Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Jesień na Rossie...

    Witam



    Coolpix 5700....

    Pzdr
    Andrzej
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  2. #2
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    Powiem tak: w podpisie masz że nie PSocisz - zatem uznaję, że te nienaturalne kolory wypluł aparat. Dziwne, bo 5700 to niezły model i nie mylił się aż tak bardzo w WB jak tu.

    Co do zdjęcia jako takiego, nie zważając już na sprzęt: rozumiem chęć uwydatnienia kolorów jesieni, na ogół najbardziej jaskrawych i zróżnicowanych ze wszystykich pór roku. Każdy ma w oczach piękno jesieni, zwłaszcza żółcie, pomarańcze, czerwienie i brązy - ich melanże są wręcz boskie. Zauważ, że wszystkie kolory są z tych ciepłych.

    A tutaj kolory są (dla mnie przynajmniej) zdecydowanie złe. Są zimne. Żółcie są za zielone, naturalne szarości nagrobków za magentowe, paprotka świeci na zielono (ale za jaskrawo i za zółto), niebo ma kolor zupełnie nieprzystający... Kolory saą za zimne i za jaskrawe.

    Sam kadr jest do przyjęcia, ale kolorystyka kładzie to zdjęcie na łopatki. A gdybyś tak spróbował jednak trochę poPSocić? Może warto podjąć jakieś działania ratunkowe, że tak wymyślę na poczekaniu: b&w, różne sepie, ewentualnie kolory, ale jaiiś inne...

  3. #3

    Domyślnie

    Jeśli jest tak jak mówisz,to jest żle....U mnie tak tragicznie to nie wygląda.Muszę posprawdzać ustawienia...
    W rzeczywistości było szaro,buro i ponuro i nie chciałem zrobić z tego kolorowego jarmarku,a wyszło jak wyszło.
    Pobawiłem się NX-em.Widać trzeba pobawić się dłużej........albo nie bawić się...
    Będę miał chwilę,to wstawię to jescze raz...
    Pzdr
    Andrzej
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  4. #4
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    U mnie też wygląda jakby suwak od saturacji zaciął się na maks.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #5

    Domyślnie

    Tak to wygląda zrobione na drugim laptoku..Też w NX-ie...deko.



    Pzdr
    Andrzej
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  6. #6
    bombel
    Gość

    Domyślnie

    No to jak teraz na jednym, normalnym monitorze obejrzy się oba - to widać tą straszliwą różnicę. Dalej nie twierdzę, że zdjęcie mnie powaliło, ale już jest przynajmniej kolorowo do ludzi.

    Paprotka już nie wygląda, jakby była zrobiona w Chinach i pomalowana fluorescencyjną farbą z nadwyżką ołowiu.

  7. #7

    Domyślnie

    Wyszukany kadr, ale żółty razi strasznie... łoo, trochę po saturacji pojechane

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bombel Zobacz posta
    No to jak teraz na jednym, normalnym monitorze obejrzy się oba - to widać tą straszliwą różnicę. Dalej nie twierdzę, że zdjęcie mnie powaliło, ale już jest przynajmniej kolorowo do ludzi.

    Paprotka już nie wygląda, jakby była zrobiona w Chinach i pomalowana fluorescencyjną farbą z nadwyżką ołowiu.
    Zdjęcie jest najnormalniejsze w świecie..ale widzę,że czasami coś z moim wzrokiem jest nienormalnie..Raz już takiego koszmarka,w panoramie Podlasia,popełniłem.No cóż ...dziadek.
    Pzdr
    Andrzej
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Janis Zobacz posta
    Wyszukany kadr, ale żółty razi strasznie... łoo, trochę po saturacji pojechane
    Piszesz o pierwszym czy o drugim...?
    Pzdr
    Andrzej
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borregaard Zobacz posta
    Piszesz o pierwszym czy o drugim...?
    Pzdr
    Andrzej
    Faktycznie, jest drugie. Już dużo, dużo lepiej. Chociaż wciąż boli gdy patrzę w lewy, górny róg, gdzie żółte liście spotykają się z drzewami iglastymi...
    Ale to już taki wytwór natury, mam nadzieję.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •