? Idziemy dalej. Z7 ma w poziomie, na tej samej długości matrycy, 29 sensorów AF, a Z6 ma ich tylko 21. Mamy więc dwie możliwości: albo sensory AF w Z7 muszą być mniejsze, bo by się nie zmieściły, albo te ramki w Z6 są zdecydowanie zbyt duże, bo sensory AF w Z6 musiały by być dużo mniejsze, niż te ramki. Wybieram wariant pierwszy. Dlaczego? Dlatego, że sensory AF muszą być "wpasowane" w siatkę matrycy. Jeśli teraz podzielimy te wszystkie liczby przez siebie, to dostaniemy coś około 1.36. Właśnie o te około 36% muszą być większe sensory w Z6, żeby to wszystko zagrało. A jakie są tego konsekwencje? Oba aparaty mają nieco inne zakresy czułości, szczególnie w zakresie wysokich ISO. Dlaczego? Dlatego, że Z6 ma sensory matrycy o większej powierzchni i tym samym Z6 trochę mniej szumi na wysokich ISO. Druga konsekwencja, to czułość AF. Z6 ma minimalnie większą czułość AF, bo ma nieco większe sensory, niż Z7 - to tak jak z tymi szumami. Zatem wszystko się zgadza i żadne zaklęcia nic tu nie dadzą. Sensory AF, jak też te ramki, które są jedynie wizualizacją, a nie punktami AF, też muszą być mniejsze w Z7. Idąc dalej można wyciągnąć następny wniosek, że fizyczna budowa sensorów AF w Z7 i Z6 zapewne jest taka sama - składają się z takiej samej liczby sensorów matrycy. Właśnie dlatego oprogramowanie obu aparatów może korzystać z tych samych algorytmów AF, dlatego Nikon może poprawiać oprogramowanie obu korpusów jednocześnie i dlatego mógł zrobić wspólną dokumentację dla obu modeli.

    To tyle. Dalej kombinujcie sami, albo zapytajcie tych "specjalistów" z YT.
    Jacek

  5. #3825

    Domyślnie

    Nikon nigdzie nie podaje ile fizycznie senseli pokrywa żółta ramka, wizualizująca pojedynczy, standardowy punkt AF, możemy zatem snuć opowieści dziwnej treści, albo wyliczać jakieś stałe, albo procenty, ale na moje oko ma to mało wspólnego z rzeczywistością, ponieważ wspomniana żółta ramka ma dosyć podobny rozmiar dla obydwu Zetek.
    Z7 dysponuje jedynie większą liczbą wspomnianych kwadratów od Z6 i tyle różnic.
    Problem w tym, że korpusy z bardzo gęstymi sensorami obrazowymi, mają znacznie mniejszą tolerancję na ewentualne błędy AF, co niestety daje się zauważyć, a co poinno zostać uwzględnione przez firmę Nikon przy projektowaniu Z7.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  6. #3826

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Myślcie trochę, zamiast cytować jakichś głupkowatych "testerów". Oba aparaty mają sensor FX, czyli w obu przypadkach ma on identyczne wymiary. Identyczna jest zatem długość matrycy mierzona w milimetrach. Z7 ma w poziomie 8256 pikseli, a Z6 tylko 6048. Co z tego wynika? Piksele Z6 muszę być większe, czyli pojedyncze sensory także. To chyba trudne nie jest? Idziemy dalej. Z7 ma w poziomie, na tej samej długości matrycy, 29 sensorów AF, a Z6 ma ich tylko 21. Mamy więc dwie możliwości: albo sensory AF w Z7 muszą być mniejsze, bo by się nie zmieściły, albo te ramki w Z6 są zdecydowanie zbyt duże, bo sensory AF w Z6 musiały by być dużo mniejsze, niż te ramki. Wybieram wariant pierwszy. Dlaczego? Dlatego, że sensory AF muszą być "wpasowane" w siatkę matrycy. Jeśli teraz podzielimy te wszystkie liczby przez siebie, to dostaniemy coś około 1.36. Właśnie o te około 36% muszą być większe sensory w Z6, żeby to wszystko zagrało. A jakie są tego konsekwencje? Oba aparaty mają nieco inne zakresy czułości, szczególnie w zakresie wysokich ISO. Dlaczego? Dlatego, że Z6 ma sensory matrycy o większej powierzchni i tym samym Z6 trochę mniej szumi na wysokich ISO. Druga konsekwencja, to czułość AF. Z6 ma minimalnie większą czułość AF, bo ma nieco większe sensory, niż Z7 - to tak jak z tymi szumami. Zatem wszystko się zgadza i żadne zaklęcia nic tu nie dadzą. Sensory AF, jak też te ramki, które są jedynie wizualizacją, a nie punktami AF, też muszą być mniejsze w Z7. Idąc dalej można wyciągnąć następny wniosek, że fizyczna budowa sensorów AF w Z7 i Z6 zapewne jest taka sama - składają się z takiej samej liczby sensorów matrycy. Właśnie dlatego oprogramowanie obu aparatów może korzystać z tych samych algorytmów AF, dlatego Nikon może poprawiać oprogramowanie obu korpusów jednocześnie i dlatego mógł zrobić wspólną dokumentację dla obu modeli.

    To tyle. Dalej kombinujcie sami, albo zapytajcie tych "specjalistów" z YT.
    Kolejny raz nie masz pojęcia o czym piszesz. Ty naprawdę posiadasz Z7? Pole eye af w Z7 jest wielkościowo praktycznie identyczne jak w Z6.
    Sony A7III + SY AF 35 1.4 + SY AF 85 1.4 + S 135 1.8 A

  7. #3827

    Domyślnie

    Zdawałeś maturę z matematyki? Chyba nie.
    Jacek

  8. #3828

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JK Zobacz posta
    Zdawałeś maturę z matematyki? Chyba nie.
    Obawiam się Jacku, że ani z Ciebie inżynier, ani filolog.
    NIKON


    לא תרצה - VI - Nie będziesz mordował

  9. #3829

    Domyślnie

    Panowie, zapominamy przy tej wojence na aparaty, o jednym najważniejszym aspekcie. Całym systemie. Ja nie jestem przekonany w 100% do Z6, Z7 jako do samego body, ale cały system "bagnet" wydaje mi się mieć przyszłość, seria szkieł S 1.8 jest doskonała pod względem technicznym i wagowym, cenowo nie jest to jakiś kosmos - fajne szkła na naszą kieszeń. Wiadomo że Sony ma lepszego AF,a ale z drugiej strony ten AF dostaje skrzydeł przy bardzo drogich szkłach GM, a w konsekwencji większość osób biega z samyangami, gdzie raczej nie wykorzystują możliwości aparatów Sony pod względem AF. Tak sobie myślę, pomijając bezpośrednie porównanie aparatów, to wolałbym jednak mieć takiego Z6 z Nikkorem 35 1.8s niż a7III z Samyangiem 35. W końcu to body się zmienia, a szkła zostają. Więc jeśli teraz Ztka nie spełnia w 100% oczekiwań to z pewnością nowe Z będzie miało poprawione błędy poprzednika. Myślę że Z6 i 7 to dobre wejście w system. Można tym aparatem fotografować i sobie spokojnie kompletować szkła, czekając na body kozaka.

    Zauważyłem pewną tendencje u użytkowników z Sony, że cisną bekę z Canona i Nikona, a sami biegają z zestawem Samyangow które nie do końca maja fajnego AF. W Sony brakuje standardowych szkieł 1.8 za mniejsza kasę, i widać że Sony jest mocno nastawione na to żeby były kupowane GM za krocie.

  10. #3830

    Domyślnie

    Wydaje mi sie ze tu jest ogolne niezrozumienie jak dziala eye-af.

    Z programistycznego punktu widzenia znalezienie oka/twarzy odbywa sie na podstawie analizy obrazu a dopiero jak oko jest zloklizowane na podstawie analizy obrazu z matrycy - nastepuje wybor punktu AF najblizszego temu co zostalo przez analize obrazu uznane za zrenice. I teraz tak jesli punktow autofocusa jest wiecej i sa mniejsze to precyzja bedzie naturalnie wieksza, bo dokladniej mozna zmapowac output z analizy obrazu na punkt AF. Jesli punktow autofocusa jest mniej to czasami bedzie tak ze to sie pokryje idealnie i wceluje idealnie a czasami najblizszy punkt autofocusa bedzie jednak lekko przesuniety w stosunku do tego co analiza obrazu okreslila jako zrenice, i wtedy moze nie byc w punkt.

    Przypatrywanie sie ramce w eye af i jej wielkosci nie wiem czy ma jakis sens bo to moze jedynie obrazowac gdzie zlokalizowano oko, gdzie analiza obrazu je zlokalizowala, a nie musi miec bezposredniego zwiazku z wielkoscia punktu AF ani dokladnym polozeniem tego punktu ktory bedzie uzyty do ustawienia ostrosci.
    D750 N50/1.4 N85/1.8 T70-200G2 T24-70/2.8 S105/2.8 S35/1.4A N35/2.0

Strona 383 z 493 PierwszyPierwszy ... 283333373381382383384385393433483 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Nikon D5 oficjalnie
    By TOP67 in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 1114
    Ostatni post / autor: 14-06-2022, 14:52
  2. Nikon Df oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D100-D850, Df
    Odpowiedzi: 1718
    Ostatni post / autor: 09-09-2016, 13:08
  3. Nikon D4s oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - D1-D6
    Odpowiedzi: 585
    Ostatni post / autor: 27-06-2016, 14:57
  4. Nikon 1 V3 oficjalnie
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 142
    Ostatni post / autor: 09-09-2014, 17:34
  5. Nikon 1 J4 oficjalnie...
    By shaolin in forum Nikon - System 1
    Odpowiedzi: 23
    Ostatni post / autor: 15-04-2014, 04:05

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •