Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: D80 i bulb

  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez corso Zobacz posta
    http://plfoto.com/1162610/zdjecie.html - fotografia powstala canonem czy ktos z tu obecnych ma cos podobnego chociasz wykonane D80 z opcja bulb?
    Ta praca LinKuei'a czy jak kto woli Wojtka zrobiona jest 5D - wiec troche nie ta klasa porownania chyba

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    Z d80 nie da się chyba 50 min, bo jak się nie myle to w instr. stoi, że bulb - jednak nie więcej niż 30 min
    ale tylko przy użyciu pilota, przy uzyciu wężyka to ile dusza zapragnie tzn. jak długo bedziemy trzymali wciśnięty
    D80; Nikkor 18-70 DX; Tokina: 12-24 A-TX, 300 AT-X f:4 (edit); Manfrotto 055DB+029MK; Lowepro Slingshot 200

  3. #13

    Domyślnie

    a więc znowu manual (wężyk) górą
    ff

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grzegorzant Zobacz posta
    Z d80 nie da się chyba 50 min, bo jak się nie myle to w instr. stoi, że bulb - jednak nie więcej niż 30 min
    Dać sie da tylko co z tego wyjdzie.
    Moim zdaniem fotki z początku tego postu to czysty montaż "astrofotograficzny". Polega on na tym ze robi sie mnostwo fotek na krótszych czasach i "stackuje" potem wszystkie w jedną. Wbrew pozorom bardzo proste, aczkowliek w przypadku tego zdjecia ze śladami gwiazd troszke pracochłonne. Widziałem gdzies w sieci identyczną fotkę zrobioną z kilkudziesieciu 4 minutowych ekspozycji iw wyszło podobnie.

    Ja ze swoim D80 dość silne zaświetlenia klatki mialem juz przy 120 sek i ISO 800. Wprawdzie nie mialem super czarnego nieba. Szczerze mowiąc ciezko mi uwierzyc w 30 minutowe ekspozycje cyfrą ale coż, człowiek uczy sie całe życie...
    Dla tych których bardziej interesują wypowiedzi praktykujących astrofotografów polecam wątek:
    http://astro-forum.org/Forum/index.php?showtopic=11384
    Nikon na pewno jest lepszy niz canon

  5. #15

    Domyślnie

    Wlasnie czegos takiego szukam.. o astrofotografii ciekawa sprawa.. a efekty niepotwarzalne

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pki1234 Zobacz posta
    Ja ze swoim D80 dość silne zaświetlenia klatki mialem juz przy 120 sek i ISO 800. Wprawdzie nie mialem super czarnego nieba.
    Też tak próbowałem i miałem podobne wyniki. Widocznie 80-tka pod tym względem nie stanowi postępu w stosunku do 70-tki
    Zastanawiam się trochę nad pierwszym samplem, który zamieścił corso. Może stojąc gdzieś na biegunie można zarejestrować coś takiego (łuki w jedne i w drugie mańkie)?
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny Zobacz posta
    Też tak próbowałem i miałem podobne wyniki. Widocznie 80-tka pod tym względem nie stanowi postępu w stosunku do 70-tki
    Zastanawiam się trochę nad pierwszym samplem, który zamieścił corso. Może stojąc gdzieś na biegunie można zarejestrować coś takiego (łuki w jedne i w drugie mańkie)?
    kwoli wyjaśnienia tematów astronomicznych na forum Nikona
    nie jestem specjalistę astronomem ale takich łuków według mnie nie da sie zarejestrować.

    Gośc albo coś przesunął w czasie obróbki poszczczególnych części zdjęcia, albo połączył dwa zdjęcia.

    1. jeżeli będziemy stali dokladnie na równiku to gwiazy zarejestrują linie dokładnie proste, prostopadłe do horyzontu.
    2. przesuwając się albo na północ, albo na południe, linie będą nam sie pochylać (w zależności od tego w jaką stronę się przesuwamy) coraz bardziej, ale wszystkie bedą zawsze tak samo pochylone. Zacznie tez pojawiac sie okrąg dookoła biegunów.
    3. Stojąc dokładnie na biegunie powinniśmy zobaczyć na niebie piekne okręgi równoległe od horyzontu.

    Tak więc łuki zagięte w dwie różne strony nie da się zobaczyć.
    To musi być jakiś dziwny foto-montaż.

    Pozdrawiam
    Piotrek

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny Zobacz posta
    Może stojąc gdzieś na biegunie można zarejestrować coś takiego (łuki w jedne i w drugie mańkie)?
    Faktycznie, jakby sie tak lepiej przyjzec to mozna zaobserwowac 'przeskok o piksel' trajektori tych gwiazd, za to inne sa dziwnie proste - faktycznie, to wyglada jak jakis nie udany foto montaz ale nie jestem specem od fotoastrologi by sie wypowiadac

  9. #19

    Domyślnie

    To naprawdę ciekawe. Chyba wybiorę się w tym roku na równik, sprawdzić osobiście. Bo na biegunie to dla mnie za zimno
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  10. #20

    Domyślnie Jestem autorem... :)

    Witam Serdecznie,


    Poczytałem i sie mocno uśmiałem. Widze tutaj samych profesorów... może opowiem o tym jak powstało zdjęcie... pierwsze co zanotowałem w swoim umyśle po pierwszej nocy spędzonej na lodowcu to fakt że nigdy wcześniej nie widziałem tak czarnego nieba i tak jasnych gwiazd. Będąc na lodowcu na wysokości 3500m efekt jest jeszcze ciekawszy. Więc pewnej nocy postanowiłem zrobić zdjęcie.. Więc statyw, wężyk i akcja...


    Tutaj macie exifa
    Camera
    Make Canon
    Model Canon EOS 5D
    Orientation Upper Left
    X resolution 240/1
    Y resolution 240/1
    Resolution unit inches
    Software Adobe Photoshop CS2 Windows
    Date/time 2007-03-01 18:10:12
    Image
    Image description
    Artist
    Copyright
    Exposure time 2999 s
    F-number f/4
    ISO speed ratings ISO 100
    Date/time original 2007-02-20 03:16:16
    Date/time digitized 2007-02-20 03:16:16
    Shutter speed value 2999.000401 s
    Aperture value f/4
    Exposure bias value 0.00 eV
    Max. aperture value f/4
    Metering mode Pattern
    Flash Flash did not fire, compulsory flash mode
    Focal length 17 mm
    User comment
    Pixel X dimension 4368
    Pixel Y dimension 2912
    Focal plane X res. 4368000/1415
    Focal plane res. unit inch
    Custom Rendered Normal process
    Exposure mode Auto exposure
    White balance Manual white balance
    Scene capture type Standard
    Miscellaneous
    Exif version 2.21


    Stok wyszedł tak ładnie oświetlony (tak mi się wydaję) bo światło miasta Chamonix tam padało.


    „Faktycznie, jakby sie tak lepiej przyjzec to mozna zaobserwowac 'przeskok o piksel' trajektori tych gwiazd, za to inne sa dziwnie proste - faktycznie, to wyglada jak jakis nie udany foto montaz ale nie jestem specem od fotoastrologi by sie wypowiadac „


    To jest moje ulubione z całego tematu


    Prezentuje 100% crop z tiffa tego zdjęcia...









    Ach chłopaki czy ktoś z was czasem myśli? Czy istnieje możliwość zaprezentowania w formie cyfrowej idealnie prostej linii która będzie pod jakimś kontem ?


    To teraz niech się ktoś zastanowi jak działa mechanizm zmniejszenia fotki w fotoshopie i jakie to będzie miało wpływ na takie linie...


    Moje zdjęcie nie jest fotomontażem, nie bawię się w takie kreacje, nie jest to też łączenie naświetleń. Nie lubię potem tych zabaw w fotohopie. Wymyśliłem sobie że zdjęcie zrobię jaśniejsze lekko zaciemnie w photoshopie, kwestia jest też z ustawieniem balansu bieli, przy zimniejszych kolorach nie widać śmieci matrycowych w których 5d jest niesamowity w stosunku do 20D a ten w stosunku do d70 w długich naświetleniach to poprostu LATA ŚWIETLNE!!!


    Teraz chciałbym powiedzieć coś na temat tego co napisał piki1234


    To mi się też spodobało.


    „kwoli wyjaśnienia tematów astronomicznych na forum Nikona
    nie jestem specjalistę astronomem ale takich łuków według mnie nie da sie zarejestrować.

    Gośc albo coś przesunął w czasie obróbki poszczczególnych części zdjęcia, albo połączył dwa zdjęcia.

    1. jeżeli będziemy stali dokladnie na równiku to gwiazy zarejestrują linie dokładnie proste, prostopadłe do horyzontu.
    2. przesuwając się albo na północ, albo na południe, linie będą nam sie pochylać (w zależności od tego w jaką stronę się przesuwamy) coraz bardziej, ale wszystkie bedą zawsze tak samo pochylone. Zacznie tez pojawiac sie okrąg dookoła biegunów.
    3. Stojąc dokładnie na biegunie powinniśmy zobaczyć na niebie piekne okręgi równoległe od horyzontu.

    Tak więc łuki zagięte w dwie różne strony nie da się zobaczyć.
    To musi być jakiś dziwny foto-montaż.”


    I teraz powiem tak masz całkowitą rację ale tylko w przypadku gdy będziesz patrzył pionowo w górę. Nie wziąłeś pod uwagę faktu patrzenia pod kątem i wysokości widza. Z tego co poczytałem w necie zarejestrowałem równik niebieski. Wyszło to przez czysty przypadek. W pkt 2 piszesz że wszystkie okręgi które zobaczysz będą tak samo równe, tutaj totalnie nie masz racji chyba że będziesz obserwował bardzo mały kawałek nieba.


    Dodam na koniec jeszcze raz że fotka nie jest fotomontażem, to że wzbudza takie reakcję bardzo mnie cieszy bo w takim wypadku chyba mi wyszła.


    Pozdrawiam profesorów
    www.wandzelphoto.com - moje foto wypociny
    aparat - 5d

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •