Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Susi part 2

  1. #1

    Domyślnie Susi part 2

    zdjęcia konwertowane do b/w na laptopie...
    vieć jak są przekontrastowania, to sorki...

    moja córa Zuzia:

    1.

    2.

    3.

    4.


    chyba czas na kupno monitora, bo na lapku to ciągle loteria... u mnie niby okij, a na dobrze skalibrowanym monitorze bieda...
    zachęcam więc do wyrozumiałości przy ocenie...
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  2. #2

    Domyślnie

    Loteria, ale generalnie pomijając obróbkę, po raz kolejny można modelkę podziwiać.

  3. #3

    Domyślnie

    mOSAd mam prośbę.. weź proszę wybierz jakieś zdjecie i ustaw z kontrastm i jasnością jak należy i wstaw mi je tutaj proszę, żebym wiedział jak być powinno...
    plis.

    pzdr.
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  4. #4

    Domyślnie

    Nie mogę, sorki, w pracy jestem! A tutaj monitor też się do nieczego nie nadaje. Od biedy można jeszcze stwierdzić, że coś nie tak, ale by skorygować poprawnie - zapomnij. Dopiero wieczorkiem bym mógł coś wrzucić z mojej Belinei, na której przynajmniej odróżniam jedną biel od drugiej

  5. #5

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Nie mogę, sorki, w pracy jestem! A tutaj monitor też się do nieczego nie nadaje. Od biedy można jeszcze stwierdzić, że coś nie tak, ale by skorygować poprawnie - zapomnij. Dopiero wieczorkiem bym mógł coś wrzucić z mojej Belinei, na której przynajmniej odróżniam jedną biel od drugiej
    to poproszę.
    może ktoś miałby czas i ochotę wspomóc w tej kwestii mnie - biedaka
    zwierciadlanki: D800 D750 D3 D300 F65
    nikkory: 14-24/2.8 20/2.8 28/2.8 50/1.8 70-200/2.8 VR
    manual: zenitar 16/2.8 fish, helios 44/2
    SB900 frotto cokin lowepro epson L800

  7. #7

    Domyślnie

    na 3-ce dość nieprzyjemne przepały, 1-ka najlepsza

  8. #8

    Domyślnie

    To może inaczej, ale na szybko i może coś pomoże. Na 3 bardzo mocne przepały, na 1 góra misia tylko, na 2 chyba brak, a 4 trochę za ciemno, z tym, że policzek może być ciężko nieprześwietlić jak rozjaśnisz. 1 i 2 kontrast tak na granicy chyba, mocny, ale przypomina niektóre filmy cz-b - co kto lubi, dla mnie ok. Ładnie mięciutko wyszły rysy twarzy i dłonie (na 1). 2, 3, 4 wydają się być lekko nieostre na oczach.

    A tematycznie - najlepsza jedyneczka. Reszta raczej albumowa.

  9. #9

    Domyślnie

    Właśnie jedynka jest dość sztampowa, natomiast trójka odkrywa odrobinę prawdy.

    Żeby nie ten kontrast.

  10. #10

    Domyślnie

    Ponieważ dałeś zbyt jasne zdjęcia, to mogę je tylko ściemnić - jakbyś dał nieprzepalone, wtedy możnaby coś więcej zrobić - tak przepały pozostały. Generalnie wzmocniłem cienie jedynie, tak by podnieść kontrast. U mnie wygląda to trochę lepiej i w stylu zbliżonym do jedynki, która jest dobrze, kontrastowo pokazana. Natomiast teraz kontrast jest większy i przepały o wiele bardziej rzucają się w oczy. Gdyby to robić z nieprzepalonego oryginału, zamiast nich, powinien wskoczyć właściwy odcień. Swoją drogą chyba użyłeś za każdym razem innego mieszania kolorów, bo chustka na głowie jest w różnych tonacjach. Ostatnie zdjęcie mi się nie ukazuje już. Hmmm, jakby nie było przepaleń, to w sumie twoje wersje po prostu są bardziej miękkie (niż jedynka i moje propozycje), ale nie są złe.

    2a.
    3a.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •