Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: Wprawki

  1. #1

    Domyślnie Wprawki

    Witam
    Podoba mi się wiele prezentowanych w tym dziale fotek.Też tak chciałbym .....Zakupiłem Tokinę 100/2,8 i próbuję.Poniżej moje początki.Nie używam PS-a...za leniwy jestem.Fotki z prostą obróbką z XnView.To menażeria z ogrodu "zrobiona na żywo",z ręki..jak się trafiła....Może komuś się będzie chciało napisać parę uwag.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    8.

    9.

    10.

    11.

    12.


    Pozdrawiam
    Andrzej
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borregaard Zobacz posta
    Witam
    Podoba mi się wiele prezentowanych w tym dziale fotek.Też tak chciałbym .....Zakupiłem Tokinę 100/2,8 i próbuję.Poniżej moje początki.Nie używam PS-a...za leniwy jestem.Fotki z prostą obróbką z XnView.To menażeria z ogrodu "zrobiona na żywo",z ręki..jak się trafiła....
    Masz 5 punktów za dowcip
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  3. #3

    Domyślnie

    Masz 5 punktów za dowcip


    .....nie trybię....
    Pzdr
    Andrzej
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  4. #4

    Domyślnie

    Fajnie, że kolejna osoba się zainteresowała makro.

    Kilka uwag mistrzow Wigi, Arachiusz, Dark ( i innych) i już niedługo bedziemy oglądać zachwycające zdjęcia.

    Mam wrażeni, że wląsnie nieumiejętna obrobka fotek zawiodła - pewno gotowce wyostrzenia, expozure..


    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    He, he... do mistrzostwa nadal sporo mi brakuje Tylko bez takich

    Co do zdjęć. Sprawiają czasem wrażenie ustrzelonych dość chaotycznie i przypadkowo (2, 4, 9, 10). Nie ma na nich przemyślanej kompozycji, modele są nierzadko fotografowane "od d...y strony". Na części widać sporo bałaganu w kadrze (2 i 5). Na niektórych razi zbyt ostre światło lub nieostrości. Ale jak na wprawki widziałem znacznie gorsze starty
    Teraz kilka słów otuchy Najbardziej podoba mi się 6. Świetny kontrast kolorów, dobry kadr. Do pełni szczęścia brakuje większej GO, aby objęła lewe skrzydło. 12 też fajna, lekko rozproszyłbym światło dyfuzorem lub odbił blendą. 7 widziałbym w kwadracie i odwrócone 90 stopni z ruchem wskazówek zegara i byłoby idealnie (IMO). 8 jest ok, może do delikatnego rozjaśnienia. Na 1 przeszkadza brak ostrości, kadr jest ok.
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez borregaard Zobacz posta
    Masz 5 punktów za dowcip


    .....nie trybię....
    Pzdr
    Andrzej
    mysle, ze chyba zartujesz, mowiac , ze to fotki "od tak sobie , z ręki, cykniete przypadkiem..." To wyglada na nieprzypadek i wiele prób.
    Ale jezeli sie mylę, to tym lepiej dla ciebie...
    I'm not always right, but I'm never wrong...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lechupe Zobacz posta
    mysle, ze chyba zartujesz, mowiac , ze to fotki "od tak sobie , z ręki, cykniete przypadkiem..." To wyglada na nieprzypadek i wiele prób.
    Ale jezeli sie mylę, to tym lepiej dla ciebie...
    ....obiektyw kupiłem ok 2 tyg.temu od kolegi z forum i się nim jeszcze nie potrafię dobrze posługiwać,a focę "z łapy".Wiem ,że chrzanię dużo obróbką i mam kupę przed sobą..Szczerze ,to mocno się zastanawiałem czy coś pokazać.Poza kilkoma fotami reszta jest jeszcze zbyt surowa i beznadziejna...i bałem się.

    Dzięki Dark za rzeczowość,o którą mi chodziło.Nie mam zbyt wiele czasu na bardziej uporządkowane podejście do makro,stąd sporo chaosu i jeszcze lata świetlne do klasyków działu.....ale jak się wezmę to za lat parę.....

    Pzdr
    Andrzej
    Pozdrawiam
    Andrzej.

  8. #8

    Domyślnie

    Jak Ja ci zazdroszcze tej menażerii w ogrodzie .Ech... co niektórzy muszą w błocie taszczyć sie kilometrami żeby coś upolować ,a ty masz to wszystko "za scianą".
    Fotki przyjemne w odbiorze .Chociaż na nie ktorych razi zbyt mała GO i ostre swiatełko .Najbardziej do gustu też przypadla mi 7 , ale nie wiem czy nie przebiła by jej 6 jakby modelce dać wiecej "luftu" z prawej strony .
    Pozdrawiam Artur Moja galeria

  9. #9

    Domyślnie

    no i mnie brakuje wiiiiiele
    tutaj po prostu przegrałeś walkę ze światłem , mz lepiej mniej fot zrobić a nawet 1 ale się przyłożyć lepiej ,

    pozdr. arachiusz
    arachiusz.pl

  10. #10

    Domyślnie

    Przy moich,absorbujących czas, pozostałych zainteresowaniach ciężko jest podzielić czas wolny,a chcieć by się chciało,najlepiej w minutę,natrzaskać takich fotek jak Wy robicie.... ........... .Kiedyś,może,ten dzień nastąpi... .Do tej chwili zasilę ,czasami,ten dział....i parę innych fotkami.I b.proszę się poznęcać..!..

    Pozdrawiam
    Andrzej
    Pozdrawiam
    Andrzej.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •