Close

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 32
  1. #11

  2. #12

  3. #13
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Czechowice-Dz.
    Posty
    185

    Domyślnie

    Piękny drapol. Błotniak stawowy o ile się nie mylę.

  4. #14

  5. #15

  6. #16

    Domyślnie

    Wzrok który zabija
    świetna fota
    możliwe, że się nie znam a monitor mam słaby

  7. #17

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    Ogólnie jest tu potencjał i jest ładnie, ale wrzucę od siebie kilka uwag/pytań - błotniak z 7 to jakaś inna czatownia niż pozostałe błotniaki? Mam wrażenie, że miałeś pozycję siedzącą, poza tym już było mocne światło.
    Na 12 dość mocny kontrast i brakuje mi oddechu w kadrze z lewej strony.
    8 i 9 odbiegają od zestawu pod kątem wspomnianej perspektyw, ostrego światła (cieni) i wszędobylskiego słonecznika - staraj się unikać pokazywania w kadrze żeby nadać fotografiom większej 'dzikości' i naturalności.
    4 najładniej poukładane kadrowo i z najlepszym światłem. Generalnie widzę chyba jakiś progres sprzętowy bo plastyka i detal na niektórych kadrach wręcz stałkowa (300 czy więcej?).
    Mam nadzieję, że nie odbierzesz mojego wpisu jako jad i hejt tylko radę kolegi z forum z którą oczywiście zrobisz co chcesz

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grafo Zobacz posta
    Mam nadzieję, że nie odbierzesz mojego wpisu jako jad i hejt tylko radę kolegi z forum z którą oczywiście zrobisz co chcesz
    Nie! Skąd! Dzięki za uwagi. Wręcz byłem głodny oceny kogoś kto prezentuje poziom póki co dla mnie jeszcze odległy. Co do sprzętu to owszem - D850 plus stałka 300mm 2.8 plus TC14, który poza ubytkiem światła można powiedzieć nie degraduje obrazu (błotniak z 11 i dzwoniec jest zrobiony z TC17, który w określonych warunkach daje radę).
    Część z uwag widzę pokrywa się z moimi wątpliwościami co do zdjęć (jak np. ten ostatni bażant). Nie za bardzo wiedziałem jak to pokadrować i ten brak lewej strony mocno mnie męczył.
    Błotniak z 7 to ta sama czatownia ale jak dobrze zauważyłeś - siedziałem wtedy chwilę i robiłem z górnego stanowiska. 4 to był jeden strzał i jedno zdjęcie (szybko odleciał). I okazało się to zdjęciem najlepszym z tego dnia.
    Widzę dużo niedoskonałości, częsty chaos w kadrze, brak przygotowania kadru na miejscu (nie wszystko da się później naprawić). Jak warunek jest sprzyjający to łatwiej wrócić z dobrą fotą (nr 4,5). Jak warunku nie ma to można go próbować poprawić doświadczeniem ale tego jeszcze mi brakuje.
    Niestety dzień z którego są błotniaki nie obfitował w wiele okazji do poprawy, czekałem na kanie ale te jedynie krążyły nade mną. Plan jest na kolejny wypad wkrótce, powinno być lepiej. Dzięki jeszcze raz za komentarz.

Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Przyroda ] Ptactwo
    By murwazy in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 16-09-2010, 15:26
  2. [ Przyroda ] Ińskie Ptactwo
    By Paput in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 23-10-2009, 16:32
  3. [ Przyroda ] Ptactwo wiślane :)
    By inka in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 14:52
  4. [ Przyroda ] Ptactwo nadmorskie
    By Maciek R in forum Przyroda i makro
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-12-2008, 09:46
  5. [ Portret ] ''kotłują się myśli przeróżne''
    By arachiusz in forum Portret, także Glamour/Beauty
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-03-2008, 20:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •