Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 38

Wątek: D70s, D100?

  1. #11

    Domyślnie

    Hmm... 1900zł za D80 + 18-55. Raczej mało prawdopodobne, a już chyba na pewno nie na alledrogo... Ceny samej puszki dochodzą spokojnie do 1700zł i drożej... Zacząłem sie tez zastanawiać nad D50 + jakieś szkiełka, a jak już się wprawię to zmienić na d200
    Ale nie spieszy mi się, zobaczymy co się trafi
    Pozdrawiam.

  2. #12

    Domyślnie

    kup ten d70s i bedziesz zadowolony, mi tak podpasowal ze nawet z nim spie

  3. #13

    Domyślnie

    bierz D70s, mi udało się zanabyć sztukę z przebiegiem 2000 (!) i daje rade spokojnie. Ja mam do kompletu sigme 28-70 mm f2.8 jako podstawowe szkło i jestem zadowolony jak cholera. Ostatnio nawet widziałem na allegro taką sigmę jak moja za jakieś śmieszne 500 PLN, więc za 1500 masz powiedzmy body i podstawowy zoom. Do tego za 400 kupisz 50mm f1.8 i masz bracie komplet na start idealny wręcz. A z czasem dokupisz lampę i jakieś tele i będziesz miał zestaw miód.
    Elektryczna klamka od Tippmana zasilona powietrzem o wysokim ciśnieniu, służąca do robienia siniaków w okolicach głowy. A do tego jakiśtam Nikon do dokumentowania dzieła zniszczenia.

  4. #14

    Domyślnie

    D70s i napewno nie będziesz żałował! Ja też kupiłem z malutkim przebiegiem dokładnie miał 4555 klapnięć

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez carl00s Zobacz posta
    bierz D70s, mi udało się zanabyć sztukę z przebiegiem 2000 (!) i daje rade spokojnie.
    O rany... czy to ty kiedyś nie stałeś po ciemniej mocy kastratów?
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  6. #16

    Domyślnie

    d70s na pewno jest nowszą konstrukcją i na pewno warto ją kupić choć D100 to mimo wieku rewelacyjny aparat nie jest pozbawiony wad ale ja uwielbiam kolory fotek jakie z niego wychodzą. Mimo wszystko jako laik na pewno łatwiej będzie ci na 70s. Tak a propos poszukuję niedrogo Gripa do D100
    Nikon D200+Grip i Nikon F65|N50 f1,8|N18-70|S70-300 APO DG|Nikon SB-600| DELTA DRF-14| -= Moja Galeria FOTO =-

  7. #17

    Domyślnie

    tyle co tu złego usłyszałem o d100 więc się dopisuję, aparat bardzo dobry nie do zajechania, rewelacyjnie uszczelniony (sprawdzone) jak również nic się nie odkleja i nie zacina, a co do "makabrycznych" ilości zdjęć zrobionych przez zawodowców to również lekkie bajki w tamtym czasie karta 256 kosztowała ponad 300 zł a 1 giga to tylko dyski o astronomicznej cenie poza tym bufor i transmisja była dość wola i nie praktykowało się fotografii naciśnij spust i rób do zapełnienia karty bo po paru klatkach trzeba było troszkę czasu odczekać aby móc znów używać - w mojej praktyce widzę, że w porównywalnym czasie użytkowania d200 zrobiłem 3x więcej zdjęć, używałem je w pewnym momencie jednocześnie i w studio często do pracy wybierałem właśnie d100 a d200 leżał w torbie i jeszcze jedna uwaga d100 i d70 był sprzedawany w mniej więcej jednakowym czasie przy różnicy cena prawie dwa razy na korzyść d100 to też o czymś świadczy
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #18

    Domyślnie

    złego, nie złego ale trzeba pamiętać, że D100 gada tylko w dTTLu... o iTTTL można zapomnieć (SB-900, SB-400).
    Pozdrawiam! Marcin fotoblog fotografia
    F100,D700,D80 | N 35/2D 50/1.4D 105/2.8D 24-85G 35-70/2.8D 75-150/3.5AiS | Σ 12-24 70-300 | Sonnar 300/4 | Soligor 135/2.8 | SW 150/750 | SB-800/400 | LS-2000 | HEQ5

  9. #19

    Domyślnie

    Różnica w cenie o niczym nie świadczy. Znak kilka sztuk D100 i o żadnej nie mogę powiedzieć, że to aparat nie do zajechania Wszystkie padły po kilku latach pracy, wszyscy znani mi użytkownicy narzekali na beznadziejną metodę zmiany WB i ISO na kółku wspólnym z trybami automatyki... WB działa JESZCZE gorzej niż w D70 W obecnej chwili zakup D100 moim zdaniem ma sens jedynie do kolekcji na półkę. Do fotografowania lepiej kupić D70s. Działa z nowymi lampami w trybie TTL, D100 nie obsługuje CLS, działa w automatyce D-TTL z czasów D1... No i ważna sprawa w sprzęcie używanym - nie ma możliwości sprawdzenia przebiegu...
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  10. #20

    Domyślnie

    Moim zdaniem glowna wada d100 do brak cls-a co prawda d70s ma "okrojony" ale ma i sie przydje
    -> puszka, kilka słoików i błyskotka......

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •