Close

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 25

WÄ…tek: 300 000 km/s

  1. #1

    Domyślnie 300 000 km/s

    Taki tytuł nasunął mi się przy opracowywaniu koncepcji sesji zdjęciowej z naszą Mistrzynią Świata i reprezentantką Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 - Aleksandrą Mirosław. Ola jest najszybszą zawodniczką we wspinaniu na czas na świecie, od razu skojarzyłem to z prędkością światła, więc oczywistym tłem wydały się dla mnie smugi świetlne w narodowych barwach - wymownie, wzniośle i patriotycznie ? Z Olą i trenerem Kadry Olimpijskiej PZA Mateuszem Mirosław zawsze pracuje mi się doskonale - ich zaangażowanie, cierpliwość do moich wydumanych koncepcji i ogromne poczucie humoru sprawiają, że nawet praca w środku nocy (jak było w przypadku tej sesji) jest świetnym doświadczeniem. Przy organizacji sesji nieoceniona była także pomoc BRONX Bouldering, gdzie ekipa pozwoliła nam działać poza ogólnodostępnymi godzinami, więc bez przeszkód mogliśmy porozstawiać lampy. Cierpliwą asystentką była Gosia Rudzińska. O najważniejszy element sesji (poza Olą oczywiście) - czyli znakomite oświetlenie Nanlite Global Pavotube, niezbędne to stworzenia kolorowych smug świetlnych - zadbał Rafał Karwacki z Focus Nordic. Wreszcie last, but not least - całe nasze zmagania sfilmował nieoceniony Wojtek Kozakiewicz.
    A przed Wami - Aleksandra Rudzińska w drodze po zwycięstwo na Olimpiadzie w Tokio 2020 ?


    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1007readySMALL.jpg
Wyświetleń:	385
Rozmiar:	593,3 KB
ID:	52850

  2. #2

    Domyślnie

    Ale jak to jedno zdjęcie tylko? Czekam na więcej
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  3. #3

    Domyślnie

    Bardzo dobry pomysł
    Wykonanie, jak dla mnie, też bardzo ok.
    (choć jak zwykle po głowie chodzi 'ja bym to trochę inaczej zrobił) - ale to idiotyczna normalka
    Gratki - fota fajna

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Taki tytuł nasunął mi się przy opracowywaniu koncepcji sesji zdjęciowej z naszą Mistrzynią Świata i reprezentantką Polski na Igrzyskach Olimpijskich Tokio 2020 - Aleksandrą Mirosław. Ola jest najszybszą zawodniczką we wspinaniu na czas na świecie, od razu skojarzyłem to z prędkością światła, więc oczywistym tłem wydały się dla mnie smugi świetlne w narodowych barwach - wymownie, wzniośle i patriotycznie 😉 Z Olą i trenerem Kadry Olimpijskiej PZA Mateuszem Mirosław zawsze pracuje mi się doskonale - ich zaangażowanie, cierpliwość do moich wydumanych koncepcji i ogromne poczucie humoru sprawiają, że nawet praca w środku nocy (jak było w przypadku tej sesji) jest świetnym doświadczeniem. Przy organizacji sesji nieoceniona była także pomoc BRONX Bouldering, gdzie ekipa pozwoliła nam działać poza ogólnodostępnymi godzinami, więc bez przeszkód mogliśmy porozstawiać lampy. Cierpliwą asystentką była Gosia Rudzińska. O najważniejszy element sesji (poza Olą oczywiście) - czyli znakomite oświetlenie Nanlite Global Pavotube, niezbędne to stworzenia kolorowych smug świetlnych - zadbał Rafał Karwacki z Focus Nordic. Wreszcie last, but not least - całe nasze zmagania sfilmował nieoceniony Wojtek Kozakiewicz.
    A przed Wami - Aleksandra Rudzińska w drodze po zwycięstwo na Olimpiadzie w Tokio 2020 🙂


    ]
    Wielka szkoda - bardzo słabo to wyszło. A widać, że wysiłek przy sesji duży.

    Zamiast światła plastikowe formy, modelka bez wyrazu, wspinaczki nie widać. Nic tu ciekawego nie ma...

    Pozdro
    Wiesiek

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez fafniak Zobacz posta
    Bardzo dobry pomysł
    Wykonanie, jak dla mnie, też bardzo ok.
    (choć jak zwykle po głowie chodzi 'ja bym to trochę inaczej zrobił) - ale to idiotyczna normalka
    Gratki - fota fajna
    Szerszym kÄ…tem, poza smugami brak tu dynamiki.

  6. #6
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Ogólnie ładnie wygląda, nie czytajac tekstu bo dośc długi zastanawiałem się jak tam latali z tymi lampkami i wywijali, potem czytam że to jakieś specjalne oświetlenie ( to chyba mało kogo interesuje w czasach zalania prze chiny wszystkim wszędzie ).
    Jedyny minus to nie kojarzy mi siÄ™ to ze sportem, a tym bardziej ze wspinaczkÄ… ?
    Drugi minus twoje logo/podpis dominuje tak samo jak smugi świetlne, a w tym wszystkim ginie osoba, która powinna być nr1.

    Krytyka zwłaszcza od amatora mam nadzieję nie boli i nie ma dla twojej pracy decydującego znaczenia.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za wizytę i komentarze w sumie w czasie tej sesji powstały trzy zdjęcia, potem jeszcze wrzucę. @Wujot masz rację, wysiłek duży, być może dałoby się to zawsze zrobić lepiej - zawsze się da coś poprawić Tym razem nie chciałem i nie zamierzałem robić zdjęcia wspinaczkowego, tylko portret - nie uważam, że jak robisz portret sportowca to musi on być w ruchu, Lewandowski nie jest zawsze fotografowany w biegu Tutaj od początku - zresztą zgodnie także z życzeniem Oli - miał byc portret wizerunkowy, dlatego taki a nie inny układ. Czy modelka bez wyrazu - nie wiem, jest sportowcem nie fotomodelką, zrobiliśmy co w naszej mocy. Powiem tak - zawsze da się lepiej, natomiast Ola, Mateusz i ja jesteśmy z tej sesji bardzo zadowoleni. Zrealizowałem w zasadzie to co wymyśliłem, taki miałem pomysł, i udało się to wcielić w życie. Ale dziękuję za szczery komentarz, zawsze bardzo cenię sobie Twoje uwagi, biorę do serca i zawsze mam materiał do przemyśleń a mógłbyć przedstawić jak Ty byś to widział, w jakim kierunku byś poszedł? @matbe - w moim założeniu miało być zestawienie statycznej pozy z dynamicznymi smugami, użyłem najszerszego kąta jakim dysponuję - 18mm.
    @koesh - nie boli, bo akurat, jak napisałem, ja z tej sesji jestem zadowolony i modelka rownież. Co do widoku wspinaczki - ten argument był wielokrotnie podnoszony - i ja się upieram - to portret a nie zdjęcie wspinaczkowe. Wielu sportowców jest fotografowanych w ujęciach portretowych, czasem potrzebują takich zdjęć, czasem są to wymagania zleceniodawcy... nie zawsze muszą robić wygibasy, cieżarowiec nie zawsze musi mieć wywalone oczy trzymając nad głową cieżar, piłkarz nie zawsze jest w biegu, skoczek nie zawsze w powietrzu. Przejrzałem naprawdę wiele zdjęć sportowców i przy portretach zwykle trzymają rekwizyt, symbol ich dyscypliny. W tym kierunku poszedłem Logo - też już było nieraz tłumaczone - jest i będzie dzięki za wizytę i komentarz
    Ostatnio edytowane przez sruba ; 23-06-2021 o 10:30

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    Dzięki za wizytę i komentarze w sumie w czasie tej sesji powstały trzy zdjęcia, potem jeszcze wrzucę. @Wujot masz rację, wysiłek duży, być może dałoby się to zawsze zrobić lepiej - zawsze się da coś poprawić Tym razem nie chciałem i nie zamierzałem robić zdjęcia wspinaczkowego, tylko portret - nie uważam, że jak robisz portret sportowca to musi on być w ruchu, Lewandowski nie jest zawsze fotografowany w biegu Tutaj od początku - zresztą zgodnie także z życzeniem Oli - miał byc portret wizerunkowy, dlatego taki a nie inny układ. Czy modelka bez wyrazu - nie wiem, jest sportowcem nie fotomodelką, zrobiliśmy co w naszej mocy. Powiem tak - zawsze da się lepiej, natomiast Ola, Mateusz i ja jesteśmy z tej sesji bardzo zadowoleni. Zrealizowałem w zasadzie to co wymyśliłem, taki miałem pomysł, i udało się to wcielić w życie. Ale dziękuję za szczery komentarz, zawsze bardzo cenię sobie Twoje uwagi, biorę do serca i zawsze mam materiał do przemyśleń a mógłbyć przedstawić jak Ty byś to widział, w jakim kierunku byś poszedł? @matbe - w moim założeniu miało być zestawienie statycznej pozy z dynamicznymi smugami, użyłem najszerszego kąta jakim dysponuję - 18mm.
    @koesh - nie boli, bo akurat, jak napisałem, ja z tej sesji jestem zadowolony i modelka rownież. Co do widoku wspinaczki - ten argument był wielokrotnie podnoszony - i ja się upieram - to portret a nie zdjęcie wspinaczkowe. Wielu sportowców jest fotografowanych w ujęciach portretowych, czasem potrzebują takich zdjęć, czasem są to wymagania zleceniodawcy... nie zawsze muszą robić wygibasy, cieżarowiec nie zawsze musi mieć wywalone oczy trzymając nad głową cieżar, piłkarz nie zawsze jest w biegu, skoczek nie zawsze w powietrzu. Przejrzałem naprawdę wiele zdjęć sportowców i przy portretach zwykle trzymają rekwizyt, symbol ich dyscypliny. W tym kierunku poszedłem Logo - też już było nieraz tłumaczone - jest i będzie dzięki za wizytę i komentarz
    No i było trzymać gębę! A tak muszę nasmarować hektary. Aby było krócej to w punktach.

    1. Jest dość oczywiste, że portret sportowca to dobry kierunek. Kluczowe jest tutaj, że to nie jest portret. Nawet w najszerszym możliwym ujęciu tego tematu, to nie jest portret. Mała sylwetka sportowca jest tutaj tylko dodatkiem do efektów.
    2. Efekt jest słaby. W dobie absolutnych bajerów komputerowych wygląda archaicznie. Jakby ktoś przesuwał listwę z ledami. Trzydzieści lat temu byłoby to wielkie WOW, piętnaście jeszcze uszło. A teraz jest passe. Wtórne i bez pomysłu.
    3. Atmosfera - dusznej zamkniętej sali. Brak przestrzeni, oddechu

    Te trzy sprawy strasznie zgrzytają. Sylwetka jest dodatkiem do nieprzekonywującego bajeru. To jest taki moment w pracy gdy koncepcja zaczyna wyłazić bokiem. Moment alarmowy. Zamiast brnąć głębiej należało się ewakuować. Wrócić do korzeni. Najprościej choćby dając oszczędne światło na twarz, sporo czerni obok i dwa łukiem biegnące efekty z prawej i lewej strony twarzy. Coś na kształt kielicha kwiatu z głową w środku. Mógłbyś się skoncentrować, nie na machaniu listwą a na modelce. A tak stoi biedactwo zagubione. Widz też jest zagubiony. Bo tematu nie widać.

    Ale to nie jest jedyna droga. Chciałeś efekty świetlne proszę bardzo. Portret w akcji - ręka na chwycie, na tym potężna flara na chwycie oświetlająca dynamiczną twarz. Do tego jakaś bardzo nietypowa perspektywa czy skręt ciała. Bo tego po wspinaczce bym oczekiwał. Czyli po prostu dobra choreografia i skrajnie ostre światło. Można zresztą dać po prostu duże światło na krawędzi ścianki i fotografować pod nie.

    Ja bym też nie zapomniał o tym, że ruch ciała wspinacza jest fascynujący. Pamiętasz fotografię stroboskopową Muybridge (czy obraz Duchampa - Akt schodzący po schodach) ??? Mając wspinacza i wolną ściankę mógłbyś zrobić niezwykłe studium ruchu. Szczególnie jak ktoś wspina się szybko. To byłby czad.

    W całej tej pracy zapomniałeś o tym co jest istotne: o człowieku i wyczynie. Skupiłeś się na didaskaliach.

    Szkoda bo warunki miałeś na 10 epickich zdjęć.

    pozdro
    Wiesiek

  9. #9
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sruba Zobacz posta
    koesh - nie boli, bo akurat, jak napisałem, ja z tej sesji jestem zadowolony i modelka rownież. Co do widoku wspinaczki - ten argument był wielokrotnie podnoszony - i ja się upieram - to portret a nie zdjęcie wspinaczkowe. Wielu sportowców jest fotografowanych w ujęciach portretowych, czasem potrzebują takich zdjęć, czasem są to wymagania zleceniodawcy... nie zawsze muszą robić wygibasy, cieżarowiec nie zawsze musi mieć wywalone oczy trzymając nad głową cieżar, piłkarz nie zawsze jest w biegu, skoczek nie zawsze w powietrzu. Przejrzałem naprawdę wiele zdjęć sportowców i przy portretach zwykle trzymają rekwizyt, symbol ich dyscypliny. W tym kierunku poszedłem Logo - też już było nieraz tłumaczone - jest i będzie dzięki za wizytę i komentarz
    Oj nie o to chodzi żeby sportowiec był fotografowany w często dziwnych sytuacjach, chodzi mi właściwie o skojarzenie kto to jest i dlaczego jest wkomponowany w świetlne smugi, czy to jakaś właścicielka producenta oświetlenia, która chciała na sportowo i na luzie, a może to... sam nie wiem i to chodzi że nie wiem

  10. #10

    Domyślnie

    @Wujot no, otworzyłem puszkę Pandory ;-D Muybridge'a, Duchampa i futurystów (Dynamizm psa na smyczy itp ) oczywiście znam, ale takich zdjęć sekwencyjnych jest milion, i akurat w to nie chciałem wchodzić tym razem, zwłaszcza, że już trochę ten temat eksploatowałem przy poprzedniej sesji z Olą Ok, czysty portret, strzelaj Więcej nie mam, tylko trzy ujęcia bo i tak zajęło nam to pół nocy, więc 10 nie będzie

    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1050stage02_SMALL.jpg
Wyświetleń:	13
Rozmiar:	413,7 KB
ID:	52853



    Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	_DSC1037readySMALL.jpg
Wyświetleń:	10
Rozmiar:	332,7 KB
ID:	52854

Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakÅ‚adać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomoÅ›ci
  • Nie możesz dodawać zaÅ‚Ä…czników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •