Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36
  1. #21

    Domyślnie

    Zabawa w Rawki pokazała że moje RAWki (niektóre ) mogą się podobać więc postanowiłem wrócić do zdjęcia numer jeden z tego wątku.
    Było to dla mnie pewnym wyzwaniem, zwłaszcza niebo i obszary o dużej różnicy jasności.

    Proszę bardzo, jeszcze raz wschód słońca na Tawolarą, trochę ciaśniej wykadrowane:

    10.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1413 copy2.jpg
Wyświetleń:	30
Rozmiar:	4,21 MB
ID:	75723


    Żałuję że nie przymknąłem mocniej przysłony.

  2. #22
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2018
    Miasto
    Okolice Żywca
    Posty
    95

    Domyślnie

    W ostatnim chyba lepiej było poczekać aż słońce się schowa, miałbyś mniejszą rozpiętość tonalną i nie walczyłbyś tak z cieniami. Samo słońce tez nie wyszło ciekawie, nawet jakbyś przymknął przysłonę i zrobiła się gwiazdka to pierwszy plan i tak masz w cieniu co nie wygląda ciekawie. Ogólnie scena chyba trudna do sfotografowania z tego miejsca, nie podoba mi się to drzewo które wyszło praktycznie czarne na tle ciemnej góry. Ale ma dosyć ciekawy kształt, można było próbować zrobić z niego główny motyw zdjęcia - chociażby w kierunku morza, nawet po zachodzie słońca.

  3. #23

    Domyślnie

    @nimmid, masz rację. Dziekuję Ci pochylenie się nad tym kadrem.
    To był wschód i mam zdjęcia kiedy słońca było za górą. Spróbuję na nich potrenować.

    Tymczasem - droga do plaży Li Cosi.
    11.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1183 copy (2).jpeg
Wyświetleń:	163
Rozmiar:	1,90 MB
ID:	75974

  4. #24

    Domyślnie

    Santa Teresa di Gallura, widok w kierunku Korsyki

    12.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1241.jpg
Wyświetleń:	6
Rozmiar:	4,54 MB
ID:	76273

  5. #25

    Domyślnie

    Jak to gdzieś tu na forum przeczytałem, komentarzy do zdjęć nie ma jak się wrzuca zdjęcia "średnie".
    Więc wrzucam dalej bo to mi mówi że jest lepiej niż na początku tego wątku .

    ...Poprawiam się ze zdjęciem numer 8. Żeby nie było to samo to wziąłem wcześniejszy kadr, słońce było trochę wyżej i z innego kąta. Ale cały czas plaża Li Cosi.
    Kolejne zdjęcie to już ostatnie jakie pokazuję z tej plaży. Po zachodzie, miała być niebieska godzina.

    13.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1214 — kopia.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	3,97 MB
ID:	77163

    14.
    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC_1232 — kopia.jpg
Wyświetleń:	14
Rozmiar:	2,90 MB
ID:	77164

  6. #26

    Domyślnie

    Moim zdaniem jest lepiej
    Co do uwag, to jak dla mnie cienie mogłyby być trochę głębsze, obrazek bardziej kontrastowy. Dotyczy to 13 ale i innych zdjęć. Na 14 nie wiem czy coś wnosi pasek piasku na plaży.

  7. #27

    Domyślnie

    Obserwuję Twój wątek od trudnych początków, i zdecydowanie mogę powiedzieć, za jest o wiele lepiej. Z obróbką "szczęśliwej" trzynastki (albo kadru z podobnego miejsca) sam miałem problemy w RAWkach, a ty prezentujesz bardzo fajna obróbkę. Rzeczywiście cienie mogłyby być głębsze, ale jak dla mnie kontrast jest ok. Na 13. lewy górny róg można trochę przyciemnić. Eksperymentuj z nasyceniem, niebo można trochę "wzmocnić", tak samo roślinki, ale bez skał, więc trochę zabawy z maską by było. To ostatnie to tylko propozycja, bez tego też nie jest źle.

  8. #28

    Domyślnie

    Dziękuje Panowie za miłe słowa,

    Cytat Zamieszczone przez poste Zobacz posta
    Moim zdaniem jest lepiej
    Na 14 nie wiem czy coś wnosi pasek piasku na plaży.
    Bez piasku zdjęcie dla mnie wydaje się puste i bez pierwszego planu. Ale zgadzam się z Tobą, że z piaskiem nie jest idealnie.
    Chciałem aby zdjęcie było maksymalnie symetryczne, z wyjściem w morze na samym środku. Piasek przeszkadza w tym ale postanowiłem go zostawić.

    Cytat Zamieszczone przez sauron10 Zobacz posta
    ...Z obróbką "szczęśliwej" trzynastki (albo kadru z podobnego miejsca) sam miałem problemy w RAWkach, a ty prezentujesz bardzo fajna obróbkę. Rzeczywiście cienie mogłyby być głębsze, ale jak dla mnie kontrast jest ok. Na 13. lewy górny róg można trochę przyciemnić. Eksperymentuj z nasyceniem, niebo można trochę "wzmocnić", tak samo roślinki, ale bez skał, więc trochę zabawy z maską by było. To ostatnie to tylko propozycja, bez tego też nie jest źle.
    Po RAWkach ze zdjęciem numer 8 zauważyłem że tamto zdjęcie było bardzo wymagające jeśli chodzi o obróbkę. Ale cieszę się że było ambitnym materiałem do konkursu.
    Zdjęcie 13 jako surowe miało dużo jaśniejsze skały a w związku z tym dla mnie mniejszy problem z obróbką na granicy masek nieba i skał.
    Lewą część musiałem minimalnie obciąć bo tam było silne przepalenie od słońca.
    Wyszło tak że jestem zadowolony a z głębszymi cieniami poeksperymentuję na pewno

  9. #29

    Domyślnie

    Po co ?
    To jest właśnie bliższe realiom
    Słońce jest juz poza widnokręgiem i malowanie skał na ciepło nie ma sensu

    To dotyczy zdjęcia nr 9 i komentarza "poste"

    - - - - kolejny post - - - - - -

    dajcie mi teleporter i poproszę na 12stkę

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Po co ?
    To jest właśnie bliższe realiom
    Słońce jest juz poza widnokręgiem i malowanie skał na ciepło nie ma sensu

    To dotyczy zdjęcia nr 9 i komentarza "poste"
    co do 9 to się zgadzam. Tam ocieplenie według mnie popsuje zdjęcie.
    Ja mówiłem o eksperymentowaniu z cieniami na 13-ce

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Krajobraz ] Zachód Słońca nad Sardynią
    By Zahir in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 21-12-2015, 20:43
  2. [relacja] Rejs SARDYNIA/KORSYKA 2015
    By zbyszekD7000 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 29
    Ostatni post / autor: 14-12-2015, 18:08
  3. Mała kamera cyfrowa do rodzinnych uroczystości
    By PiotrekW in forum Cafe NIKON
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 15-11-2014, 22:49
  4. [ Krajobraz ] Sardynia
    By sławek r in forum Krajobraz
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 05-01-2012, 17:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •