Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 21
  1. #11

    Domyślnie

    Nie wiem, jaka jest szybkość obróbki zdjęć na Vista 32, bo mam wersję Vista 64 i mogę porównywać jedynie z Windows XP Home Edition, jakie miałem na poprzednim komputerze. Sądzę jednak, że rodzaj systemu operacyjnego nie ma takiego wpływu na szybkość pracy komputera jak jego komponenty, czyli procesor , ilośc pamięci RAM i karta graficzna - a te w moim przypadku są rewelacyjne - Intel Core 2 CPU 2.13 GHz, 2 GB Ram oraz NVIDIA GeForce 8600 GTS. Działa szybko wszystko, równiez gry czy łączność z internetem. Chodzi bez najmniejszych problemów Photoshop, dał się zainstalować i działa Picture Project Nikona ale zauważyłem ostatnio zawieszanie sie tego programu i muszę sprawdzić w czym problem. Nikon Capture jest tylko w wersji Vista 32-bit więc trzeba poczekać na wersję x64. Na razie nie mogę obrabiać zdjęć w RAW. Sądzę, że to tylko kwestia czasu i pojawią się niezbędne uaktualnienia do Vista 64.
    Sam system Vista jest super i pracuje się na nim bardzo wygodnie, elastyczny, intuicyjny. Polecam.
    Pozdrowienia

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Altro, czyli mówisz, że jest wyraźna różnica w szybkości obróbki zdjęć pomiędzy Vistą 32bit i 64 na tym samym sprzęcie? Jakiego rzędu (%)? I napisz proszę, jakiego oprogramowania używasz
    Vista nie ma tu nic do rzeczy, poza nowym kompem Altro
    Sam system jest okropnie zachłanny na zasoby sprzętowe. Mimo paru udogodnień, dla osób lubiących i umiejących pogrzebać w ustawieniach systemu, jest tragicznym tworem, bardzo mocno trzymającym się swoich wytycznych i swojej, nowej, pokręconej, logiki.

  3. #13

    Domyślnie

    Z Vistą jest ta tak jak z Millenium, chcieli udoskonalić Win98 ale im nie wyszło. Nie chcę być sceptyczny, ale ten produkt Microsoftu to pomyłka. Po pierwsze oczekiwania co do sprzętu a po drugie ukłon w stronę GDI - interfejsu graficznego z Linucha, gdzie im też nie wyszło. Sam sobie zadaję pytanie dla kogo ten system, skoro żaden z nas informatyków nawet na oczy go ni chce widzieć. Więc dla kogo, dla masochistów kolorowych okienek ?

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Więc dla kogo, dla masochistów kolorowych okienek ?

    Pozdrawiam
    Moshica
    aż tak brutalny być nie chciałem, ale opinie o Viście mam generalnie identyczną

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Altro Zobacz posta
    Nikon Capture jest tylko w wersji Vista 32-bit więc trzeba poczekać na wersję x64.
    nikon capture nie jest rozwijany od raku, bedziesz sie musial przesiasc na capture nx.
    podpis nieczytelny

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez moshica Zobacz posta
    Z Vistą jest ta tak jak z Millenium, chcieli udoskonalić Win98 ale im nie wyszło. Nie chcę być sceptyczny, ale ten produkt Microsoftu to pomyłka. Po pierwsze oczekiwania co do sprzętu a po drugie ukłon w stronę GDI - interfejsu graficznego z Linucha, gdzie im też nie wyszło. Sam sobie zadaję pytanie dla kogo ten system, skoro żaden z nas informatyków nawet na oczy go ni chce widzieć. Więc dla kogo, dla masochistów kolorowych okienek ?

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nie jestem informatykiem więc nie będę sie wypowiadał na temat wyższości świąt Wielkiej Nocy nad świętami Bożego Narodzenia; kupując nowy komputer zdecydowałem dać szansę nowemu produktowi Microsoftu mimo że dotarły już do mnie wiadomości o "pamięciożernej wadzie" tego systemu i choć miałem - sygnalizowane wyżej - problemy z niektórymi sterownikami. Obecnie - po dwóch tygodniach użytkowania - mam same pozytywne wrażenia ale - podkreślam - jestem zwyczajnym użytkownikiem zwyczajnego komputera, który służy mi tylko do pisania i redagowania tekstów, prowadzenia domowych finansów, korespondowania z przyjaciółmi w Polsce i poza oraz opracowywania i archiwizowania kilkudziesięciu tysięcy fotografii. Nie szukałem bajerów ani wodotrysków ale ułatwienia oferowane przez Vistę w porównaniu z poprzednimi systemami są miłe. I to tyle w temacie... a każdy ma prawo do swoich wyborów.

    __________________________________________________ ___________________

    Nikon D 80; Nikkor 18-135, Nikkor 28-85, Nikkor 24 1.2,8, Nikkor 50 1.4, Nikkor 70-210; Nikon F-801s; Konica Minolta A 200; Nikon SB 22, Nikon SB 600, Lovepro Nova 3 AW, Lovepro Orion Trekker II i jakieś statywy...

  7. #17
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    Jak tak czytam o tych kolejnych wersjach produktów MS które zżerają potężne ilości ramu, to zaczynam się zastanawiać czy nie zainwestować w Maca. Chyba że Adobe wypuści PSa na Linuxa

  8. #18

    Domyślnie

    Ja widzę to tak, albo zostanie przy WinXP, albo Linux.
    Co do osób, które kupują nowy sprzęt z tym systemem operacyjnym, to jest ich własny świadomy wybór, nikt Waszych wyborów nie krytykuje, rozmowa skłania się ku dostrzeżeniu jedynie faktów, że wielu on po prostu nie przypadnie do gustu i tyle a będą również i zadowoleni użytkownicy......

    Pozdrawiam
    Moshica
    Nikon i podróże ...


  9. #19
    Gaduła Awatar ku6i
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Górny Śląsk/Kraków
    Posty
    1 485

    Domyślnie

    No tak, ale kiedyś jednak XP przestanie być wspierany tak jak teraz 98 itp. Na 2k cześć softu też już nie chce chodzić

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ku6i Zobacz posta
    Jak tak czytam o tych kolejnych wersjach produktów MS które zżerają potężne ilości ramu, to zaczynam się zastanawiać czy nie zainwestować w Maca. Chyba że Adobe wypuści PSa na Linuxa
    na to drugie bym zdecydowanie nie liczył, choć są emulatory okienek na linuxy...
    ale ja już jakiś czas temu stwierdziłem, że przy zmianie kompa przejdę na jabłuszka

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •