a może to sterowniki W7 ?
Szukaj
a może to sterowniki W7 ?
jakiś tam D , kilka N , jedna SB i coś tam jeszcze
http://www.uksprobasket.pl
vincec
Spokojnie niepotrzebnie panikujesz. Sprawdziłem jakie mam złącze na płycie głównej i okazało się że oba złącza to porty IEEE 1394a. Jeden jest na panelu z tyłu, a drugi na płycie który wyprowadziłem sobie na dodatkowy panel przedni. Mam parę kabli z różnymi wtyczkami i nigdy nie miałem problemu z podłączeniem czegokolwiek (czytnik kamera). Zobacz w specyfikacji płyty głównej ile i jakie masz porty. Ale pewnie co by nie było to i tak będzie działać. http://pinouts.ws/firewire-1394-pinout.html http://pinouts.ru/Slots/ieee1394_pinout.shtml
Ostatnio edytowane przez ekonet ; 20-11-2010 o 11:47 Powód: pis. ("nie potrzebnie")
ale masz 9 pinowe 1394 a czy 4 pinowe, ja mam 4pin i też bez problemu podłączałem dysk zewnętrzny czy kamerę , tylko nigdy nie z 9 pinowym złączem, sprawdziłem już dwa kable
-jeden miał 1394a 9pin z drugiej 1394 4 pin , i czytnik nie działa,
-drugi kabel 1394b(tylko trochę dziwnie wygląda inaczej niż ten co mam przy czytniku) z drugiej 1394 4pin i też po podłączeniu nie działa czytnik.
zamówiłem trzeci z końcówka identycznie wyglądająca jak przy kablu w czytniku, zobaczymy , a w poniedziałek podjadę do jakiegoś ispota podczepię czytnik do MACA PRO i zobaczymy czy on w ogóle działa
gdzieś wyczytałem że te czynniki działają tylko na 1394b 9 pin (miejmy nadzieje że to brednie)
jakiś tam D , kilka N , jedna SB i coś tam jeszcze
http://www.uksprobasket.pl
Mam ten sam czytnik (Sandisk FW) co autor. Potwierdzam -- faktycznie jest szybki. Kupilem jako drugi, bo czesto zrzucam zdjecia z dwoch kart jednoczesnie (pierwszy na USB). Moj sie nie popsul calkowicie, ale generalnie od okolo roku mam z nim problem. Czesto, podczas zrzucania zdjec, "zawiesza" sie. Wyglada to tak, ze po prostu zatrzymuje sie podczas zrzucania zdjec. I jak sie zatrzyma (nawet w polowie pliku), to tak stoi kilka minut. Pozniej sam z siebie rusza dalej. Na poczatku kiedy problem sie pojawil, myslalem, ze to wina jakichs buforow systemowych, ktore musza sie odetkac -- bo wtedy wlasnie przewaznie zrzucalem setki zdjec. Pozniej jednak sobie pomyslalem, ze to przeciez bzdura, bo dysk na ktory zrzucam nie jest az tak wolny, zeby nie wyrabiac sie z odbiorem danych z tego czytnika, a nawet jesli cos na sile buforowaloby te pliki, to oproznienie bufora tak dlugo by nie trwalo. Calkiem niedawno analogiczny "zawis" przytrafil mi sie podczas zrzucania doslownie kilku zdjec (zatrzymal sie chyba po 3cim). Jest to cholernie frustrujace, bo czas zaoszczedzony na zrzucaniu zdjec z dwoch kart przez dwa czytniki (a drugi szybszy od pierwszego), jest tracony z kretesem na tym niezrozumialym zawisie. Spotkal sie ktos z podobnym problem z tym czytnikiem? Przypomne, ze taka sytuacja nie miala miejsca przez przynajmniej rok od momentu zakupu...
D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
www.SALDAT.pl
W W7 można spróbować:
Otworzyć Menager Urządzeń > kliknąć na IEEE 1394 bus host controller; otworzy się informacja jaki sterownik jest używany > kliknąć prawym na ikonę sterownika > właściwości > otworzyć sterownik (u góry okienka) > aktualizuj (update) sterownik > przeglądaj komputer w poszukiwaniu sterownika > z listy zaznaczyć sterownik z napisem legacy > dalej wszystkim zajmie się komputer, będzie trzeba go zrestartować.
Sorry, że część jest po angielsku, ale W7 mam też w wersji angielskiej i nie chce mi się szukać po słownikach co poszczególne słowa znaczą.
to nie sterowniki, próbowałem i nic, próbowałem też na drugim kompie na XP i nic, jednak chyba będzie potrzebna ExpresscCard FireWire 1394
coś takiego
http://www.komputronik.pl/index.php/...x2_4World.html
jakiś tam D , kilka N , jedna SB i coś tam jeszcze
http://www.uksprobasket.pl
Ale stig może spróbować.
vincec
Podłączałeś czytnik razem z kartą? czy sam?
i tak i tak
jakiś tam D , kilka N , jedna SB i coś tam jeszcze
http://www.uksprobasket.pl
Jaką masz płytę główną i jaki system?
Skontaktuj się z nami