Close

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 60
  1. #41

    Domyślnie

    Piękna relacja, brak ludzi rzeczywiście zdumiewa, w normalnych czasach żeby trafić takie zdjęcie trzeba się naczekać.
    Mnie zachwycają kolory - szczególnie teraz kiedy u nas wciąż szaro-buro...
    Nikon FX i Olympus m4/3

  2. #42

  3. #43
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Klasyka Belem, a jak ktoś tam będzie to polecam restauracje "O Prado" i tradycyjne Bacalhau do tego lampka Porto.

    55.
    Załącznik 45413

    .

    56.
    Załącznik 45414

  4. #44
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    No to kończę szybciej bo chyba watek nudny się zrobił.

    57.
    Załącznik 45481

    .

    58.
    Załącznik 45482

    .

    59.
    Załącznik 45483

    Oby powróciły normalne czasy podróżowania.

    Zachęcam do dyskusji o jakości zdjęć, do krytyki i doradzania co poprawić nawet jeśli chodzi o takie zwyczajne fotki, to zachęci innych do zamieszczania swoich zdjęć, a którzy wiem że mają często obawy przed krytyką "elity" forumowej

  5. #45

    Domyślnie

    Wcale nie nudny. Fotki porządne i jak pisałem - w obecnych okolicznościach podwójnie cenne.
    58 - interesujące by było zdjęcie tylko tej palmowej alejki, bo w tym kadrowaniu moim zdaniem to jest zdjęcie i alejki i pomnika, a w rezultacie dwie ciekawe rzeczy wzajemie odciagają wzrok.
    Fajny pomysł ze zdjęciami panoramicznymi - muszę sam spróbować.
    Ostatnio edytowane przez Kojocisko ; 21-11-2020 o 22:40
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  6. #46

    Domyślnie

    Szkoda, że nie będzie więcej. Zaglądałem z przyjemnością. Przemyślane kadry, ładne kolorki.
    Moim zdaniem dajesz za dużo kontrastu i wychodzi sporo smolistych cieni a przecież tam właściwie HDRy robią się same
    Fuji

  7. #47

    Domyślnie

    @koesh, wątek ŚWIETNY. Generalnie nawet na forum mogłyby powstawać jakieś konkursy również na wątki miesiąca, albo chociaż półrocza. Zawsze jakaś dodatkowa atrakcja
    Bardzo przyjemne zdjęcia. Ja z ogromną ciekawością oglądałem bo akurat nie znałem Lizbony czy nawet Portugalii. Więc nawet jeśli czy Ty czy ktoś pisał, że to niby oklepane kadry, to dla mnie i tak były miłą nowością.
    A opis, o który poprosiłem na poprzedniej podstronie, tylko wspaniale dopełnił całości.
    Dzięki za zdjęcia i podzielenie się cennymi sugestiami i informacjami. Z pewnością przydadzą się w przyszłości, o ile dożyjemy spokojniejszych i ponownie normalnych czasów.
    Ja już dawno, jeszcze przed epidemią mówiłem wielu osobom, że nie zdają sobie sprawy z tego jak cudowne mamy czasy, biorąc pod uwagę historię świata. Wcześniej praktycznie każde pokolenie było piętnowane jakąś wojną czy powstaniem. U nas na szczęście był z tym spokój. No to mamy teraz wirusa :/ A najgorsze, że wielu osób i tak on niczego nie uczy i ja nie widzę zmian w mentalności ludzi. Nawet chyba z każdym miesiącem jest pod tym względem gorzej :/
    D7200+Nikkor 10-24 f3.5-4.5G ED+Nikkor 18-105+Tamron SP AF 90 f2.8 Di MACRO 1:1+Nikkor AF-P DX 70-300G ED VR+Nikkor 50 1.8G+Sigma A 18-35 1.8+Sigma S 60-600

  8. #48
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Wątki z tagiem RELACJE powinny być na forum fotograficznym domyślnie ale co ja tam wiem.
    Może by to ośmieliło więcej ludzi do takich wątków "mniej zobowiązujących".

    Co do Lizbony to nie polecam wyjazdów w stylu na weekend albo jakiś tygodniowy objazd Porto - Lizbona i jeszcze zwiedzanie po drodze plus okolice, takie maratony lepiej sobie odpuścić.
    Lizbona z okolicami to wielka mieszanka i raj dla fotografa amatora, wielka różnorodność.
    Nie wklejałem nic związanego z ogrodami, z wnętrzami pałaców, na spokojnie miałem czas zobaczyć też piękne oceanarium, małe przyjemne muzea, wiele ciekawostek, które turyści omijają, wiele rzeczy dzięki pustce i braku tłoku można było zobaczyć, przespacerować.

    Nie było problemu żeby się rozłożyć w centrum Lizbony nad Tagiem i na spokojnie wypić Ginja czy Porto z przekąskami.
    Spacerowanie po parku z kurami i kogutami gdzie zwierząt kilka razy więcej niż turystów albo zwiedzania Pałacu Ajuda jako jedyni turyści było dziwne

    Hipokryzją byłoby pisanie że turyści przeszkadzając będąc jednym z nich ale jeśli wróciły do normalności to może zatęsknię za taką inną podróżą.

    60.
    Załącznik 45485
    Ostatnio edytowane przez ksh ; 22-11-2020 o 01:31

  9. #49

    Domyślnie

    Mnie się takie zdjęcia podobają, w końcu bez setek głów w kadrze
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #50
    ksh
    Gość

    Domyślnie

    Jeszcze odnośnie sprzętu, miałem ze sobą 17-35 i 35-150 ale tym pierwszym zrobiłem 95% zdjęć, więc ten drugi obiektyw już sprzedany, za to bardzo brakowało mi jeszcze szerszej ogniskowej i tu zastanawiam się nad N14-30 S plus chyba będę brał manualne 135mm.

Strona 5 z 6 PierwszyPierwszy ... 3456 OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. [ Architektura ] Lizboński detal
    By malasana in forum Architektura
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 15-11-2009, 20:04
  2. [ Reportaż ] Lizboński street
    By malasana in forum Reportaż, street, sport, śluby, podróże
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 11-11-2009, 15:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •