Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 60 z 60
  1. #51

    Domyślnie

    Tak, chyba kilkanaście lat używałem Mikro Nikkora 105 AF-S VR jeszcze z japońskiej produkcji. Czasami pojawiały się opinie, że potrafi zaświecić kolorkami
    na krawędziach w niekorzystnych warunkach. Jakoś nie specjalnie to widywałem, ale zdarzały się takie sytuacje. Mowy zetkowy Mikro Nikkor jest przede
    wszystkim lżejszy i ostrzejszy. Na mnie wywarł jednak wrażenie trochę plastikowego. Podejrzewam, że gdyby zaliczył taki upadek jak AF-S to rozsypał by
    się na drobne kawałki. Z tego dodatkowego wyświetlacza i guzika funkcyjnego nie nauczyłem się jeszcze korzystać. Nie wiem czy to u mnie w makro będzie
    miało zastosowanie. Liczyłem na szybszy AF w zakresie makro, ale nie zaobserwowałem znaczącej różnicy, może w normalnych zakresach jest lepiej.
    Postęp jednak jakiś jest Do poprzedniej wersji był zaciągany sznurkiem worek z grubszej tkaniny i sztywnym dnem, a teraz jakaś onucka zszyta po bokach.
    Rozumiem, że przy najtańszych amatorskich obiektywach to norma, ale tu przy tej cenie obiektywu to trochę obciach. Na all.. futerały z piankowego neoprenu
    za kilkanaście zł.
    Dla mnie jedynie ostrość i jak na razie brak aberracji to główna przewaga nad starszą wersją. Do tego obiektywu firma powinna opracować specjalny konwerter
    umożliwiający zwiększenie skali odwzorowania. Ja dokręcam na przód dodatkowy obiektyw, ale z pewnością nie jest to rozwiązanie dobre, a w rej chwili nie ma
    innej możliwości. Widziałem na you tube filmik gdzie było porównanie tego obiektywu z poprzednikiem. Po dołożeniu pierścieni dystansowych w celu, zwiększenia
    skali, obraz z nowego Nikkora po prostu się rozsypywał, szczególnie w rogach.

  2. #52

  3. #53

    Domyślnie

    21


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	obl1.jpg
Wyświetleń:	12
Rozmiar:	672,0 KB
ID:	64367


    Oblaczek granatek

    Z6, N-105 S, stack

  4. #54

    Domyślnie

    Bardzo ladnie. Jestem zawodowym przypier...czem, ale nie moge sie do niczego przyp...lic.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  5. #55

    Domyślnie

    22


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	q2.jpg
Wyświetleń:	15
Rozmiar:	729,7 KB
ID:	64406


    „Koń, jaki jest, każdy widzi”

    Z6, N-105 S, stack

  6. #56

    Domyślnie

    szkoda, ze ,nie wiem jak sie to nazywa: czulki? anteny?, obciete.
    I was expecting applause but I suppose stunned silence is equally appropriate... flickr

  7. #57

    Domyślnie

    Pewnie spinaczami do sznurka na bieliznę go @kazzi przytwierdził, żeby spokojnie sobie stacka cyknąć Świerszcz fajny, listek ekstra wyszedł. Nie wiem za to co napisać o 21. Z jednej strony genialne, z drugiej jakoś zbyt sterylnie, może trochę zielonego zafarbu w tle brakuje?

  8. #58
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2022
    Miasto
    Far Far Ełej
    Posty
    24

    Domyślnie

    Czy ktokolwiek z Was bawił się kiedyś takim szkiełkiem: Laowa 25mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro Lens???

    Ooo, widzę @kazzi że używałeś. Nadaje sie to do czegoś, bo widzę, że generalnie używaż 105?
    Ostatnio edytowane przez DlaczemU ; 30-12-2022 o 19:53
    by RR - "Celem opieki spolecznej powinno byc wyeliminowanie, na tyle, na ile to mozliwe, swej wlasnej egzystencji."

  9. #59

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez DlaczemU Zobacz posta
    Czy ktokolwiek z Was bawił się kiedyś takim szkiełkiem: Laowa 25mm f/2.8 2.5-5X Ultra Macro Lens???
    Do zabawy się średnio nadaje, ale jeżeli chcesz spróbować sił w "poważnym" makro, to za niewielkie pieniądze masz porządny instrument. Szyna nastawcza (raczej) konieczna.

    U mnie w pracy czasami zastępuje mikroskop przy obserwacji dynamiki kryształów.

  10. #60
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2022
    Miasto
    Far Far Ełej
    Posty
    24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez chemik74 Zobacz posta
    Do zabawy się średnio nadaje, ale jeżeli chcesz spróbować sił w "poważnym" makro, to za niewielkie pieniądze masz porządny instrument. Szyna nastawcza (raczej) konieczna.

    U mnie w pracy czasami zastępuje mikroskop przy obserwacji dynamiki kryształów.
    Dzięki za info. Właśnie interesuje mnie, czy nadaje się do robienia zdjęć małym nakładem pracy, bez całego "sklejania" setek fotografii. Wiem, że się da, tylko ciekaw jestem, jaka jest "wartość" pojedynczej fotki, zrobionej tym obiektywem. Cena faktycznie jest bardzo przystępna, ale fotki znalezione w necie nie są opisane, jaką techniką zostały stworzone. Póki co, nie mam czasu na "zabawy" z szyną nastawczą i oprogramowanie, ale może już wkrótce ...

    Masz może jakieś fotki "stworzone" tym obiektywem, którymi mógłbyś się podzielić?
    Ostatnio edytowane przez DlaczemU ; 31-12-2022 o 21:49
    by RR - "Celem opieki spolecznej powinno byc wyeliminowanie, na tyle, na ile to mozliwe, swej wlasnej egzystencji."

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Podobne wątki

  1. Kazzi - makro 2021
    By kazzi in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 53
    Ostatni post / autor: 02-12-2022, 19:55
  2. Zabawa w RAWki 5/2022
    By crusiek in forum Zabawa w RAWki
    Odpowiedzi: 25
    Ostatni post / autor: 03-03-2022, 22:43
  3. Samyang 85/1.4 A.D. 2022
    By JacekCz in forum Teleobiektywy od 70 >
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 22-01-2022, 16:15
  4. [ Makro ] Kazzi - makro 2020
    By kazzi in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 66
    Ostatni post / autor: 21-09-2020, 11:49

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •