pluszaczekd
Ja bym wybieral w tym sklepie pomiędzy:
Nikon D5000 18-55 and 55-200mm VR Twin Lens Kit -£499.00
Nikon D90 + 18-105mm VR Lens Kit -£679.95
Szukaj
pluszaczekd
Ja bym wybieral w tym sklepie pomiędzy:
Nikon D5000 18-55 and 55-200mm VR Twin Lens Kit -£499.00
Nikon D90 + 18-105mm VR Lens Kit -£679.95
NEX- 5R
Powtórzę coś, co było pisane x razy na tym forum - "idź do sklepu i weź do ręki" i jedna puchę i drugą.
Ja bym się jednak skłaniał ku D90. To jednak solidna pucha.
nic...
Chcesz używać szkieł bez silnika - bierz D90, nie chcesz - bierz D3100/D5000.
Miałem w ręku ostatnio D3100 kolegi i porównując ją do swojego D90 to taka strasznie zabawkowata się wydawała ta puszka. Mając taki wybór nie zastanawiał bym się i brał D90.
D300, F90x, F401: S17-50, N70-210/4, N35-105
Praktica MTL 5B, MTL 3 : Helios 44m-4, Revuenon 135 2.8. Pentor 28 2.8, Domiplan 50 2.8
Zorka 4, Fied 5, Smiena Symbol, Lubitel 166 U, Agfa Isolette II
Umbra dlaczego tak uważasz ?
Powiem szczerze mi dziś szczęka opadła jak na iso 3200 braktycznie bezszumiaste zdj zrobiłem D90wielkie mozliwosci daje.
Kupisz D3100 i po miesiącu bedzie cie szlag trafiał ze nie masz czegoś pod ręką. Ja wreszcie mam to co chciałemdrugi wyswietlacz, dwa pokretła, więcej przycisków że tak powiem funkcyjnych, dołączanie rawu przyciskiem (programowalnym), Kelwinowy balans bieli i t d.
Wydaje mi sie ze D90 to aparat który wystarczy kazdemu.
PS. Czy 3100 ma obsługe CLS to tez istotna sprawa.
Tak jak mowie. Body D90 NOWE to kwota 2300 nad czym sie tu zastanawiac
Pytanie może głupie i moze z innej beczki. Nigdy sie nad tym nie zastanawiałem do dzis. Jak jest silnik w obiektywie i silnik w body jak ustawiana jest ostrosc ?? Którym napędem ?
rdcom człowieku co wchodze w jakiś temat to jedziesz po wszystkich którzy mają lepszy model aparatu od ciebie. Wyglada to dosc załosnie zwłaszcza ze kazdy wie ze nie aparat robi zdjęcia. Jednak jesli uwazasz ze nie jest śrubokręt ważny to gratuluje. Tamron 90 bez silnika 300 zł taniej, 50 nikkora 600 zł róznicy miedzy najtańszym bez a z. Gadasz o "pro" D90 itd, a wychodzi na to że masz jakiś totalnie ogromny kompleks.
Swoją drogą Ferrari jest do dupy i przereklamowane
Ostatnio edytowane przez KUBACZ ; 31-03-2011 o 22:16
A7R II/ D90+18-55VR + Sigma 70-300+Tokina 28 mm 2.8 + pierścienie
No dobra powiedzmy że kupie D90 i teraz które szkło:
1. Nikkor 50mm F1.8 D AF £100
2. Nikkor 50mm F1.4 D AF £230
3. Nikkor 50mm F1,4 G AF-S £290
NEX- 5R
he He He
oczywiscie ze jesli szkło ma napęd to ustawiane jest silnikiem w szkle. szkła z napędem włąsnym, nie mają "dziurki" na sprzęgiełko AF.
Wszytkie obiektywy z silnikiem (SWM, HSM itd) działąją z każdą puszką.
Wszytkie obiektywy af i af-d działaja tylko z tymi puszkami które mają "srubokręt"
kolego d5000, ja bym kupił Sigmę 50/1.4 EX DG, zacne szkło
a jeśli nie to 50/1.8 D
ale to tylko moje zdanie, bo ogniskowa 50mm bardzo lubie, i własciwie wszytkie wersje testowałem. Ostatecznie, zostałem z Sigmą. wersje 1.4 sa moim prywatnym zdaniem nie warte swojej ceny.
Ostatnio edytowane przez AlleG ; 01-04-2011 o 00:05
... i tak was lubie...
A zdajesz sobie sprawe, ze to obiektyw do bardzo specyficznych zdjec? Dla wielu fotografujacych malo uzyteczny.
Zobacz lepiej na zoomiaku, ktore ogniskowe ci potrzebne i kupuj, ale zeby kupic, bo taki dobry i tani to kiepski pomysl.
Aparaty tez poogladaj. D3100 nie jest najgorszy. Glupota jest porywanie sie na drozszy sprzet w sytuacji, kiedy jest sie zoltodziobem, bo nie wiesz, co jest tobie potrzebne, ani czy naprawde sie wciagniesz. Bylo wielu takich na forum, ktory pozniej odsprzedawali aparaty z wyzszej polki, ktore mialy smiesznie male przebiegi i praktycznie zadnych oznak zuzycia.
Mozesz sobie myslec, co chcesz, ale taniej wychodzi kupic cos mniej wyszukanego na poczatek. D3100 z 18-105vr to zestaw dla kogos takiego, jak ty. Ma tez nowoczesniejsza matryce i przyjemniejszy dla oka szum niz d90. Przy d7000 tez nie musi sie wstydzic. Optyczni twierdza nawet, ze to d7000 powinien sie wstydzic, ale ja im nie dowierzam. Nie ufam testom z zasady, poniewaz sa subiektywne podobnie, jak porady kolegow na forum.
Pozdrawiam.
Skontaktuj się z nami