Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: O wschodzie

  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    29

    Domyślnie O wschodzie

    Co sądzicie? Są to moje początki z lustrzanką, także proszę o wyrozumiałość

    1. Tak...?

    2. Czy tak...?
    |D80| |Nikkor 18-200mm VR| |Manfrotto 055XPROB + 804RC2| |B+W Slim KSM C-POL MRC| |UV Hoya PRO1 Digital| |SanDisk 8GB Extreme III|

  2. #2
    Piotr_ek
    Gość

    Domyślnie

    skąd ten sraczkowaty zafarb ?
    "o wschodzie" - zazwyczaj są bajeczne kolory i specyficzne światło, fotografie mają klimat...

  3. #3

    Domyślnie

    Kadr to kadr, ale z zafarbem (szczególnie nieba) chyba warto coś zrobić
    Sprzęt, nawet słaby, nie powinien być problemem. Problem to światło, drugi plan i wyczucie chwili.
    http://www.fotolook.pl/main.php/v/fjerzy/

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    29

    Domyślnie

    Wkleiłem surowe zdjęcie bez obróbki. Trudno mi odpowiedzieć na pytanie skąd ten zafarb... może tak na śląsku mamy A tak poważnie to albo źle ustawiłem WB albo słońce oświetlające delikatną mgłiełkę przebarwiło mi tą fotę. Chciałem oceny kadru ale krytyka całości mile widziana. Jest ktoś chętny aby prawidłowo przefarbić fotkę? Proszę o wyrozumiałość ale to dopiero moje początki. Dzięki
    |D80| |Nikkor 18-200mm VR| |Manfrotto 055XPROB + 804RC2| |B+W Slim KSM C-POL MRC| |UV Hoya PRO1 Digital| |SanDisk 8GB Extreme III|

  5. #5
    Piotr_ek
    Gość

    Domyślnie

    Dodam jeszcze...
    Moim zdaniem foto wschodu słońca to przede wszystkim widoczne wschodzące na horyzont słońce. Dobrze pokazane, wykadrowane daje efekt powalający z nóg.
    Odnośnie tej fotografii - jeżeli masz NEFa to myślę, że bez większego problemu pozbędziesz się zafarbu ale nie pozbędziesz się przepału na wodzie a ów przepał dyskwalifikuje tą fotografię.
    Pomysł miałeś dobry - łódeczka, kontur miasta i mgiełka - niestety myślę, że zabrakło wiedzy teoretycznej na temat wykonania dobrej fotografii przy tak specyficznym świetle. Zdjęcie jest też nieostre. Wygląda jakby w ogóle nie istniała GO. Co do oceny kadru to zdecydowanie no.1 - taka niby to panorama.
    Następnym razem ustaw aparat na stabilnym statywie. Daj przesłonę rzędu f 8-11. Ja przeważnie daję 9 i zawsze jest OK. Nie szalej z ogniskową bo widzisz ze na 200mm masz niezłe mydło. Nie mierz światła tak jak w tym przypadku w najjaśniejszym punkcie co da Ci kolosalny czas 1/3000 czy 1/4000 tylko zmierz światło w średnim punkcie jasności - przy takim świetle 1/600-1/320 daje dobre naświetlenie do obróbki.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2007
    Miasto
    Piekary Śląskie
    Posty
    29

    Domyślnie

    Dzięki za rady. Niestety wtedy jeszcze nie miałem statywu w związku z tym zdjęcie robione było z ręki. Co do ogniskowej to trudno było się zmieścić w mniejszej z racji tego, że łódeczka była bardzo daleko. Z przepałem na wodzie byłoby rzeczywiście trudno :-/
    |D80| |Nikkor 18-200mm VR| |Manfrotto 055XPROB + 804RC2| |B+W Slim KSM C-POL MRC| |UV Hoya PRO1 Digital| |SanDisk 8GB Extreme III|

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •